Pizza Hut’tan Pizza Siparişi Veren Akıllı Ayakkabı

Başlığı okuduğunuzda eminim ki aklınıza ayakkabı devlerinden biri gelmiştir ve kendi kendinize Pizza Hut akıllı ayakkabı üretir mi diye sormuşsunuzdur. Fakat birçok kişi bu konuda yanılıyor. Çünkü pizza siparişi veren akıllı ayakkabıyı dünyaca ünlü ayakkabı markaları değil Pizza Hut üretti. 

Evet evet , yanlış okumadınız Pizza Hut “PieTops 2.0” isimli bir spor ayakkabı üretti. Tabii akıllara gelen ilk soru “Bir pizza restoran zinciri olan Pizza Hut neden spor ayakkabı üretti?” olacaktır. Pizza Hut’ın böyle bir spor ayakkabı üretmesinin ana sebebi, PieTops II adını taşıyan ürünün niş bir ürün olması. Diğer bir ifadeyle Pizza Hut sıradan bir spor ayakkabı değil özel ve misyonu olan bir ayakkabı üretti.

PieTops II Özellikleri Nelerdir?

Pizza Hut tarafından üretilen bu özel ayakkabının  üzerinde bir tuş var. Bu tuş sayesinde kolaylıkla ve nerede olursanız olun pizza siparişi verebiliyorsunuz. Ayrıca sol ayakkabıda yer alan tuşla televizyonunuzu durdurabiliyorsunuz.

Aslında bu ayakkabı ilk değil. Zira Pizza Hut daha önce de bu konsepte sahip ayakkabı üretmişti. PieTops II, Pizza Hut’ın ürettiği ikinci akıllı ayakkabı olma özelliği taşıyor. Şirket bu konseptteki ilk spor ayakkabısını geçtiğimiz yıl piyasaya sunmuştu. Ancak PieTops isimli bu spor ayakkabıda sadece pizza sipariş etme tuşu bulunuyordu. Televizyon yayınlarını durdurma tuşu ilk modelde yoktu.

“İnsanlar bu ayakkabıyı niçin pizza sipariş etmek için satın alsın?” ya da “Niçin televizyonu durdurmak için bir ayakkabıya ihtiyaç duysun?” diye düşünmeden edemediğimi belirtmek istiyorum. Tabi ki bu benim bakış açım. Ama giyilebilir teknoloji ürünlerini göz önüne aldığımızda, bu ürünün karnınızı doyurmanıza yardımcı olarak nispeten daha faydalı olduğu da söylenebilir.

Pizza Hut, geçtiğimiz ocak ayında gerçekleşen CES 2018 etkinliğinde, önümüzdeki yıllarda pizza teslimatı için kullanacağı otonom aracını tanıtmıştı. Hatta Black Mirror da resmi Twitter hesabı üzerinden markanın yeni aracı ile ilgili olarak ilginç bir yorumda bulunmuştu.

Markaların yatay ve dikey anlamda üretim stratejisi izlediği bu günlerde giyilebilir teknolojiyi bu denli özelleştirmek ciddi bir konumlama başarısı olarak yorumlanabilir. Bakalım Pizza Hut bundan sonraki süreçte ne tür bir niş ürünle karşımıza çıkacak.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir