WordPress site sahipleri bugünlerde WordPress 5.9 Güncellemesi ile ilgili bir bildirim almış olabilir. Peki bu güncelleme neleri getiriyor? İşte WordPress’in anlatımıyla 5.9 güncellemesi!

Geçtiğimiz günlerde WordPress 5.9 güncellemesi yayınlandı. Peki bu güncelleme neleri getiriyor. İşte WordPress tarafından yapılan bilgilendirme!

WordPress 5.9 Güncellemesi

“Bloklarla her zaman istediğiniz siteyi oluşturun.” manşetiyle duyurulan Wordress 5.9 güncellemesi, “kontrol” vurgusuyla yayında. Konuya dair WordPress tarafından yapılan açıklama şöyle;

Yirmi Yirmi İki’ye Merhaba Deyin

Ve WordPress tarihindeki ilk varsayılan blok temasına merhaba deyin. Bu, yalnızca yeni bir varsayılan temadan daha fazlası. WordPress temalarıyla çalışmanın yepyeni bir yolu. Blok temalar, renk şemaları ve yazı tipi kombinasyonlarından sayfa şablonlarına ve görüntü filtrelerine kadar çok çeşitli görsel seçenekleri sunar; hepsi bir arada, site düzenleme arayüzünde. Tek bir yerde değişiklik yaparak, Yirmi Yirmi ve Yirmi İki markanız veya diğer web siteleriyle aynı görünümü ve hissi verebilirsiniz veya sitenize başka bir yöne yönelebilirsiniz. Yirmi Yirmi İki teması zaten sizin için mevcut. WordPress 5.9 ile yüklenmiş olarak geldi ve onu diğer yüklü temalarınız ile birlikte bulacaksınız.

Daha Fazla İyileştirmeler Ve Güncellemeler

Blog yazmayı veya içerik üretmeyi seviyor musunuz? Yayınlama akışındaki yeni ince ayarlar, daha fazlasını, daha hızlı söylemenize yardımcı olur.

Daha İyi Blok Kontrolleri

Sadece görünümü değil, ayrıntılara önem verdiğinizi gösteren cilayı da elde etmenize yardımcı olmak için WordPress 5.9, yeni tipografi araçları, esnek düzen kontrolleri ve boşluk, kenarlıklar ve daha fazlası gibi ayrıntılar üzerinde daha hassas kontrol sunar.

Modellerin Gücü

WordPress model dizini, size zaman kazandırmak ve temel site işlevselliği eklemek için oluşturulmuş çok çeşitli blok modelerinin evidir ve bunları uygun gördüğünüz şekilde düzenleyebilirsiniz. Temanız için üst kısım veya alt kısımda farklı bir şeye mi ihtiyacınız var? Birkaç tıklamayla yenisiyle değiştirin. İnce ayrıntıları görmeniz için sizi içine çeken tam ekrana yakın bir görünümle, model gezgini, modelleri karşılaştırmayı ve kullanıcılarınızın beklediğini seçmeyi kolaylaştırır.

Yenilenmiş Liste Görünümü

5.9’da liste görünümü, içeriğinizi tam olarak istediğiniz yere sürükleyip bırakmanıza olanak tanır. Karmaşık belgeleri yönetmek de daha kolaydır: basit kontroller, sitenizi oluştururken bölümleri genişletmenize ve daraltmanıza olanak tanır ve kullanıcıların sayfada gezinmesine yardımcı olmak için bloklarınıza HTML çapaları eklemenize izin verir.

Daha İyi bir Galeri Bloğu

Bir galeri bloğundaki her görüntüye, görsel bloğunda yaptığınız gibi davranın. Galerinizdeki her görseli bir sonrakinden farklı şekilde (örneğin farklı kırpma veya çift tonlarla) biçimlendirin veya hepsini aynı yapın ve sürükle ve bırak ile düzeni değiştirin.


En Popüler 10 WordPress Eklentisi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.