Sürdürülebilirliği Teşvik Topluluğu olan GREENEARTH Fonu Türkiye’deki ilk eventini İstanbul’da gerçekleştirecek. New York Merkezli GREENEARTH Fund İstanbul’daki ilk etkinliğini, Avcılar Belediyesi Uygulamalı Çözüm ve İnovasyon Merkezi’nde düzenleyecek.

Dünyanın birçok bölgesinde iklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilirlik konularında etkinlikler düzenleyen GREENEARTH Fonu bir “Sürdürülebilirliği Teşvik Topluluğu”dur. Sürdürülebilirlik odağında farkındalığın artmasını ve gelişmesini destekleyen New York Merkezli GREENEARTH Fund İstanbul’daki ilk etkinliğini ise 3 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirecek.

Sürdürülebilirlik Elçileri aracılığıyla iklim teknolojisi girişimcilerini, bu alandaki yatırımcıları ve iş dünyas paydaşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen etkinlik serisinin sponsorları ise Avcılar Belediyesi, Branding Türkiye ve Foodhack oldu.

New York Merkezli GREENEARTH Fund İstanbul’da!

Son yılların en önemli ve dikkat çeken kavramlarından biri olan “sürdürülebilirlik” ile ilgili hem devletler hem özel şirketler hem sivil toplum kuruluşları hem de girişimciler ve yatırımcılar fayda ve farkındalık odaklı birçok çalışma gerçekleştiriyor. “Sürdürülebilirliği Teşvik Topluluğu” olan GREENEARTH Fund da bu amaçla dünyanın çeşitli şehirlerinde iklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilirlik konularında eventler düzenliyor. ABD merkezli bir kuruluş olan GREENEARTH Fund İstanbul’daki ilk etkinliğini ise 3 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirecek.

Greenearth Fonu İstanbul Etkinlik

Avcılar Belediyesi Uygulamalı Çözüm ve İnovasyon Merkezi‘nde düzenlenecek olan etkinliğe sürdürülebilirliğin bir parçası olmak isteyen herkes davetli.

Sürdürülebilirliğin Bir Parçası Ol!

GREENEARTH Fund, kurucusu Pia Bozyel’in “Sürdürülebilirliğin bir parçası ol” sloganıyla Amerika Birleşik Devletleri‘nde kurmuş olduğu, kâr amacı gütmeyen toplumsal fayda odaklı bir kuruluştur.

GREENEARTH aracılığıyla daha yaşanabilir bir dünya için kendisiyle aynı kaygıyı güden kurumlar, sivil toplum kuruluşları, okullar ve bireylerle birlikte çalışmak istediğini anlatan Bozyel, yaptığı açıklamada konuya dair şunları söyledi;

“Yeşil ekonominin yaygınlaşması için ‘Sürdürülebilirliğin bir parçası ol!’ çağrısını dünyanın her yerine duyurmayı umut ediyoruz. Herkes bunun bir parçası olabilir ve dünyayı onarabiliriz.”

Sürdürülebilirlik Elçisi

GREENEARTH’un Sürdürülebilirlik Elçileri şehir lisanslarına sahip temsilcilerdir. Sürdürülebilirlik Elçileri, sürdürülebilirlik alanında; farkındalık yaratma, eğitim, ilham verme ve işbirlikleri olanakları oluşturmak amacıyla etkinlik serileri düzenlemektedirler. GREENEARTH İstanbul temsilcisi Oktay Arslan, sürdürülebilirlik elçisi olarak 3 Eylül 2023 tarihinde ilk etkinliğini yapmanın heyecanını taşıdığını belirtti. Arslan, bireylerin öncelikle kişisel alışkanlıklarını değiştirerek ve sürdürülebilir ürün ve hizmetleri tercih ederek topluma ilham verebileceklerini dile getirerek, gelecek nesillere de ancak bu şekilde rol model olunabileceğini ifade etti.

Sürdürülebilirlik konusunda uzun yıllar çalışma yapmış uzman konuşmacılara yer veren GREENEARTH sahneleri, geleceğin konuşma platformu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İstanbul’daki ilk etkinlik ise “Kurumsal Sürdürülebilirlik” başlığıyla; Avcılar Belediyesi, Branding Türkiye ve Foodhack sponsorluğunda, Avcılar Belediyesi Uygulamalı Çözüm ve İnovasyon Merkezi‘nde gerçekleşecek. Sürdürülebilirliğin bir parçası olmak isteyen herkes etkinliğe katılabilir.


Girişimciler İçin Kitap Önerisi: Girişimcilerin Büyük Hataları

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.