Marmara Üniversitesi’nden pazarlama yöneticilerine yönelik eğitim! Geleceğin Lider CMO’ları: Stratejik Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı 3. dönemi 27 Ekim’de başlıyor.

Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve BMI işbirliğiyle, ilgili alanlarda 5 yıl ve üzeri deneyimli iş dünyası profesyonellerinin orta ve üst düzey pazarlama yöneticisi koltuklarına hazırlanmasını amaçlayan “Geleceğin Lider CMO’ları: Stratejik Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı” düzenleniyor.

Küreselleşen dünya kavramı ve teknolojinin hızla gelişmesi ile değişen rekabet koşulları, işletmelerin pazarlama uygulama ve anlayışlarını geliştirmelerini zorunlu kılmış durumda. Günümüz iş dünyasında, işletmelerin yüksek rekabet içerisinde öne çıkmasının tek yolu, stratejik pazarlama kararlarındaki başarılarına bağlı. Bu nedenle de, “Üst Düzey Pazarlama Yöneticileri”nin, kurum içerisinde oynadığı rol giderek önem kazanıyor. Diğer bir ifadeyle yöneticilerin ajandası giderek genişliyor. Yani sorumluluk alanları artıyor.

Marmara Üniversitesi’nden Pazarlama Yöneticilerine Yönelik Eğitim

Firmaların pazarlama yöneticilerinden artan beklentisini detaylıca analiz eden Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Business Management Institute, “Geleceğin Lider CMO’ları: Stratejik Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı”nın hazırlıklarını tamamladı. Büyük ilgi gören programın yeni dönemi Ekim 2018’de İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Harvard, Stanford, Oxford, Columbia gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinin yönetici geliştirme programlarının muadili olarak hazırlanmış olan CMO (Chief Marketing Officer) Eğitim Programı, Türkiye’nin orta ve üst düzey pazarlama yöneticilerini yetiştirmeyi hedefliyor.

Geleceğin Lider CMO'ları - Afiş

Günümüz iş dünyasını yakından tanıyan, güncel pazarlama trendlerine ve tekniklerine hâkim, kurumunu geleceğe taşıyabilecek stratejik bakış açısına ve güçlü liderlik özelliklerine sahip pazarlama yöneticileri yetiştirmeyi amaç edinen program bu yönüyle oldukça kapsamlı bir içerik sunuyor.

Eğitiminin amacı, pazarlama alanında deneyim sahibi ve bu alanda kariyer yapmayı hedefleyen kişileri, En Üst Seviye Pazarlama Yöneticisi (CMO) rolüne hazırlamak. Bu arada eğitim toplamda 10 gün sürecek. Eğitim boyunca katılımcılar “Marmara Üniversitesi”nin bu alanda çalışan akademisyenlerinden, sektörün önde gelen firmalarının pazarlama yöneticilerinden ve pazarlama alanında uzman danışmanlardan eğitim alacaklar.

Sertifika programında katılımcılar, CMO rolünde ihtiyaç duyacakları stratejik pazarlama, markalama stratejileri, kurumsal iletişim, müşteri yönetimi, tüketici analizi, pazar araştırmaları ve pazarlama bilgi sistemleri gibi teorik konularda derinlemesine eğitim görecekler. Aynı zamanda sektörde önde gelen firmaların CMO’larının deneyim paylaşım seansları sayesinde uygulamalar hakkında vizyon ve stratejik bakış açısı kazanacaklar.

Eğitmenler ve katılımcılar ile eşsiz bir networking ortamı sunan CMO Sertifika Programı, aynı zamanda liderlik ve stratejik yönetim gibi konuları da işleyerek, katılımcıları yönetici koltuğuna ısındırmayı hedefliyor.

“Geleceğin Lider CMO’ları: Stratejik PazarlamaYönetimi Sertifika Programı”nın resmi medya sponsoru bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye oldu!


Eğitime dair detaylı bilgi almak ve eğitime katılmak için ziyaret edin: www.bm-institute.com/cmo/

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.