İkinci el ürün satışı odağında faaliyet gösteren Gittibu, sosyal medyada ürün satmanın yeni yöntemi olarak kendini konumluyor.

Bazı eşyalar alırız ama eskitemeyiz. Bazı şeyleri satın alırken hevesleniriz ama kısa süre sonra bunları kullanmaz hale geliriz. Mesela çocuklarımız büyür. İhtiyaç ve hevesle aldığımız çocuk koltuğu tertemiz bir şekilde öylece kalır. Kahve makinesine, ekmek makinesine heves ederiz. 1-2 kere kullanır sonra bir daha kullanmamak üzere bir yerlere kaldırırız. Bisiklete alırız. Bir dönem sonra çeşitli nedenlerle aslında hiç bisiklet kullanmadığımızı fark ederiz. Aracımızı değiştiririz, yepyeni kış lastikleri, kar zincirleri, ve diğer araç aksesuarları elimizde kalır. Yazlığımızı satarız, kıyamadığımız değerli bazı eşyaları alır bir depoya doldururuz. Üzerinden zaman geçer, sonra bunları ne yapsak diye kara kara düşünürüz.

Gittibu.com, işte sizi bu ve benzeri dertlerden kurtaran yeni nesil ürün satış platformu. Sosyal medya ile ürün satmanın yeni yöntemi olan Gittibu, bir yandan kullanmadığınız ürünleri elinizden çıkarmanızı bir yandan da para kazanmanızı sağlıyor.

İkinci El Ürün Satış Platformu: Gittibu

GittiBu Güvenilir Online Satış Sistemi; ikinci el ürünlerin ücretsiz şekilde paylaşıldığı ve kredi kartına 12 taksit imkanı sağlayan bir platformdur. “Gittibu.com”un 187.000 kişiden oluşan Facebook Grubu, bu kategoride Türkiye’nin en büyük topluluğu olma özelliği taşıyor.

Bu arada GittiBu sistemi üzerinden yapmış olduğunuz alım satım işlemlerinin kargo takibi Gittibu tarafından yapılıyor. Ödeme işlemleri, Gittibu’nun, BDDK Lisanslı çözüm ortağı üzerinden gerçekleşiyor. Diğer bir ifadeyle Gittibu’daki işlemler, alıcı – satıcı onaylarına müteakip hızlı ve güvenli bir şekilde yapılıyor.

İkinci El Ürün Satış Platformu: Gittibu.com

Yani kullanıcı olarak tek yapmanız gereken, “GittiBu.com”a bir seferlik ücretsiz üye olmak. Daha sonra bir ilan açarak bu ilanın linkini arzu ettiğiniz mecralarda duyurabilirsiniz. Gerisini Gittibu sizin yerinize hallediyor.

“İkinci el ürün satış platformu Gittibu.com”un güzel taraflarından biri de normal şartlarda satmakta zorlanacağınız ikinci el ürünleri kredi kartına 12 taksit imkanıyla alıcılarla buluşturmanızı sağlamasıdır.

Neden Gittibu?

İkinci el ürün yani kullanılmış ürün satışı, birkaç sebepten dolayı kolay değildir. Bu sebepler aynı zamanda “Neden Gittibu?” sorusuna da yanıt olacak nitelikte olduğu için iki soruyu da karşılar nitelikte böyle bir yanıt hazırlamak istedik. İşte ikinci el ürünlerin satışı sırasındaki zorluklardan birkaçı;

 • Paketi önceden yollarsak ve karşı taraf ödemeyi yapmazsa ne olacak? Bu problemle uğraşmamak için paranın hesabımıza önceden gelmesini isteriz.
 • Karşı taraf size neden güvensin? Diyelim peşin ödeme yaptı. Ya malı yollamazsak veya yanlış bir şey yollarsak ne olacak?
 • İkinci el ürün satışında kredi kartı da kullanılmamaktadır. Ödeme, iki taraf için de önemli bir sorundur.
 • Başka bir sorun ise alıcının aynı ürünün yenisini kredi kartına taksitle satın alabilmesi ama sizinkini peşin almak mecburiyetinde kalmasıdır.

Bu arada az önce belirttiğim gibi, ürünlerin kargo takibini de GittiBu yapıyor. Öte yandan, ürün yerine ulaşmadan para satıcının hesabına gönderilmiyor.

Kısacası satılması güç olan ikinci el ürünlerinizi Gittibu ile kredi kartına taksitlendirerek satış şansını arttırıyorsunuz. Ayrıca Gittibu sayesinde yetenek satışı yapabilir ve müşterinize kredi kartıyla ödeme yapabileceğini söyleyebilirsiniz. Bu yönüyle Gittibu, tasarımcılar, danışmanlık yapanlar ve özel ders verenler için de güvenilir bir platform olma özelliği taşıyor.

Gittibu Nasıl Çalışır?

 • İkinci el ürün satış platformu Gittibu, alıcı ve satıcının kimlik tespitini yaptıktan sonra üye olmalarına izin veriyor.
 • Satıcı bir ürün ilanı veriyor ve kendi sosyal medyasında ilanın linkini yayınlıyor.
 • Alıcı, kredi kartı ile ürünü satın alıyor.
 • Ödeme yapıldığı anda ürün, alıcıya rezerve edilip satıştan kalkıyor.
 • Alıcının yaptığı ödeme satıcıya değil, GittiBu’nun çalıştığı BDDK onaylı finans sağlayıcının havuz hesabına geliyor.
 • Satıcı ürünü gönderiyor ve kargo bilgilerini sisteme kaydediyor. Ürün alıcıya ulaştığında; belirtilen özelliklere uyuyorsa alıcı üç gün içerisinde ürünü sistem üzerinden kabul ediyor veya reddediyor.
 • Ürün kabul edildiğinde GittiBu 7 (Yedi) gün içerisinde hizmet bedelini keserek parayı satıcıya gönderiyor.

Sosyal medyada ikinci el ürün satmanın yeni yöntemi olan Gittibu hakkında detaylı bilgi almak ve hemen ücretsiz üye olmak www.gittibu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


💡 Popüler Mobil Sağlık Uygulamaları

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.