gittibu-com-sosyal-medyada-urun-satmanin-yeni-yontemi

Sosyal medyada ürün satmanın yeni yöntemi olan GittiBu.com aracılığıyla ikinci el eşyalarınızı güven içinde satabilir veya bir alıcıya ulaştırabilirsiniz.

Bazı eşyalar alırız ama eskitemeyiz. Bazı şeyleri satın alırken hevesleniriz ama kısa süre sonra bunları kullanmaz hale geliriz. Mesela çocuklarımız büyür. İhtiyaç ve hevesle aldığımız çocuk koltuğu tertemiz bir şekilde öylece kalır.

Kahve makinesine, ekmek makinesine heves ederiz. 1-2 kere kullanır sonra bir daha kullanmamak üzere bir yerlere kaldırırız. Bisiklete heves eder bir dönem sonra çeşitli nedenlerle aslında hiç bisiklet kullanmadığımızı fark ederiz. Aracımızı değiştiririz, yepyeni kış lastikleri, kar zincirleri, ve diğer araç aksesuarları elimizde kalır. Yazlığımızı satarız, kıyamadığımız değerli bazı eşyaları alır bir depoya doldururuz. Üzerinden zaman geçer, sonra bunları ne yapsak diye kara kara düşünürüz.

Gittibu.com, işte sizi bu ve benzeri dertlerden kurtaran yeni nesil ürün satış platformu. Sosyal medya ile ürün satmanın yeni yöntemi olan Gittibu, bir yandan kullanmadığınız ürünleri elinizden çıkarmanızı bir yandan da para kazanmanızı sağlıyor.

Gittibu.com Nedir?

GittiBu Güvenilir Online Satış Sistemi; ikinci el ürünlerin ücretsiz şekilde paylaşıldığı ve kredi kartına 12 taksit imkanı sağlayan bir platformdur. Gittibu’nun 187.000 kişiden oluşan Facebook Grubu, bu kategoride Türkiye’nin en büyük grubudur.

GittiBu sistemi üzerinden yapmış olduğunuz alım satım işlemlerinin kargo takibi Gittibu tarafından takip ediliyor. Ödeme işlemleri, Gittibu’nun, BDDK Lisanslı çözüm ortağı üzerinden gerçekleşiyor. Diğer bir ifadeyle Gittibu’daki işlemler, alıcı-satıcı onaylarına müteakip yapılıyor.

Tek yapmanız gereken, GittiBu.com’a bir seferlik ücretsiz üye olmak. Daha sonra bir ilan açıp bu ilanın linkini arzu ettiğiniz mecralarda duyurabilirsiniz. Gerisini Gittibu sizin yerinize hallediyor.

Gittibu ayrıca normal şartlarda satmakta zorlanacağınız ikinci el ürünleri kredi kartına 12 taksit imkanıyla alıcılarla buluşturmanızı sağlayan bir platform.

Neden Gittibu?

İkinci el, kullanılmış ürünleri satışı, birkaç sebepten dolayı kolay değildir. Bu sebepler aynı zamanda “Neden Gittibu?” sorusuna da yanıt olacak nitelikte. İşte ikinci el ürünlerin satışı sırasındaki zorluklardan birkaçı;

 • Paketi önceden yollarsak ve karşı taraf ödemeyi yapmazsa ne olacak? Bu problemle uğraşmamak için paranın hesabımıza önceden gelmesini isteriz.
 • Karşı taraf size neden güvensin? Diyelim peşin ödeme yaptı. Ya malı yollamazsak veya yanlış bir şey yollarsak ne olacak?
 • İkinci el ürün satışında kredi kartı da kullanılmamaktadır. Ödeme, iki taraf için de önemli bir sorundur.
 • Başka bir sorun ise alıcının aynı ürünün yenisini kredi kartına taksitle satın alabilmesi ama sizinkini peşin almak mecburiyetinde kalmasıdır.

Bu arada ürünlerin kargo takibini de GittiBu yapıyor. Ürün yerine ulaşmadan para satıcının hesabına gönderilmiyor.

Gittibu.com ile satılması güç ürünlerinizi kredi kartına taksitlendirerek satış şansını arttırıyorsunuz. Ayrıca Gittibu sayesinde yetenek satışı yapabilir ve müşterinize kredi kartıyla ödeme yapabileceğini söyleyebilirsiniz. Bu yönüyle Gittibu, tasarımcılar, danışmanlık yapanlar ve özel ders verenler için de güvenilir bir platform olma özelliği taşıyor.

Gittibu Nasıl Çalışır?

 • Gittibu, alıcı ve satıcının kimlik tespitini yaptıktan sonra üye olmalarına izin veriyor.
 • Satıcı bir ürün ilanı veriyor ve kendi sosyal medyasında ilanın linkini yayınlıyor
 • Alıcı, kredi kartı ile ürünü satın alıyor
 • Ödeme yapıldığı anda ürün, alıcıya rezerve edilip satıştan kalkıyor
 • Alıcının yaptığı ödeme satıcıya değil, GittiBu ’nun çalıştığı BDDK onaylı finans sağlayıcının havuz hesabına geliyor
 • Satıcı ürünü gönderiyor, kargo bilgilerini sisteme kaydediyor. Ürün alıcıya ulaştığında; belirtilen özelliklere uyuyorsa alıcı üç gün içerisinde ürünü sistem üzerinden kabul ediyor veya reddediyor.
 • Ürün kabul edildiğinde GittiBu 7 (Yedi) gün içerisinde hizmet bedelini keserek parayı satıcıya gönderiyor.

Gittibu hakkında detaylı bilgi almak ve hemen ücretsiz üye olmak için aşağıdaki butona tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

1 Yorum Yap

 1. Avatar
  • Backlink Paketleri -

  • 16 Aralık 2019 at 22:13 pm

  Gittibu yakından takip ettiğimiz bir platform. Büyümeye devam ediyorlar.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir