Cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek için 2018’den beri düzenlenen Erkekler Konuşuyor 8 Aralık’ta Ankara Assembly One Tower’da gerçekleşecek.

Toplumsal cinsiyet eşitliği diyaloğuna erkekleri de dahil etmek, onlarla beraber sorgulamak ve tartışmak temel misyonlarıyla 2018 yılından beri düzenlenen Erkekler Konuşuyor‘da, 2023 yılının son etkinliği 8 Aralık 2023’te Ankara’da gerçekleştirilecek. Ankara Barosu Başkanı Mustafa Köroğlu‘nun konuk olduğu etkinliğin moderatörlüğünü ise Erkekler Konuşuyor konseptinin kurucusu Münteha Adalı yapacak.

Erkekler Konuşuyor 8 Aralık’ta!

Girişimci, yatırımcı ve stratejist Münteha Adalı tarafından hayata geçirilen bir etkinlik serisi olan Erkekler Konuşuyor, 8 Aralık tarihinde Ankara Assembly One Tower’da Ankara Barosu Başkanı Mustafa Köroğlu’nu ağırlayacak. Toplumsal ve kültürel kodlarla belirlenen Erkeklik Kültürü’nü tartışmak hedefiyle hayata geçirilen etkinlik serisinin her bölümünde aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliğine dair farkındalık sağlama amaçlı bilgi ve deneyim aktarımı odağında sohbet gerçekleştiriliyor. Adalı’nın moderatörlüğünde etkileşimli bir şekilde devam eden etkinlik serisinin hedefleri arasında yer alan başlıklarsa şöyle;

  • Toplumsal ve kültürel kodlarla belirlenen Erkeklik Kültürü’nü tartışmak.
  • Toplumsal cinsiyet konusunda genellikle “sessiz kalan” ya da “konuşmayı gerekli görmeyen” erkeklere, sorunun bir parçası olduklarını fark ettirmek.
  • Erkeklerin cinsiyetlerinden ötürü kendilerine yüklenen sorumlulukları sorgulamalarını sağlamak ve sorumlulukları hakkındaki duygu ve düşüncelerini anlamak.
  • Cinsiyet eşitliği diyaloğuna tarafların katılmasına, rollerini düşünmelerine ve hiçbir kesimin bu ayrımcılığa maruz kalmaması için dayatılan rollerin dışına çıkılmasına aracı olmak.

Branding Türkiye‘nin medya partneri olduğu Erkekler Konuşuyor etkinliğine katılmak için “Kayıt Ol” butonuna tıklayabilir, kaydınızı ücretsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.


Münteha Adalı I Hakkında

Girişimci, yatırımcı, mentor ve stratejist olan Adalı, özel bir bankada 9 yıllık tecrübesinin ardından; 1996 yılında ortağı olduğu Güvensan Tesis Hizmetlerinin yönetimine geçmesinden sonra şirkette ciddi bir büyüme gerçekleştirdi. Kurum içinde Güvensan Akademi, Güvensan Danışmanlık içinde Housekeeper, Greenstep Eğitim gibi Türkiye’nin ilk projelerini hizmet sektöründe hayata geçirdi.

KAGİDER, TOBB, EWMD gibi STK’larda üyelikleri olan Adalı aynı zamanda Turkishwin üyesidir ve Binyaprak danışma kurulundadır. Arya’nın kurucu ortağı olan Adalı, aynı zamanda evli, iki kız çocuğu annesidir.


Erkekler Konuşuyor I Hakkında

Toplumsal cinsiyet eşitliği için toplumun parçası olan tüm cinsiyetler ile birlikte kültürel kodları sorgulamak, tartışmak ve ortak çözümler bulmak için bir araya geldiğimiz bir etkinlik serisidir.


GİRİŞİMCİLERİN BÜYÜK HATALARI

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.