Kendi iPhone modelinizi tasarlamak ister misiniz? Kulağa tuhaf gelse ve imkansız gibi gözükse de aslında bu o kadar da zor değil. Neal Agarwal’ın neal.fun isimli web sitesinde bulunan “Design The Next iPhone” aracıyla birkaç dokunuşla kendi iPhone modelinizi tasarlayabilirsiniz!

Apple denilince akla; teknoloji, mobilite, akıllı cihaz, kalite, marka, ikon, minimalizm, başarı, sürdürülebilirlik, yapay zeka, dijital başta olmak birçok kelime gelir. Ancak hepsinden öte aslında Apple’ı bugünlere getiren temel faktör “tasarım”dır. Tüm ürünlerinde olduğu gibi şirketin amiral gemisi ürünü olan iPhone’da da Apple bu yönünü yani “tasarım”daki farkını her fırsatta ortaya koymayı bilmiştir. Bu aynı zamanda Apple’ın nasıl ve niye marka olduğunu da açıklamaktadır.

Design The Next iPhone

Evet, Apple teknolojinin yanı sıra aynı zamanda bir tasarım markası. Hemen her yıl yeni bir iPhone modelinin piyasaya çıkıyor olması normalin aksine Apple’ın satışlarında veya gelirlerinde bir durağanlık oluşturmuyor. Çünkü Apple kullanıcıları yeni iPhone modelini kapsamlı değişiklikler nedeniyle değil, minimal ancak dikkate değer tasarım yorumları için satın alıyorlar. Tabi her şeye rağmen iPhone’ların tasarımına dair çok sayıda olumsuz yorum, eleştiri ve analiz de yapılmıyor değil. Bu hissiyatta olanlar veya “ben olsam şöyle tasarlardım” diyenler için harika bir haberim var. Neal Agarwal’ın neal.fun isimli web sitesinde bulunan bu araç sayesinde artık herkes hızlıca ve kolay bir biçimde kendi iPhone modelini tasarlayabiliyor.

Kendi iPhone’unuzu Tasarlayın

Kendi iPhone modelinizi tasarlamak için buradan neal.fun sitesindeki Design The Next iPhone aracına erişmeniz gerekiyor. Akabinde yapmanız gereken çok basit. Ekrandaki iPhone’un ön ve arka yüzünde bulunmasını istediğiniz araçları sürükle bırak yöntemiyle kendi iPhone modelinizi oluşturabilirsiniz.

Kullanıcılara boş bir iPhone taslağı sunan Design The Next iPhone aracında yok yok! Yani tasarımınızı özelleştirmek için bolca seçeneğe sahipsiniz. Pro kamera, HDMI girişi, çift kamera, güç tuşu, Lightning girişi, çentik, Apple ve Android logoları, ön kamera, Digital Crown, ses tuşları, kulaklık girişi, home tuşu ve hatta anten çizgilerine kadar pek detay mevcut.


İnternetin Tarihçesi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.