Pantone 2020 Yılının Rengini Seçti: Klasik Mavi

Amerikalı renk şirketi Pantone 2020 yılının rengini belirledi. Buna göre 2020’nin favori rengi Klasik Mavi olacak. 

Pantone Renk Enstitüsü 2020’de öne çıkacak rengi belirledi. Pantone, 2020 yılının rengini güven yakınlık ve bağ kurmaya karşı özlemi temsil eden bir ton olan Klasik Mavi (Classic Blue) olarak belirledi.

Pantone 2020 Yılının Rengini Belirledi

2019’un son ayına girdiğimiz bu günlerde hemen her yerde 2020’nin trendlerinin açıklandığını görüyoruz. Her uzman, her firma, her sektör, her kurum, her marka, her mecra kendi perspektifinden bir sonraki yılın trendlerini açıklıyor.

Klasik MaviPantone Renk Enstitüsü de gelenek haline gelen “yılın rengi” ile ilgili açıklamasını yaptı. Özetle, Pantone, her sene olduğu gibi gelecek yılın trend rengini kamuoyuyla paylaştı. Tüm dünya tarafından merakla beklenen yılın rengi Klasik Mavi oldu.

Pantone Renk Enstitüsü Genel Müdürü Leatrice Eiseman konuya dair yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Etrafımızdaki dünyaya baktığımızda, çok fazla huzursuzlukla yaşadığımızı, bazı günlerde güvende hissetmediğimizi biliyoruz. Mavi her zaman sakinliği ve güvenilirliği temsil eder. Güvenebileceğiniz bir renk.”

Yılın Rengi: Klasik Mavi

Evet, Pantone tarafından 2020’nin trend rengi belirlendi. Klasik Mavi (Classik Blue)… Peki bu renk ne gibi anlamlar taşıyor?

Bu sorunun yanıtını bir süre önce Branding Türkiye’de vermiştik. Zira Branding Türkiye’nin ilgiyle takip edilen yazı dizilerinden biri olan Pazarlama Ve Renklerde yer verdiğimiz “Mavi Etkisi” adlı makalede mavi renge dair detayları uzun uzadıya anlatmıştık. Buna ek olarak tek renk kullanımında mavi, çoklu renk kullanımında mavi gibi alt başlıklarla makaleyi zenginleştirerek bu renge dair detayları sizlerle paylaşmıştık. O makaleyi okumanız için şöyle bırakıyoruz;

Pantone, 20 yıldan bu yana her sene yılın rengini belirliyor. Enstitü tarafından belirlenen bu renk ya da renkler de o yıl içerisinde birçok sektörde (moda, teknoloji, takı, ev dekorasyon, mimari vs.) etkin bir şekilde kullanılıyor. Bu yıl da Pantone Renk Enstitüsü geçmişte olduğu gibi 2020’nin renk tonuna sahip eşyalar piyasaya sürmek için FedEx, Adobe ve The Inside ile ortak çalışmalar gerçekleştirecek.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir