Bugün 9 Ocak 2024… Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Branding Türkiye bugün itibariyle 6 yaşında!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Branding Türkiye 2023’te Neler Yaptı? başlıklı makalede 2023 senesinde gerçekleştirdiğimiz aksiyonların en önemlilerini 10 maddede özetlemeye çalıştık. O nedenle bu içerik “yılın özeti” ana temasından bağımsız olacak. Bu makalede daha çok yeni yaşın mutluluğunu aktaracağız. Ayrıca geçmişteki yılların kısa bir değerlendirmesini de yapacağız. Kısacası daha evvel olduğu gibi yine biraz sohbet edeceğiz.

Branding Türkiye 6 Yaşında!

Branding Türkiye 2018’de kuruldu. İkinci yılımızın son evresindeyken Kovid-19 pandemisi başladı. Salgın gölgesinde geçen 2-3 yıllık süre sonunda nihayet tüm dünya gibi Türkiye de sosyo-ekonomik olarak toparlanma sürecine girdi. Ancak bu kez de Şubat ayında Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle sarsıldık. Asrın Felaketi olarak adlandırılan bu depremlerin psikolojik, ekonomik, sosyolojik ve politik etkisiyse hala devam ediyor. Tabi şunu da unutmamak gerekiyor ki; bir taraftan tüm bunlar olurken diğer yandan dünyanın çeşitli bölgelerinde birçok savaş yaşandı.

Kısacası özellikle 2019 ve sonrası süreç tüm dünya için bir hayli zor geçti. Bundan markalar da nasibini aldı. Birçok marka varlığını sürdüremeyecek duruma gelirken çok sayıda girişimin de battığına şahitlik ettik.

Branding Türkiye 6 Yılda Neler Yaptı?

“Bütünleşik Pazarlama Ve İş – Ekonomi Mecrası” olarak tanımlanan ve bilinen Branding Türkiye’de aslında 100’den fazla kategori var. “360 derece içerik” temel misyonuyla yazılı, görsel, videolu ve sesli olmak üzere tüm türlerde içerik üretip yayınlayan Branding Türkiye’nin yazar kadrosunda ise alanında uzman sektör profesyonellerinin yanı sıra literatüre katkı sağlamış birçok akademisyen de var. Bilgi ve tecrübe aktarımı kaygısıyla özgün, sürekli ve nitelikli içerik aktarımını tüm mecralarda eş zamanlı ve etkin biçimde sürdürmeyi prensip edinmiş bir yayın politikasına sahip olan Branding Türkiye’nin diğer bir ayırt edici yanı da “iş birliği“ni şirket kültürü olarak benimsemesidir. Hatta gerçekleştirdiği stratejik partnerliklerle iş dünyasında iş birliği ekosisteminin sürdürülebilirliğine katkı sağlıyor.

Bu noktada geçen yıl söylediklerimi tekrarlamak istiyorum. Bu kez 5 yıl yerine 6 yıl boyunca diyeceğim. Evet 6 yıl boyunca odak noktamız “değer üretmek” oldu. Başta da belirttiğim üzere Branding Türkiye bir medya kuruluşu. Doğal olarak; “içerik” ve “üretmek” bizim için bir standart. Peki standartların ötesine nasıl geçiyorsunuz? diye soracak olursanız bunu daha önceki senelerde de söylediğim gibi “analiz”, “özgünlük”, “strateji”, “iletişim”, “sürdürülebilirlik”, “farkındalık” şeklinde ifade edebilirim.

Bu arada aynı zamanda çeşitli ana temalarda gerçekleştirdiğimiz etkinliklere de devam ediyoruz.

Pandemi ve depremler nedeniyle etkinliklere uzunca bir süre ara vermiş olsak da 2018 – 2024 yılları arasında 500’e yakın ulusal ve uluslararası organizasyonda partner olarak yer aldık. Birçok etkinlikte ise yazarlarımız; konuşmacı ve panelist olarak yer aldı. Kısacası Branding Türkiye olarak etkinlik düzenlemediğimiz süreçlerde bile yine aktif olarak etkinliklerde bulunduk. Yüzlerce organizasyonun daha fazla kitleye erişmesi için üzerimize düşeni yaptık.

Branding Türkiye’yi Takip Edin

Çok daha fazlasını hep birlikte yapacağız. Bu yüzden “Branding Türkiye”yi dijital mecralardan ve sosyal medyadan takip ederek bu sürecin bir parçası olabilirsiniz. Bizi takip etmek için mikro sitelerimizi ziyaret etmeniz yeterli. Böylece hem sosyal ağlardaki topluluklarımıza ulaşabilir hem de alternatif mecralardaki varlıklarımızı takip edebilirsiniz.


Yolculuk Devam Ediyor

Branding Türkiye birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü yaşını doldurduğunda “Daha Yolun Başındayız” demiştik. 5. yaşımızda bu söylemi Yolculuk Devam Ediyor şeklinde güncellemiştik. Bugün aynı söylemi tekrar etmek istiyorum. Çünkü yolculuğumuz, siz değerli okurlarımızın ve takipçilerimizin katkısıyla devam ediyor.

O zaman iyi ki doğdun BRANDING TÜRKİYE

Nice yaşlara!


Branding Türkiye 5 Yaşında!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.