Azerbaycan ekranlarında 2023 yılında yeniden başlayacak olan ilk Türk sağlık programı Medicatrans, alanında ilk olma özelliği taşıyor? Peki programın içeriği ne? Medicatrans ne zaman başlıyor? Hangi kanalda yayınlanacak? Yapımcısı kim? Bu sorular ve programa dair daha fazla bilgi haberin devamında!

İki Devlet Tek Millet olarak anılan Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik her alanda olduğu medyada da devam ediyor. İki ülke birbirini siyasi, ekonomik, askeri, sanatsal ve sosyal konularda ulusal ve uluslararası camiada daima desteklemeyi sürdürürken bir yandan da Türkiye ile Azerbaycan arasında medya odağında da güzel aksiyonlar gerçekleşiyor. Bunlardan biri de ilk Türk sağlık programı olan Medicatrans oldu. Buna göre; program belli bir aradan sonra yeniden yayınlanarak Azerbaycan ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Peki programın içeriği ne? Hangi tarihte yayınlanmaya başlayacak? Programın yapımcısı kim? Medicatrans hangi kanalda yayınlanacak? 

Tüm bunlar ve programla ilgili merak edilen tüm detaylar haberin devamında! 

İlk Türk Sağlık Programı Medicatrans Başlıyor!

Özellikle pandemiyle birlikte önemi daha da fark edilen sağlık alanında yapılan tüm çalışmalar artık sadece konunun uzmanları veya paydaşları tarafından değil toplumun genelince takip edilir oldu. Sağlıktaki gelişmelerin takip edildiği en önemli alan ise medya. Bu anlamda bir ilk olma özelliği de taşıyan Medicatrans programı, toplumun sağlık alanındaki gelişmelerden haberdar olması için önemli bir misyon taşıyor. 

Televizyon ekranlarındaki kariyerine ek olarak 2013 yılında yurtdışı yayınlarıyla da dikkat çeken ve adından söz ettiren başarılı yapımcı ve sunucu Bilge Sebilcioğlu, 2023 yılında yeniden Türkiye sınırlarının ötesinde, Azerbaycan’da, yayınlanacak bir programla izleyicisiyle buluşacak.

Azerbaycan’da yayınlanacak olan Medicatrans programıyla sağlık turizmine ve sağlık sektörüne yeniden önemli bir katkı sağlamayı hedefleyen Bilge Sebilcioğlu konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Medicatrans” programının kardeş ülke Azerbaycan’da yoğun ilgi gördüğünü belirterek, programımız aracılığıyla iki ülke arasında köprü görevi olmaya devam edeceğiz”

Medicatrans Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Sağlık sektörü odaklı bilgi ve farkındalık içeren, sağlık turizmine yönelik artı değer taşıyan Medicatrans, Azerbaycan’ın ulusal kanallarından olan Kanal S ve ELTV ekranlarında yayınlanacak. 2023 yılının Ocak yayınlanmaya başlayacak olan bu program sayesinde Türkiye’nin alanında uzman doktorları, yaptıkları çalışmaları Azerbaycan ekranlarında anlatma fırsat bulacaklar. Türkiye’de hazırlanacak olan Medicatrans programı, Azerbaycan’da yayınlanan ilk Türk sağlık programı olma özelliğini taşıyor. 

Sevilen sunucu Bilge Sebilcioğlu, 17 Ocak 2023 itibariyle her Salı Azerbaycan ulusal kanallarından tüm Azerbaycan’a ve hatta Türk dünyasına seslenecek. Sağlık alanındaki son gelişmeleri, ileri sağlık teknolojilerini ve Türkiye’nin sağlık turizmindeki yerini Azerbaycan izleyicisiyle buluşturacak olan Medicatrans’a dair gelişmeler ise Branding Türkiye‘de olacak! 


10 Maddede Dijital Markalaşma

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.