Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Instagram hesabından yaptığı paylaşımda istifa ettiğini açıkladı. Peki haber doğru mu? Yoksa bu bir siber saldırı mı?

Yaklaşık 1 saat önce Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak kişisel Instagram hesabından istifa ettiğine dair bir paylaşım yaptı. İstifa metninin Instagram’da yayınlanmasıyla birlikte “Berat Albayrak istifa mı etti?” sorusu gündeme geldi. Zira henüz konuya dair resmi bir açıklama gelmedi. Ayrıca bu paylaşımla eş zamanlı olarak Berat Albayrak’ın Twitter hesabına da ulaşılmaması, akıllara yoksa bir siber saldırı mı oldu? sorusunu getirdi.

Berat Albayrak İstifa Etti Mi?

2015 – 2018 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yapan, Temmuz 2018’de ise Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak, yaklaşık 1 saat evvel Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla görevinden istifa etmiş olduğunu duyurdu. İşte Beray Albayrak’ın yayınladığı paylaşımda yer alan o metin;

“Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedefine çıktığınız bu yolculukta, gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi Ekonomide de ektiğimiz tohumlar çok da uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir, haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab’-ı Allah, bizleri Sırat-ı Müstakimden ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin…

Berat Albayrak”

Dipnot: Yazının başında belirttiğimiz gibi istifa haberine dair henüz resmi bir açıklama yok. Ayrıca bunun bir siber saldırı olabileceği de konuşulanlar arasında. Konuya dair herhangi bir yeni bilgiye ulaştığımızda bu haberi güncelleyeceğiz. Takipte olmanızı tavsiye ederiz.


💡 Sahibinden.com’a Soruşturma 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.