Başakşehir Living Lab tarafından üniversite öğrencilerine yönelik Girişimci Yetiştirme Programı başlıyor. In4statups tarafından yürütülen programda alanında uzman birbirinden değerli isimler bilgi ve deneyim paylaşımında bulunacak!

Başakşehir LivingLab kuluçka Merkezi’nin girişimcilik programlarına bir yenisi daha ekleniyor. Teknoloji ve inovasyon odaklı fikirleri olan girişimciler ve girişimci adayları için kapsamlı girişimcilik programı başlıyor. Son başvuru tarihi 5 Mayıs 2024 olan programda ilk eğitim 8 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Demoday ise 24 Mayıs’ta düzenlenecek. İşte programa dair detaylar!

Başakşehir Living Lab Girişimci Yetiştirme Programı

In4statups tarafından yürütülen program oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip. Girişimcilere yönelik eğitimler ve girişimcilik analizlerine ek olarak program kapsamında girişimciler, fikirlerini danışabilecekleri iş dünyasından mentorlar ile tanışabilecek. Ayrıca “Girişimci Yetiştirme Programı”na katılanlar; ürün ve hizmetlerini satma imkanına ve işbirliği yapma fırsatına sahip olacak. Girişimciler tüm bunlara ek olarak, büyük kurumsal firmalarla görüşme imkanı da bulacak. Program sonundaki demoday etkinliğinde ise girişimciler iş fikrini anlatabilme şansı bulacak.

Başakşehir Belediyesi hızlandırma programında başarılı olan girişimcilere Başakşehir Living Lab kuluçka merkezinde 1 yıllık ücretsiz ofis hakkı verilecek. Ayrıca başarılı olan girişimciler, belediyenin hizmet alım alanlarına giren alanlarda mal ve hizmet üretiyorlar ise Başakşehir Belediyesi bu girişimlere ilk müşteri olma desteği de verecek. Böylece belediye girişimlerin bir yandan satış yaparak gelir elde etmesine destek olurken diğer yandan da referans müşteri olma katkısı sunmuş olacak.

Program Detayları

Girişimciler fikirleriyle başvurularını yaptıktan sonra ön değerlendirmeye tabi tutulacak. Bu aşamayı geçip programa katılmaya hak kazanan girişimcilere önce temel girişimcilik ve inovasyon eğitimleri verilecek. Ardından girişimciler bire bir analiz edilerek kendilerine yardımcı olacak iş dünyasından mentorlarla eşleştirilecek. Ayrıca işbirliği ve satış yapabilecekleri kurumsal firmalar tespit edilerek bu işletmelerle görüşmeleri organize edilecek. Mentorlardan ve kurumsal firmalardan gelen geri dönüşlerle beraber girişimcilerin projelerini iyileştirmeleri sağlanacak.

Program içerisinde, Volthread Kurucusu Fevzi Korkutata, Asya Ventures’tan Şerafettin Özsoy, in4startups Kurucu Ortağı Ahmet Sefa Bir, Branding Türkiye Kurucusu Mürsel Ferhat Sağlam ve Başakşehir Belediyesi’nden Ömer Karabayraktar gibi önemli isimler de eğitmenlik ve mentorluk yapacak.

Branding Türkiye‘nin medya desteği sağladığı Başakşehir Living Lab Girişimci Yetiştirme Programı çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek olup ilk eğitim 8 Mayıs 2024’te başlayacak. Demoday ise 24 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenecek.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.