Nostaljik İçerikleri ve konseptine uygun tasarımıyla önemli bir kullanıcı kitlesine ulaşan Alkışlarla Yaşıyorum geçtiğimiz günlerde yayın hayatını sonlandırdığını duyurdu.

Nostalji severlerin uğrak noktası Alkışlarla Yaşıyorum kapandı. Youtube‘un çok aktif olmadığı ya da Türkiye’de yasaklı olduğu zamanlarda video içerikleriyle öne çıkan ve kendine has bir kullanıcı kitlesiyle tasarıma sahip olan Alkışlarla Yaşıyorum platformu 2011 yılında Nokta‘ya satılmıştı. Gelinen süreçte ise yayın hayatını sürdüremeyecek düzeyde problemlerle karşı karşıya kaldığını belirten platform bu karara ilişkin detayları yaptığı bir duyuruyla açıkladı.

Alkışlarla Yaşıyorum Yayın Hayatını Niye Sonlandırdı?

Alkışlarla Yaşıyorum yayın hayatını sonlandırmasına ilişkin nedenleri bir metinle kullanıcılarına duyurdu. Bu açıklamada mecranın sürdürülebilirliğini engelleyen unsurun hukuki süreçler olduğu vurgulanırken bir dijital platformun daha kapanmış olması birçok kullanıcıyı üzdü.

İşte Alkışlarla Yaşıyorum tarafından yapılan resmi açıklama;

merhaba sevgili alkışlarla yaşıyorum ailesi,

evet, belki de tahmin ediyordunuz! son dönemlerde sıkça yaşadığımız hukuksal süreç ve masraflar artık bizleri fazlasıyla zorluyordu. nitekim, daha fazla götüremedik, olmadı ..

internetin komedi arşivi adına en büyük kaynağıydık belki de. sonrasında facebook, youtube, instagram falan derken çark dönmez, herkes bizden bir şeyleri koparma hevesine girer oldu. acımadılar. bunlar, babadan oğula nesil ..

eski ve yeni üyeleriyle nice güzel saatler geçirdik belki de … belki bağır-çağır’da birbirimize söverek rahatladık, belki yorumlara gülerek … ancak her şeyin bir sonu olduğu gibi alkışlarla yaşıyorum da artık görevini tamamladı. 3 gündür z raporu alamıyoruz..
vakit; emekli olup yazlığa çekilme vakti.

bugüne dek alkışlarla yaşıyorum için emeği geçen herkese içten teşekkürlerimizi sunuyoruz..

info@alkışlarlayaşıyorum.com ve sosyal medya hesaplarımız da günün sonunda kendini imha etmiş olacak. bu sebeple, tüm konularda irtibat olarak şimdilik cemevecen@nokta.com adresini kullanabilirsiniz.

altın kapılarımız kan oldu ..

sağlıcakla kalın … 🙁

Günümüzde hemen her geçen gün yeni bir dijital platform, mecra ya da sosyal ağ faaliyete başlıyor. Öte yandan  birçok dijital platform, mecra ya da sosyal ağ da yayın hayatını sonlandırmak zorunda kalıyor. 2004 yılında kurulan ve nostaljik içerikleriyle kısa sürede iyi bir kitleye ulaşarak 2011 yılında satılan Alkışlarla Yaşıyorum, yayın hayatını sonlandıran platformlar arasına katılmış oldu.


💡 Sosyal Medya Yasası

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.