Koronavirüs ile birlikte daha da popüler hale gelen webinar, canlı yayın ve podcast nasıl hazırlanır? sorusuna Hasan Yasin Türkyılmaz kişisel Youtube kanalında cevap verdi.

Aralık 2019’da Çin’in Wuhan şehrinde başlayan ve birkaç aylık sürede tüm dünyaya yayılarak pandemi haline gelen Koronavirüs, birçok alanda farkındalığımızı arttırdı. Bunlar arasında online eğitim, uzaktan çalışma, webinar, podcast gibi olgular da var.

Uzaktan Çalışma Önem Kazandı

Bu süreçte birçok firma uzaktan çalışmaya geçerken diğer yandan ilk, orta, lise ve üniversite seviyesindeki tüm okullar online eğitime başladı. Hatta AÖF gibi milyonlarca kişinin girdiği sınavlar dahi online olarak gerçekleştiriliyor. Kısacası uzaktan çalışma ve online eğitimler / etkinlikler önem kazandı.

Peki bu süreçte hem uzaktan çalışmayı verimli hale getirmek hem de online eğitim ve etkinlikler gerçekleştirmek için hangi online / dijital araçlar kullanılmalı? Örneğin webinar, canlı yayın ve podcast nasıl hazırlanır? Webinar araçları nelerdir? Podcast nasıl çekilir?

İşte, tüm bu soruların yanıtı için G4A Studio’nun Kurucu Ortağı olan Hasan Yasin Türkyılmaz’ın hazırladığı videoyu izleyebilirsiniz.

Webinar Canlı Yayın Ve Podcast Hazırlama Araçları

Koronavirüs sürecinde “yeni normal” halini alan online eğitim, podcast, webinar, online etkinlik, canlı yayın nasıl hazırlanır? Webinar, canlı yayın, podcast, online eğitim vs. için hangi dijital araçlar kullanılmalı? Podcast hazırlarken nelere dikkat edilmeli? İşte, bu ve benzeri birçok soruya G4A Studio & Workshop Kurucu Ortağı, Dijital Pazarlama Uzmanı, Yazar ve Eğitmen Hasan Yasin Türkyılmaz kişisel Youtube kanalında yanıt verdi.

Türkyılmaz, kişisel Youtube kanalında yayınladığı “Webinar Canlı Yayın Ve Podcast Nasıl Hazırlanır? Araçlar, Yöntemler, Ayarlar!” temalı videoda OBS, Zoom, Restream, Facebook, Twitch, Twitter, Youtube, Linkedin Spotify, Apple, Google, Anchor kullanarak canlı yayın, podcast ve video/ses kaydı hazırlama konusunda önerilerini paylaştı. İşte Hasan Yasin Türkyılmaz’ın webinar, canlı yayın, podcast hazırlama konusundaki tavsiyeleri!


Hasan Yasin Türkyılmaz I Hakkında

“Daha önce yapılmadıysa sen yapabilirsin. Yapıldıysa daha iyisini yapmalısın.” mottosuna sahip olan growth hacker, dijital pazarlama uzmanı, dijital reklam danışmanı, eğitmen, yazar ve sosyolog Hasan Yasin Türkyılmaz, Ankara Üniversitesi Sosyoloji mezunudur. Akademik kariyerine Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde master seviyesinde devam etmektedir.

Hasan Yasin Türkyılmaz, 2002’de başlayan profesyonel iş kariyeri boyunca 3 binden fazla firmaya hizmet vermiştir. 60 farklı ülkede 5 binden fazla öğrenci yetiştiren Türkyılmaz; 2014 – 2019 yılları arasında Bilge Adam’da dijital medya ve reklam eğitmeni olarak görev almıştır. Ulusal ve uluslararası birçok saygın mecrada bilgi ve tecrübe aktarımı odağında makaleleri yayınlanan Hasan Yasin Türkyılmaz süreli olarak Branding Türkiye’de yazmaktadır. Ayrıca Dijital Markalaşma Eğitimi I DME, Branding Türkiye Etkinlik ve Branding Meetup eğitmeni ve konuşmacısı olan Türkyılmaz’ın yakın zamanda okuyucuyla buluşması planlanan kitap ve e-kitap projeleri de bulunmaktadır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.