Arka Kapak

Radikaller

Jamie Bartlett tarafından kaleme alınan Radikaller kitabının arka kapak metni;

“Başımıza Brexit ve Trump’ı getiren anti-politik isyanın içyüzü…

Evening Standard

Son birkaç yılda dünya beklenmedik biçimde değişti. Radikal düşünce ve grupların gücü giderek artıyor. Eskinin aşırısı artık alışıldık oldu. Peki politik uçlarda hayat neye benziyor?

Radikallerin asıl gücü nereden geliyor?

Radikaller, günümüzün yaşam biçimine alternatifler bulmaya çalışan hareketleri incelerken, bizi aşırı uçlardakilerin tuhaf ve heyecanlı hayatına dahil ediyor. Madenlere yapılan şafak baskınlarından internetin karanlık köşelerine uzanan günümüzün en gizli ve etkili hareketleri; ölümsüzlük arayışındaki tekno-fütüristler, sınırları kapatmak isteyen aşırı sağcılar, dünyanın doğal kaynaklarını korumak için her yolu mubah gören militan çevreciler, yeni ülkeler kuran liberterler, kendi kendine yeten kooperatiflerin mikro-toplumları, topluma güçlü halüsinojenler yoluyla şifa vermeyi deneyen önderler…

Radikal politika ve teknoloji alanında günümüzün en önemli düşünürlerinden biri olan Jamie Bartlett, bu hareketleri yönlendiren insanlar ve düşüncelere dair şaşırtıcı bir perspektifin yanı sıra başka bir gerçeği de ortaya koyuyor: Radikaller belki de sadece dünyadaki derin huzursuzluğun semptomları değil, gelecek için en akla yakın modelleri sunan kişilerdir.”

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Mundi Kitap

Çevirmen: Esengül Ayyıldız

Yayın Tarihi: 01.09.2020

ISBN: 9786050671315

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 296

Boyut: 13.5 x 21 cm

Tür: Dünya Edebiyatı – İnceleme

HEMEN SATIN AL

Yazar Hakkında I Jamie Bartlett

Türkiye’de Mundi Kitap etiketiyle yayınlanan Radikaller kitabının yazarı JAMIE BARTLETT, Çevrimiçi toplumsal hareketler ve teknolojinin toplum üzerindeki etkisi üzerine uzmanlaşmıştır. Uluslararası medya kuruluşlarında yorumculuğun yanı sıra, Demos adlı düşünce kuruluşunda Sosyal Medya Analiz Merkezi direktörü olarak çalışmaktadır. Radikaller’den önce, 2014’te yayımlanan The Dark Net (Karanlık Net) adlı bir kitabı daha bulunmaktadır.

Yayınevi Hakkında I Mundi Kitap

Sic transit gloria mundi.

Böyle geçer dünyanın ihtişamı.

Romandan yaşamöyküsüne, psikolojiden bilime, her alanda ufuk açan, hayata anlam katan ve dünyanın ihtişamını gözler önüne seren kitaplar yayımlama amacıyla 2019 yılında Can Yayınları bünyesinde kuruldu.

MUNDİ: Dünya müthiş!

Yayınevinin resmi web sitesini incelemek için ve kitaplarla ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.