Disney, Mickey Mouse’un yıl boyu kutlanacak doğum günü için el sıkıştığı Lacoste’dan Mickey Mouse’lu Kapsül Koleksiyon!

Walt Disney’in yaratıcısı olduğu ikonik çizgi film karakteri Mickey Mouse 90. yılını çeşitli iş birlikleri ile kutluyor. Sevilen çizgi karakterin 90. yaşına özel dünya çapında etkinlikler düzenlenirken Disney, Mickey Mouse’un yıl boyu kutlanacak doğum günü için en son Lacoste ile el sıkıştı

Lacoste’dan Mickey Mouse’lu Koleksiyon

İş birliği kapsamında çıkarılan kapsül koleksiyonda Lacoste’un hafızalara kazınan 85 yıllık logosu yerine Mickey Mouse kullanıldı.

Birçok kişinin çocukluk dünyasında geniş yer edinen sevimli çizgi film karakteri Mickey Mouse 90 yaşına girdi. Walt Disney’in “Tek umudum bir şeyi hiç unutmamak. Tüm bunların bir fare ile başladığını.” diyerek anlattığı ikonik marka elçisi Mickey’in yeni yaşı dünyanın birçok yerinde kutlanmaya devam ediyor. Sponsorluklar, etkinlikler, marka iş birlikleri, reklamlar derken Disney Ekibi, bu çalışmalar ile Mickey hayranlarını 90 yıllık nostaljik bir yolcuğa çıkarıyor. Sevimli fare, yeni yaşına özel kozmetikten aksesuara, ayakkabıdan giyime kadar global markaların projelerinde karşımıza çıkıyor.

Lacoste Mickey Mouse Koleksiyonu

Time Dergisi tarafından 20. ve 21. yüzyılın en büyük kültürel simgelerinden biri ilan edilen Mickey için Türkiye’de; Pandora, Hayat Su ve çeşitli giyim markaları ile de çeşitli projeler hayata geçirildi. Dünyada ise Levi’s x Disney, Rag  & Bone x Disney, Van’s x Disney ve Bershka x Disney’den sonra Lacoste ile yeni bir projeye imza atıldı.

Lacoste,  85 Yıllık Logosunu Değiştirdi

Lacoste geçtiğimiz aylarda 85 yıllık ikonik timsah logosunu nesli tükenen hayvanlara dikkat çekmek amacıyla değiştirmiş, 10 farklı hayvanın marka çizgisindeki ikonlarını kullanmıştı. Şimdi ise Lacoste, Mickey ve sevgilisi Minnie’den ilham alınarak hazırlanan giyim, spor ayakkabı ve deri ürünlerden oluşan yaklaşık 30 farklı nostaljik tasarımın yer aldığı “kapsül koleksiyon”u hayata geçirdi.

Yeni Koleksiyonu Novak Djokovic Duyurdu

Yeni koleksiyon, ünlü tenisçi Novak Djokovic’in yer aldığı kısa bir video ile duyuruldu. Disney’in Yaratıcı Ekibi tarafından hayata geçirilen proje için Djokovic’in 12 kez kazandığı Grand Slam Şampiyonluğu, antrenmanları ve günlük yaşantısını konu alan klipler hazırlandı. Klip, dijital ortamlarda hızla yayılırken, kadın, erkek ve çocuklar için hazırlanan Mickey ve Minnie’li kapsül koleksiyon, dünya çapındaki tüm Lacoste mağazalarında satışa çıkarıldı.[/vc_column_text][vc_column_text]

Lacoste x Disney Kampanyasını Konu Alan Reklam Filmi

Konuyla ilgili tanıtım filmini izlemek için video paylaşım sitelerinde arama yapabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.