Google’dan World Wide Web İçin 30. Yıla Özel Doodle

Bugün, internet dünyası için önemli bir dönüm noktası olan ve World Wide Web (WWW), olarak adlandırılan sistemin 30. yaş günü. Google bu özel günü kutlamak için bir Doodle hazırladı. 

Bilindiği üzere Google, önemli gelişmeleri duyurmak ya da hatırlatmak amacıyla ana sayfasını güncelleyerek o konuya ilişkin özel bir Doodle hazırlıyor. Böylece Google, o olay ya da gelişmeye dair dünya çapında bir farkındalık oluşturmayı başarıyor. Google bu davranışıyla deyim yerindeyse real time marketing (gerçek zamanlı pazarlama) dersi veriyor.

World Wide Web İçin Özel Doodle 

Google, yerel kültürlere tepkisiz kalmadığı gibi global düzeyde bilinirliği ve/veya önemliliği olan kişi, olay ya da durumlar için de özel bir Doodle hazırlıyor.

Bugün 12 Mart, yani World Wide Web hayatımıza gireli tam 30. yıl oldu. İnternet dünyası için önemli bir dönüm noktası olan World Wide Web’in 30. yıl dönümünü dünyanın en büyük internet – teknoloji şirketi olan Google tarafından unutulması ya da görmezden gelinmesi düşünülemezdi. Özetle, Google kendine has yöntemle yani bu güne özel tasarladığı Doodle ile World Wide Web’in 30. yaşını kutladı.

World Wide Web (WWW) Nedir?

Kısaca WWW olarak ifade edilen bu sistem, internet sitelerinin farklı lokasyonlara yayın yapabilmesini diğer bir ifadeyle kapalı ağ olmaktan çıkabilmesini sağlayan bir sistemdir. İlk kez 1989 yılında kullanılmıştır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir