Arka Kapak

Kurumsal Kobaylar

Dan Lyons tarafından kaleme alınan Kurumsal Kobaylar kitabının arka kapak metni;

“Kişilik testleri. Ekip kurma egzersizleri.Zoraki eğlence. Gözetlenen bilgisayarlar.Açık ofisler. Son moda yönetim metotları.

Çalışanlarını tek kullanımlık gider kaynakları olarak gören yeni anlayışı, insanların psikolojilerini ve şirketlerin geleceğini nasıl etkiliyor? Esnek ekonominin, yatırımcı memnuniyeti odaklı stratejilerin, insanların yerine makineleri koymanın sonuçları ne? Uzun vadede başarılı olan efsane şirketlerin ortak özellikleri neler?

Silikon Vadisi dizisinin senaristi ve çoksatar yazarı Dan Lyons bu komik ama bir o kadar da ciddi kitapta iş dünyasının nasıl sendikalar ve istikrarla yükselen kariyerlerden, armut koltuklar, pinpon masaları ve korkutucu uygulamalarla bezeli bir distopyaya dönüştüğünü anlatıyor. Kısa zamanda en büyük parsayı toplamayı hedefleyen şirketlerle, dünyayı daha iyi bir yer yapmak için çalışan yeni nesil girişimlerin iş dünyasının ruhunu ele geçirme savaşını gözler önüne seriyor.”

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Mundi Kitap

Çevirmen: Esengül Ayyıldız

Yayın Tarihi: 01.09.2020

ISBN: 9786050671315

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 272

Boyut: 13.5 x 21 cm

Tür: Dünya Edebiyatı – İnceleme

HEMEN SATIN AL

Yazar Hakkında I Dan Lyons

Türkiye’de Mundi Kitap etiketiyle yayınlanan ve kısa sürede ilgi gören Kurumsal Kobaylar adlı kitabın yazarı DAN LYONS, 1960 yılında Massachusetts’te doğdu. Disrupted (Altüst Olmuş) adlı çoksatar kitabın yazarı olan Lyons, aynı zamanda Emmy Ödüllü “Silikon Vadisi” dizisinin de ilk iki sezonunda senaristlik yaptı. Bu arada yazar Dan Loyns; senaristlik ve yazarlığa ek olarak bir dönem Newsweek dergisinin teknoloji editörlüğünü yürüttü. Son bir bilgi olarak; The New York Times, GQ, Vanity Fair ve Wired gibi dergilere de yazılar yazan Dan Lyons, halen gazetecilik ve senaristlik yapmaktadır.

Yayınevi Hakkında I Mundi Kitap

Sic transit gloria mundi.

Böyle geçer dünyanın ihtişamı.

Romandan yaşamöyküsüne, psikolojiden bilime, her alanda ufuk açan, hayata anlam katan ve dünyanın ihtişamını gözler önüne seren kitaplar yayımlama amacıyla 2019 yılında Can Yayınları bünyesinde kuruldu.

MUNDİ: Dünya müthiş!

Yayınevinin resmi web sitesini incelemek için ve kitaplarla ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.