Instagram’ın bir yeni özelliği daha test aşamasında. Buna göre çok yakında takipçilerinizi engellemeden listenizden çıkartabileceksiniz!

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip ve en popüler sosyal ağı olan Facebook’un bir ürünü olan “Instagram”da yeni bir gelişme var. Son zamanlarda getirdiği yenilikler ile adından sıkça söz ettiren sosyal medyanın sevilen uygulaması Instagram; soru sorma ve hikayelere müzik ekleme özelliğinden sonra şimdi de istenmeyen takipçiler için de yeni bir güncelleme getirmek üzere çalışmalara başladı. Bu ilk bakışta karışık ve anlamsız gelebilir ama aslında oldukça yararlı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yeni özelliğe en çok Instagram profili herkese açık olan yani takipçi kitlesini seçme şansı bulunmayan kullanıcılar sevinecek gibi görünüyor. Peki nedir tam olarak bu özellik? Ne işe yarıyor? Nasıl kullanılıyor? Ne zaman aktif olacak? Gelin bu soruların hepsine yanıt vermeye çalışalım.

Instagram’ın Bir Yeni Özelliği Daha Test Ediliyor

Fotoğraf ve kısa video paylaşımı odağında bir sosyal ağ olarak başlayan ama geldiğimiz noktada e-ticaretin de önemli bir dinamiği olan “Instagram”a yeni bir özellik geliyor. Bu yeni özellik çok yakında tüm kullanıcılar için aktif edilecek. Ancak öncelikle bu özelliğin ne işe yaradığını kısaca anlatalım.

Daha birkaç gündür konuşulan ve henüz geliştirilme yani test aşamasında olan “Instagram”ın getirmeye hazırlandığı bu yeni özellik, profili herkese açık kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak. Çünkü kullanıcılar artık, kendilerini takip etmesini istemediği kişileri ‘’engellemeye’’ gerek kalmadan listesinden kolayca çıkarabilecek.

Böylece istenmeyen takipçiler, engellemeye gerek kalmadan yani “kibarca” takipçi listesinden çıkarılmış olacak. Bu arada takip edenler listesinden çıkarılan bu takipçilere herhangi bir bildirim gitmeyecek.

Bu özellik “Instagram”da devreye girdiği takdirde, engelle / engeli kaldır seçeneklerinin kullanılıp kullanılmayacağı merak edilirken, kullanıcıların birbirine yakın bu iki özelliği ayırt etmelerini sağlayacak detaylı bir açıklamın Instagram tarafından yapılacağı düşünülüyor.

Instagram yetkilileri tarafından test aşamasında olduğu doğrulanan bu özelliğin henüz tam anlamıyla ne zaman devreye gireceği bilinmiyor.

Bu arada Branding Türkiye’yi “Instagram”da takip ederek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.