Arka Kapak

Gelecek Vadeden Girişimler

Şerafettin Özsoy ve Ahmet Sefa Bir tarafından kaleme alınan Gelecek Vadeden Girişimler kitabının arka kapak metni;

“Bu kitap uzun zamandır düzenlediğimiz girişimcilik programları ve yarışmaları sayesinde ortaya çıktı. Bu programlarımız ve yarışmalarımız sayesinde yüzlerce başarılı girişim ve girişimci tanıdık ve hikâyelerinin kamuoyunda daha fazla duyulmasının çok faydalı olacağını, birçok girişimci adayının bu ilham verici hikâyelerden faydalanabileceğini düşündük. Bu nedenle bu girişimlerden yedisini özenle seçip hikâyelerini okurlarla buluşturmaya karar verdik.

Kitabın amacı sadece girişimlerinin hikâyelerini okuyucuyla buluşturmak değil, her bir girişimi birer vaka çalışması olarak ele alıp enine boyuna inceleyerek okurlara daha fazla deneyim kazandırmak. Girişimcilerin hikâyesini anlamak için sorduğumuz sorular dikkatli incelenirse bu soruların aslında girişimlerin iş modeli kanvasını ve dokuz yapıtaşını ortaya çıkarmaya yönelik olduğu anlaşılabilir. Kitabın eğitim kurumlarında ve üniversitelerde, özellikle de girişimcilik dersi veren işletme fakültelerinde yardımcı ders kitabı olmasına yönelik bir amacımız da bulunuyor.

Bu nedenle dersi veren akademisyenlerin ve öğrencilerin vaka çalışmasını derslerde ve ödevlerde kullanabilmeleri için her girişim vakasının sonuna tartışma soruları ekledik.”

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Optimist Kitap

Yayın Tarihi: 01.12.2023

ISBN: 9786254343858

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 224

Boyut: 14.5 x 21 cm

Tür: Ekonomi – İş Dünyası – Girişimcilik

Optimist Kitap I Hakkında

Optimist Yayın Grubu, insanlığın üretim ve yaşam tarzının hızla değiştiği, insan beyninin belirleyici üretim aracı haline geldiği yeni bir dönemin ürünü. Üretim, yönetim, liderlik, inovasyon, dijital dönüşüm, yapay zekâ ve duygusal zekâ üzerine dünya çapında çok önemli kitapların yayınlandığı bir dönemde, bu kitapları bilgi ve yaratıcılığın peşindeki okurlarla buluşturmak üzere yola koyulduk.

İnsanlık bir eşikte. Hayatın her alanına ilişkin temel dinamikler değişiyor. Bu farkındalığın verdiği sorumlulukla, değişimi hepimiz için daha anlaşılır kılacak, yeni ve özgün içeriklerin izini sürüyoruz. Bugün dünyada hangi fikirler yankı buluyor? Bu soruya, daha iyi bir dünyada yaşama arzumuzu karşılamaya yardımcı olacak fikirler içeren kitaplarla ve daha iyi bir dünya için uğraş veren yazarlarımızdan üretim ve dağıtım ekibimize, işbirliği içinde optimist yanıtlar vermeye çalışıyoruz.


Girişimcilerin Büyük Hataları

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.