Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim 2023’te 100. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında anlamlı bir arşivi kamuoyuna açan Medya Takip Merkezi geçmişten günümüze “Cumhuriyet Bayramı Reklam Filmleri”ni derleyip bir araya getirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923‘te Cumhuriyet yönetimini ilan etmesinin anısına her yıl 29 Ekim günü kutlanan, 1925’te çıkarılan bir yasa ile milli bayram olan ve Mustafa Kemal Atatürk‘ün, 29 Ekim 1933’teki Onuncu Yıl Nutku‘nda, “En Büyük Bayram” olarak nitelediği Cumhuriyet Bayramı, bu sene 100. kez kutlanacak.

Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle 7’den 70’e toplumun tüm fertleri büyük bir heyecan yaşarken, kamu kurumları ve markalar da “100. Yıl” ana temalı birçok projeye imza attı. Medya Takip Merkezi (MTM) ise bu doğrultuda anlamlı bir çalışma yaparak geçmişten bugüne Cumhuriyet Bayramı reklam filmlerini derleyip bir araya getirdi.

Arşiv niteliği taşıyan bu çalışmada reklamlar yıllara göre tasnif edilmiş. İlgili yılda hangi marka Cumhuriyet Bayramı reklam filmi hazırlamışsa onları sırasıyla izlemek mümkün. Bu arada açılan sayfada reklam filmiyle birlikte bir de reklam metni yer alıyor. Kısacası her şey düşünülmüş. Özellikle medya, halkla ilişkiler, iletişim ve reklamcılık alanında akademik kariyer yapanlar için bu derleme, adeta bir altın değerinde…

Cumhuriyet Bayramı Reklam Filmleri (Arşiv)

Medya takip ve raporlama alanında 20 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Medya Takip Merkezi – MTM, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı için anlamlı bir çalışmaya imza attı. Cumhuriyet Bayramı Reklam Filmleri arşivini hazırlayıp derleyen ve kamuoyuyla paylaşan MTM, geçmişten bugüne yayınlanan tüm 29 Ekim ana temalı reklamları tek platformda topladı. Özellikle halkla ilişkiler, medya, iletişim ve reklamcılık alanında akademik kariyer yapanlar için önemli bir değere sahip olan bu arşive dair Medya Takip Merkezi yayınladığı duyuruda şu ifadeleri kullandı;

“Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak için geçmişten günümüze Cumhuriyet Bayramı reklam filmlerini özel bir arşivde bir araya getirdik. Cumhuriyet tarihimizin bu özel anlarını keşfetmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilir, geçmişte bir yolculuğa çıkabilirsiniz.”


Evet, 29 Ekim 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Toplum olarak tarihi bir ana şahitlik etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Kamu kurumları ve özel işletmeler bu tarihi ana ilişkin birçok anlamlı projeye, sosyal sorumluluk çalışmalarına ve reklama imza atıyor. Medya Takip Merkezi ise bu projeleri derleyip arşivliyor ve erişime açarak toplum yararına sunuyor. Biz de Branding Türkiye’de bunlara yer vererek gerçekleştirilen anlamlı projelerin yaygınlığını artırıyor ve farkındalığa katkı sağlıyoruz. Kısacası herkes işin bir ucundan tutuyor. Cumhuriyet de zaten böyle kurulmadı mı? Hep birlikte…

Medya Takip Merkezi tarafından derlenen Cumhuriyet Bayramı Reklam Filmleri arşivini aşağıdaki butona tıklayarak inceleyebilirsiniz.


Medya Takip Merkezi

Medya Takip Merkezi | Hakkında

Medya Takip Merkezi – MTM, 22 yıllık tecrübesinde, önce medya izleme ve raporlama şirketi, sonrasında istihbarat kaynağı ve şimdi ise, Stratejik Düşünce Ortağı olarak misyonunu sürdürmektedir. Farklı ihtiyaçlara yönelik servislerimizle müşterilerimize çözümler sunuyor, aynı zamanda yeni servisler geliştirmeye devam ediyoruz.

Faaliyet Alanları 

  • İtibar Yönetimi Takip ve Raporlama Hizmetleri
  • İstihbarat Yönetimi Takip ve Raporlama Hizmetleri
  • Strateji Yönetimi Takip ve Raporlama Hizmetleri
  • Haber Takibi ve Analizi Hizmetleri
  • Reklam Takibi ve Analizi Hizmetleri
  • Sponsorluk Takibi ve Analizi Hizmetleri
  • Dijital Medya Takip ve Raporlama Hizmetleri
  • Partner Çözümlerimiz
  • Arşiv Hizmetleri
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.