Futbolun tüm paydaşlarını tek mecrada toplayan ve her ayın 15’inde yayınlanan Akademi Futbol’un Mart 2023 sayısı çıktı. Derginin 4. sayısında da yine futbola dair birbirinden önemli dosya konuları, röportajlar ve spor camiasına dair önemli haberler yer alırken bu sayının merkezinde daha çok, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler vardı.

Türkiye’nin futbol odaklı fenomen spor dergisi Akademi Futbol’un Mart 2023 sayısı çıktı. Her ayın 15’inde yayınlanan dergide Türkiye başta olmak üzere dünya futboluna dair tüm detaylar işin uzmanları tarafından ele alınıyor. Futbolun tüm paydaşlarını bir araya getiren dergide aynı zamanda birbirinden önemli dosya konuları ve ilgi çeken röportajlar da yer alıyor.

Akademi Futbol’un Mart 2023 Sayısı Çıktı

Akademi Futbol Dergisi, geçtiğimiz günlerde dördüncü kez okurlarıyla buluştu. Dergi, 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin tarifsiz acısı yürekleri yakmaya devam ederken Mart sayısının sayfalarını “Kahramanmaraş Depremi” için ayırdı.

Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kilis’i yerle bir eden depremlerin yarattığı tarifsiz acı yürekleri yakmaya devam ederken, yitip giden 10 binlerce canın anısına yayınlanan Mart özel sayısı, tüm Türkiye’nin, acının etrafında nasıl kenetlendiğini de gözler önüne serdi.

Mart sayısının kapağına “Geçmiş olsun Türkiyem. Hep birlikte omuz omuza aşacağız” başlığını taşıyan Akademi Futbol Dergisi, kapak sayfasında deprem felaketinde hayatını kaybeden sporcuların isimlerini sıraladı. Mart sayısı ile ilgili bilgi veren Akademi Futbol Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Atilla Koç, çok kısa bir zaman önce yayın hayatına merhaba dediklerini ve henüz dördüncü sayıda böylesine acı bir olaya yer vermek zorunda kalmanın üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi. Koç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Öncelikle ülkemizi yasa boğan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, vatandaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu felakette 10 binlerce vatandaşımızla birlikte sporcamiasından da çok sayıda kayıplarımız oldu. Çeşitli branşlardan sporcu, teknik direktör, hakem ve çeşitli kademelerden görevliler ne yazık ki hayatlarını kaybetti. Onları hiçbir zaman unutmayacağız”

‘Biz Beraberiz’ Sloganıyla Türkiye Tek Yürek

Bu tarifsiz acıyı en şiddetli şekilde yaşarken tüm Türkiye’nin her zaman olduğu gibi kenetlendiğine dikkat çeken Atilla Koç, başlatılan yardım seferberliğinin bir nebze de olsa yürekleri hafiflettiğini belirtti. Koç konuya dair yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı;

“Türk milletinin en büyük erdemlerinden biri de zor zamanlarda gösterdiği dayanışma, birlik ve beraberlik ruhudur. Bu topraklar bugüne kadar böyle bir yıkım yaşamadı. Felaketin ilk şokunun atlatılmasıyla beraber herkes bir oldu. Arama kurtarma çalışmaları bir yandan devam ederken insanlar ellerinde ne var ne yok deprem bölgelerine göndermeye başladılar. Emekli maaşını bağışlayan büyüklerimizden, kumbarasındaki tüm parasını, oyuncaklarını gönderen miniklerimize kadar bir birliktelik içinde bize yakışanı yaptık.”

Açıklamanın devamında ise Atilla Koç şöyle konuştu;

‘Biz beraberiz’ sloganıyla tek yürek olan ve yardım kampanyası başlatan Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ın statlarında kurulan alanlarda büyük bir seferberlik yaşandı. Üç kulübümüzün tek yürek olarak topladığı yadımlar, yüzlerce tırla bölgeye ulaştırıldı. Diğer kulüplerimiz statlarını, kulüp tesislerini ve spor salonlarını açarak yardım topladı, bölgeden gelen depremzede vatandaşlarımıza barınma imkanı sağladı.Yurt dışından kulüpler, futbolcular bu zor günlerde bizleri yalnız bırakmadı. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 1 Mart 2023 Çarşamba günü TFF öncülüğünde tüm kulüplerimizin katılımı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile ‘Omuz Omuza Türkiye’ kampanyasını başlatacaklarını duyurdu. Bu organizasyonla 10 bin konteyner hedefiyle afetzede vatandaşlarımızın geçici barınma merkezlerinde sağlıkla konaklamalarını sağlayacak bir kampanya başlatılıyor. Biz de tüm bu konulara Mart sayımızda geniş yer verdik”

Bu arada dikkat çeken dosya konuları, yorum ve yazıların yanı sıra Akademi Futbol’da her ay olduğu gibi Mart ayında da yine Branding Türkiye tarafından hazırlanıp derlenen “Teknoloji Gündemi” birbirinden ilginç konu ve başlıklarla futbolseverlerle buluştu.

Futbolun bütün paydaşlarını; sanatçıları, iş insanlarını, ekonomistleri, bilim insanlarını ve taraftarları sayfalarında ağırlayan Akademi Futbol, her ay tüm bayilerde ve Turkcell Dergilik’te!

Akademi Futbol’un resmi web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.


Akademi Futbol (Şubat 2023)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.