Oniki E-Ticaret Ve E-İhracat Konferansı Kayseri’de e-Ticaret ekosisteminin önemli isimlerini bir araya getirdi.

Oniki’nin yapay zeka destekli yenilikçi konsepti ile hayata geçirdiği E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı’nın on üçüncü ayağı Kayseri’de Ommer Otel’de gerçekleştirildi. ikas ve Sovos ana sponsorluğunda düzenlenen etkinliğe e-ihracat ve e-ticaret ekosisteminin paydaşları katıldı.

Oniki E-Ticaret Ve E-İhracat Konferansı Kayseri’de Düzenlendi

Oniki tarafından yenilikçi bir konseptle tasarlanan E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı’nın on üçüncü ayağı Kayseri’de gerçekleştirildi. iKAS ve Sovos ana sponsorluğunda, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası, ORSİFED, MÜSİAD Kayseri, Anesiad, ETSİAD, ASİAD, ASKON Kayseri, KAYSİAD, KLİK, KAYPETDER, Erciyes Teknopark, ETİD,
TACCS, Branding Türkiye, Teknolojik Grup ve ICT Medya desteğiyle düzenlenen etkinliğe global düzeyde yoğun bir katılım oldu.

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Ömer Gülsoy ve Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci’nin açılış konuşmalarını yaptığı etkinlik, çözüm arayan ve çözüm sunan tarafları bir araya getirerek katma değeri ve ticari potansiyeli yüksek iş birliklerinin doğmasına katkı sağladı.

Kayseri ve çevre illerdeki üreticileri ve markaları, e-ticaret ve e-ihracat alanında bu ürünleri alıp satışını yapacak satıcılar ve ekosisteme çeşitli çözümler sunan hizmet ve servis sağlayıcı firmalarla bir araya getiren etkinlikte sektörün birbirinden değerli isimleri konuşmalar yaptılar.

Kayseri Ülke Ekonomisine Cari Fazla Veren Bir Ekonomiye Sahip

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci Oniki konseptinin ve uygulamasının etkinliklerdeki verimsizliği ortadan kaldırmasının önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasını Kayseri sanayisi hakkında verdiği değerli bilgilerle sürdürdü.

“Toplamda 4 milyar dolar net ihracatımız, 2 milyar dolar ithalatımız var. Kayseri, Türkiye ekonomisine cari fazla veren bir ekonomiye sahip” diyen Büyüksimitci sözlerini şöyle tamamladı;

“2023 yılının ilk 6 ayında ülkemizin e-ticaret hacmi önceki yıla göre yüzde 110 artmış, 652 milyar dolar civarında. Kobilerimizin yüzde 25’i e-ticarete dahil ama sadece yüzde 4’ü e-ihracata girebilmiş. Dünyadaki e-ihracat hacmi 2023 yılının sonunda 7 trilyon dolara ulaşacağı öngörülüyor. Gideceğimiz çok yol var, Kayseri Sanayi Odası olarak üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz.”

En Değerli Dükkan Avucumuzun İçinde

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy konuşmasının başında Oniki etkinliğinin bugüne kadar gerek yaptıkları gerek yer aldıkları etkinliklerden çok farklı olduğunun altını çizdi. Gülsoy, “Dünya çok hızlı bir şekilde değişiyor ve dönüşüyor, her yeni gün bambaşka bir şeye gözümüzü açıyoruz. Göreve geldiğimiz 2018 yılından beri kurumsallaşmanın ve markalaşmanın önemini vurguluyor, bu alanda eğitimler açıyoruz. Bunlar olmadan dünyada rekabet etmemiz mümkün değil. Bunların akabinde ise mutlaka dijitalleşmeliyiz, yeşil dönüşüm ve dijital dönüşüm kaçırılmamalı.” diyerek konuşmasını sürdürdü. Gülsoy, “Eskiden işlek bir caddede, köşe başında bir dükkanımız olsun derdik, artık en değerli dükkan avucumuzun içindeki telefonlarımız, bu devrim niteliğindeki dijital dönüşümü kaçırmamak, bu alanda yapacağımız yatırımları da külfet değil nimet olarak görmeliyiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Sovos Türkiye’nin Pazarlama Müdürü Nihan Benli konuşmasında, dünya çapında vergi teknolojileri çözümleri sunan Sovos olarak 2023 yılı boyunca on iki etkinliklerinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Benli ayrıca, kesintisiz çalışan sistemler ve iyi oluşturulmuş bir destek ekibiyle, mevzuatı yakından takip eden, global alanda aktif bir özel entegratörle çalışmanın önemine değindi.

ikas İş Geliştirme Müdürü Umut Akgül, ikas’ın yeni pazarlama araçlarının, kullanıcıların cirolarında olumlu bir ivme sağladığını belirtti. Akgül, tüm pazarlama araçlarını tek bir platformda sunarak, üst düzey bir kullanıcı deneyimini sağladıklarını vurguladı. Ayrıca, “Ekiplerimizin titiz çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz araçlar, neredeyse tüm kullanıcılarımızın cirolarında önemli artışlara yol açtı.” şeklinde sözlerini tamamladı.

En Doğru 12 Kişiyle Buluşma Sağlandı

Oniki tarafından geliştirilen yapay zeka destekli B2B matchmaking yapan hibritevent teknolojisi, Kayseri’deki bu konferansta da fiziksel katılımcıların B2B masalarda, online katılımcıları ekranları başında birebir iş odaklı networking yapmalarını sağladı. Oniki, geliştirdiği bu teknolojiyle etkinliğe katılan iş insanlarını kendilerine ve işlerine maksimum fayda sağlayacak en doğru 12 kişiyle buluşturuyor.

Oniki, konferans+networking + eğlence konseptini yine bu etkinlikte de uyguladı. Böylece katılımcılar bir yandan süre sınırı olan faydalı bilgiler içeren sunumlar dinlerken diğer yandan yapay zeka destekli B2B eşleşmelerle işlerini büyütme fırsatı yakaladılar. Tüm gün süren etkinlikte katılımcılar öğle yemeği ve kahve aralarında da networking yapma fırsatı buldular.

Hibrit konseptte gerçekleşen etkinliği fiziksel olarak 400’e, online olarak da 300’e yakın, toplamda 700’ün üzerinde katılımcı takip etti. Gerek fiziksel gerek çevrimiçi yapılan B2B eşleşme seansları ile dünyanın dört bir yanından katılımcılar ile 7500’ün üzerinde katma değerli iş birliği odaklı görüşme yapıldı. Katılımcılar, daha önce katıldıkları konferanslarda böyle bir deneyimi yaşamadıklarını ve sektörün bu tarz etkinliklere ihtiyacı olduğunu dile getirdiler.

Oniki’nin E-Ticaret ve E-İhracat dikeyindeki etkinlik serisi 2024 yılının ilk ayağında Ankara’da olacak.


ONİKİ KAYSERİ’DE

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.