META bünyesindeki popüler sosyal ağ Instagram’ın yeni özelliği flipside nedir? Yeni özellik, kullanıcılara hangi deneyimi sunuyor? İşte detaylar!

Her geçen gün yeni bir özelliğiyle kullanıcı deneyimi faktörünü mükemmel hale getiren Instagram, bu kez çok farklı bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Şimdilerde test aşamasında olan Flipside ile ilgili detayları sizler için derledik!

Instagram’ın Yeni Özelliği Flipside

Instagram, “Yakın Arkadaşlar” özelliğine benzer ama daha kapsamlı bir özelliği test etmeye başladı. Flipside olarak adlandırılan bu yeni özellikle birlikte sadece kullanıcıların, belirlediğini arkadaşlarıyla paylaşacağı özel bir profil deneyimi geliyor.

Daha açık ifade etmek gerekirse Instragram Flipside özelliği kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar yeni bir hesap açmadan ikincil bir profil oluşturabilecek. Böylece aslında bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, yalnızca seçtikleri arkadaşları tarafından görüntülenebilecek özel bir alan yaratabilecekler.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, Instagram deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyacak olan bu yeni özelliğe dair şunları söyledi; “Flipside’ı Instagram’da başlatıp başlatmayacağımızı bile bilmiyoruz. Bir yandan daha özel hissettiren ayrı bir alan oluşturmak güzel; diğer yandan, zaten açılan farklı hesaplar ve Yakın Arkadaşlar kısmı üzerinden daha küçük bir kitleye ulaşmak mümkün. Test sürecinde insanların nasıl tepki vereceğini göreceğiz ve ona göre ilerleyeceğiz.”

Evet, kullanıcılar Flipside ile ikincil profil oluşturup Instagram’ı bu şekilde deneyimleyebilecek. Ancak şu unutulmamalıdır ki bu ikincil hesapta paylaşılan içerikler ana hesapta görüntülenemeyecek. Özetle Instagram kullanıcıları Flipside’le daha sınırlı ve özel bir alanda daha rahat paylaşım yapma fırsatına sahibi olacaklar. Tabi bu konuda markaların nasıl aksiyon alacağı da merak konusu.

Dijital markalaşma uzmanları sosyal ağlardaki her yeni özelliği marka iletişiminin bir parçası haline getirerek kurumsal iletişimi sürdürülebilir kılmak zorunda. O yüzden de etkin stratejiler geliştirirken bu yeni özellikleri markalarına uygun şekilde kullanmaları gerekiyor.

Instagram Nedir?

“Sosyal Ağlar” temalı yazı dizimizin Instagram bölümünde, 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile Instagram’a dair detaylara yer verdik. Buna göre; “Instagram Tarihi”nden başlayarak “Instagram Nedir?”, “Instagram Neden Önemlidir?” “Instagram Nasıl Kullanılır?”, “Instagram Ne İşe Yarar?”, “Instagram’ın Özellikleri Nelerdir?” ve “Instagram Hakkındaki Son Gelişmeler” başlıklarına dair merak ettiklerinizi bu makale aracılığıyla okuyabilirsiniz.

Branding Türkiye’nin Instragram topluluğuna katılmak içinse buraya tıklamanız yeterli.


En Değerli 500 Marka

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.