Kitle fonlama sadece startup, KOBİ düzeyinde kurumlara ya da teknoloji, dijital odaklı projelere yönelik değil, sanatsal projeler için de uygun bir zemine sahip. Bunun son örneği Fongogo’da yatırım turuna çıkan “Müzikal Bir Macera: Kerem’in Albümü” adlı proje. Peki projenin içeriği ne? Konuya dair detayları sizler için derledik!

Kitle fonlama, son zamanlarda ilgi çekici proje ve girişimlerin büyümesini ve ekonomiye kazandırılmasına vesile oluyor. Ancak bu platformlarda yalnızca startup veya KOBİ düzeyinde şirketlerin olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aynı şekilde sadece teknoloji, yazılım ya da dijital odaklı projelerin kitle fonlamaya uygun olduğunu zannediyorsanız bu doğru değil. Çünkü bir süredir sanat projeleri de kitle fonlamada destek turuna çıkıyor. Bunun son örneği “Müzikal Bir Macera: Kerem’in Albümü” adlı proje. Bu müzik albümünün hayata geçmesi için projenin sahibi olan Kerem Dürrüoğlu Fongogo’da bir yatırım turu başlattı. Projenin tamamlanmasıyla sanatçı tarafından, müzik albümünün hayata geçirilmesi planlanıyor.

Müzikal Bir Macera: Kerem’in Albümü Yatırım Turunda

Fongogo’da yatırım turuna çıkan Kerem’in Albümü adlı projenin sahibi Kerem Dürrüoğlu, projeye dair yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Merhaba! Ben Kerem, 26 yaşındayım ve müzik benim için hayatın ayrılmaz bir parçası. Küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe büyüdüm ve şu an 70’in üzerinde şarkıya sahibim. Müzik tarzlarım arasında alternatif, alternatif rock, 90-2010 arası rock ve çeşitli diğer türler bulunuyor. Projem, uzun zamandır hayalini kurduğum bir albümü tamamlamak üzerine odaklanıyor. Bu albümde en az 7 parça yer alacak, müzikal yolculuğumun bir özeti niteliğinde olacak. Albümdeki yer alacağı kesin şarkılarımın isimleri Manzara, Çiçek Kokusu, Sarmaşık, Denedim, Yanılsama ve Dar Ağacı olacak. Ayrıca, bu parçaların en iyi şekilde yansıtılması için 2 klibin çekimini gerçekleştireceğim. Duygularımı, ilhamımı, yaşanmışlıklarımı, aşkımı, sevgimi ve üzüntümü müziğe yansıttım. Müzik benim için bir dışa vurma ve iç dünyamı ifade etme aracı oldu. Şu anki müzik piyasasında gördüğüm standartlaşma ve kaliteden uzaklaşma, benim müziğimin daha da değerli olduğuna inanmamı sağlıyor.”

Açıklamanın tamamına buradan erişebilirsiniz. 25 Mart 2024 – 24 Mayıs 2024 tarihleri arasında aktif olan proje sürecinde bu şarkı albümüne destek olanlar içinse çeşitli ödüller/hediyeler mevcut. İşte projedeki hediye türleri;

  • Dijital Teşekkür Kartı (50 TL)
  • Kişisel Teşekkür Videosu (100 TL)
  • Albüm Öncesi Özel Dinleti / 2 Şarkı (500 TL)
  • Klip Sonrası Teşekkür Listesinde Logo Gösterimi (750 TL)
  • Albüm Öncesi Özel Dinleti / 4 Şarkı (750 TL)
  • Klip Sonu Özel Teşekkür Listesinde Listelenme (1500 TL)
  • 2 Klip Sonu Özel Teşekkür Listesinde Listelenme (2000 TL)
  • Klip İçi Markanız İle İlgili Videolu Kesit (5000 TL)

Projeye dair detayların yer aldığı videoyu buradan izleyebilirsiniz.


Dünyanın En Büyük Ekonomileri

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.