Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 28 – 29 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan İç Anadolu Kariyer Fuarı ile öğrenciler ve mezunlar iş dünyasıyla buluşacak!

2024 yılının en önemli kariyer fuarları arasında yer alan İKAF’24’e 28-29 Şubat 2024 tarihlerinde ev sahipliği yapacak olan Anadolu Üniversitesi, tüm ekipleriyle İKAF’24 için hazırlıklarına hız kazandırdı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, bölgedeki paydaş üniversiteler ile birlikte Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan İKAF’24, Yunus Emre Kampüsü’nde düzenlenecek.

İKAF’ta Hedef Gençlerin İstihdamına Katkı Sağlamak

Geçtiğimiz yıl düzenlenen İKAF’23’e de başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan ve gerek öğrenci ile mezunlardan gerekse katılımcı firma, kurum ve kuruluşlardan tam not alan Anadolu Üniversitesi, İç Anadolu Bölgesinin en büyük kariyer fuarı olan İKAF’24’e de ev sahipliği yapacak.

İKAF'24 İçin Geri Sayım

Bir önceki fuarda yaklaşık 300 firma yer almış, onlarca özel sektör ve kamu kurum ve kuruluşu İKAF’23 ile gençlerle buluşmuştu. Bunun yanı sıra on binlerce genç kariyer fuarına katılmış, 2 gün boyunca devam eden etkinlikler yoğun ilgi görmüş ve fuar çok verimli bulunmuştu. Anadolu Üniversitesi’nin İKAF’24’te de hedefi aynı başarıyı tekrarlayarak yetenekli gençlerin istihdamına önemli bir katkı sağlamak.

İç Anadolu Kariyer Fuarı İle Öğrenciler İş Dünyasıyla Buluşacak

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan İç Anadolu Kariyer Fuarı’na yüzlerce firma, şirket, kurum ve kuruluşun stant açarak katılacağı ve on binlerce öğrencinin fuarı ziyaret edeceği öngörülüyor. Öte yandan İKAF’24 kapsamında firma, kurum ve kuruluşlar stant açarak kendilerini tanıtma, iş ve staj başvuruları alma ve mülakat yapma imkânları elde ederken öğrenciler ve mezunlar ise iş ve staj imkânlarının yanı sıra düzenlenecek söyleşiler, eğitimler, atölye çalışmaları ve örnek olay incelemeleri ile sektör öğrenci buluşmalarından faydalanabilecekler.

uara katılacak olan öğrencilerin ve mezunların öncelikle henüz üye olmamışlarsa Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla geliştirdiği ‘Yetenek Kapısı’na yetenekkapisi.org web adresinden üye olmaları gerekiyor. Öğrenciler ve mezunlar üye olduktan sonra fuar detaylarını, hangi işverenler ile görüşebileceklerini ve katılabilecekleri pek çok etkinliği Yetenek Kapısı’ndaki “Kariyer Fuarları” menüsünden inceleyebilecekler.


İKAF’24 Hakkında

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından ilki 2019 yılında gerçekleştirilen “Yetenek Her Yerde” temalı “Bölgesel Kariyer Fuarları”, bütün üniversitelerin öğrencilerini ve mezunlarını ülkemizin lider kurum ve kuruluşlarıyla bir araya getiren etkinliklerdir. Bu yıl, 5 ili kapsayacak bu etkinliklerden biri de Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde İKAF’24 (İç Anadolu Kariyer Fuarı 2024) adı ile 28-29 Şubat 2024 tarihinde, 12 paydaş üniversite ve çeşitli meslek odalarının iş birliğinde gerçekleştirilecektir. Fuar kapsamında kişisel ve mesleki gelişim etkinlikleri, seminerler, bilgilendirme oturumları, atölye çalışmaları, mülakat simülasyonları gibi etkinlikler ile gençlerimizin mesleki becerilerine ve kariyer gelişimlerine katkı sağlanması hedeflenmektedir.


Branding Türkiye’nin global iletişim ortağı olduğu İKAF’24 ile ilgili tüm ayrıntılar ve İç Anadolu Kariyer Fuarı hakkında güncel gelişmeler için aşağıda yer alan BİLGİ AL butonuna tıklayıp web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca İKAF’ı sosyal medyada takip edip tüm gelişmeleri anlık öğrenebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.