Reklam Ver


HAKKINDA

NEDİR?

Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır.

İş dünyası profesyonelleri, akademisyenler, üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, girişimciler, yatırımcılar, kamu personelleri, üst düzey yöneticiler, medya mensupları, uzmanlar, departman yöneticileri, eğitmenler, ajans çalışanları, yazarlar ve konuşmacılar olmak üzere niş bir kitle tarafından takip edilen Branding Türkiye aracılığıyla markanızı, ürününüzü (mal ve hizmet), projenizi tanıtabilir; bülten, duyuru ve haberlerinizi yayınlatarak şirketinizin doğru hedef kitleye en etkili şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Reklam Modelleri Hakkında

REKLAM TÜRLERİ

BANNER REKLAM

Branding Türkiye’de anasayfa, sayfa ve yazı alanlarında yer alan reklam alanları “banner” olarak tanımlanmaktadır. Bu alanlar, kamusal ve kurumsal işletmelerin, KOBİ’lerin ve girişimlerin; markalarını, ürünlerini (mal ve hizmet), kampanyalarını, duyurularını ve haberlerini belirli bir süreliğine duyurması için özel olarak tasarlanmıştır. Yatay , Dikey ve Kare olmak üzere 3 farklı banner modeli bulunmaktadır.

Banner Reklam

ADVERTORIAL REKLAM

Branding Türkiye’de basın bülteni, haber, duyuru, tanıtım metni, ürün/hizmet tanıtımı vs. olmak üzere içerik odaklı reklamları “Advertorial Reklam” kategorisinde değerlendirilmektedir. Bu kategorideki içerikler minimum 350 kelime ve özgün olmalıdır. Advertorial Reklam’da içerik süresiz olarak yayında kalmaktadır. İçeriğin belirli bir süreden sonra silinmesi söz konusu değildir. Sadece içerikte yer alan linkler 1 yıl sonra kaldırılmaktadır. Sponsorlu İçerik kategorisindeki advertorial reklamlar aynı zamanda Branding Türkiye’nin kurumsal sosyal medya sayfalarında (Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Tumblr, Pinterest, Telegram) paylaşılmaktadır.

Advertorial Reklam

ÜRÜN İNCELEME REKLAMI

Branding Türkiye’nin “Referans Pazarlaması” ana temalı reklam modelidir. Markaya ait ürünlere ve hizmetlere dair ürün inceleme odaklı reklam içeriği yayınlatmak için bu kategori tercih edilmelidir. İçerik Branding Türkiye’nin profesyonel editör kadrosu tarafından oluşturulur ve “Ürün İncelemesi” kategorisinde süresiz olarak yayınlanır. Bu kategoriye reklam vermek (ürün inceleme yazısı yayınlatmak) için tanıtılacak olan Ürün/Hizmet, Branding Türkiye’ye 2 adet olarak kargolanmalıdır. Eğer dijital bir üründen bahsediliyorsa Branding Türkiye’ye 1 yıl ücretsiz premium kullanım hakkı verilmelidir. İçerik süresizdir. Belli bir süre sonra yayından kaldırılmaz. Sadece içerikte yer alan linkler/bağlantılar 1 yıl sonra kaldırılmaktadır.

Ürün İnceleme Reklamı

#BRANDINGTÜRKİYEÖNERİYOR REKLAMI

Branding Türkiye’nin fenomen kategorisi #BrandingTürkiyeÖneriyor’da kitap, film, girişim, eklenti, mekan, etkinlik, ve influencer öneri odaklı içeriklerin yer aldığı reklam modelidir. Bu kategoriye uygun alanlarda ürün ya da hizmet üreten şirketler bu reklam modelini tercih ederek profesyonel bir kitlenin takip ettiği niş bir mecra tarafından öneriliyor olma ayrıcalığına erişebilirler. Yayınevleri, dizi-film yapımcıları, mekan yöneticileri, girişimciler, influencerlar, ajanslar ve etkinlik firmaları Referans Pazarlaması odağındaki bu reklam modelini tercih edebilecek markalar arasındadır.

Branding Türkiye Öneriyor Reklam Alanı

GÜNÜN GÜNDEMİ REKLAMI

Branding Türkiye’nin fenomen içerik konsepti “Günün Gündemi”, her gün saat 23:59‘da Branding Türkiye’nin kurumsal sosyal medya hesaplarında (Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest, Tumblr) paylaşılmaktadır. İlgili günün en önemli olay ya da durumunun haber veya duyuru olarak paylaşıldığı Günün Gündemi, yeni nesil bir almanak özelliği taşımaktadır. Kamusal ve kurumsal işletmeler; Günün Gündemi’ne reklam vererek bir nevi ilgili tarihi gün / ay / yıl olarak sahiplenmiş olmaktadırlar. Günün Gündemi aynı zamanda her ayın sonunda Branding Türkiye‘de Haberler kategorisinde (Örn; Günün Gündemi – Ocak 2023) paylaşılarak arşivlenmekte ve her yıl sonunda Branding Türkiye Yayınları tarafından kitap veya e-kitap olarak (Örn; Günün Gündemi – 2023) yayınlanmaktadır.

Medya Sponsorluğu Nedir

DİĞER

Branding Türkiye’de kariyer ilanı vermek için Kariyer Merkezi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İşletmenizin marka mekan olarak değerlendirilmesi için Marka Mekanlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Düzenlediğiniz etkinlik, eğitim ve zirvelere medya sponsoru olmamızı istiyorsanız lütfen Medya Sponsorluğu sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sponsorluk modellerimizi incelemek için Sponsor Ol sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bradnding Türkiye Reklamları Dipnot

REKLAM VERME SÜRECİ

Reklam Türünü Seç

REKLAM TÜRÜNÜ SEÇ

Reklam Vermek İçin Başvuru Yap

BAŞVURU YAP

Reklam Türleri Hakkında Bilgi Al

BİLGİ AL

Reklam Ödemesi Yap

ÖDEME YAP

Kontrol Et

KONTROL ET

Kariyer Merkezi İdeal Aday

MUTLU SON


SIKÇA SORULAN SORULAR

NASIL REKLAM VERİLİR?

Reklam modeline karar verdikten sonra bu sayfanın sonunda yer alan formu doldurabilir veya İletişim sayfasından bizimle direkt bağlantıya geçebilirsiniz.

REKLAM NE ZAMAN YAYINLANIR?

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurduğunuza emin olup, ilanın yayınlanması için gerekli olan içerik (görsel, banner, link, yazı vb.) ücretin tarafımıza iletilmesinden sonra 3 saat içerisinde reklamınız yayınlanmaktadır.

HANGİ REKLAM TÜRÜ MARKAMIZ İÇİN DAHA UYGUN?

Branding Türkiye’de birçok özgün reklam modeli yer almaktadır. Reklam modellerine dair detaylar, ilgili reklam modelinin açıklamasında yer almaktadır. Ancak yine de markanız için uygun reklam türünün hangisi olduğuna tam manasıyla karar veremediyseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bunun için sayfanın sonunda yer alan formu eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun. Veya bizimle direkt İletişim kurun.

ÜCRETLER HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

Her reklam modeli için ayrı bir ücret politikası söz konusudur. Reklamla ilgili detaylar (reklam türü, reklam süresi, reklam içeriğinin tasarımı, reklamın konumu, reklamdaki bağlantı sayısı, ek talepler vb.) netleştiğinde size en uygun ve en doğru bütçeyi veriyoruz. Bu yüzden aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bizimle iletişime geçin!

REKLAMIN YAYINDA KALMA SÜRESİ NEDİR?

Her reklam modeli kendi içerisinde ayrı bir  takım özelliklere sahiptir. Bu yüzden reklamın yayında kalma süresine dair bir genelleme yapamıyoruz. Seçeceğiniz reklam türüne göre reklamın yayında kalma süresini size ileteceğimizden emin olabilirsiniz.

BURADAKİLERDEN FARKLI BİR REKLAM MODELİ DÜŞÜNÜYORUZ

Branding Türkiye’nin genel kurumsallığına aykırı, ilan ve sponsorluk kültürüne uymayan reklam modellerine karşı mesafeliyiz. Reklam alma stratejimiz 3F Fenomeni odağındadır. Ancak yine de fikirlerinizi dinlemek ve farklı reklam türleri hakkında önerilerinizi dinlemek isteriz. Burada yer almayan bir reklam türü seçeneğini değerlendirmek istiyorsanız lütfen İletişim formunu kullanarak bize ulaşın.


BAŞVURU YAP


Dijital Dünyanın Marka Mecrası mottosuna sahip Branding Türkiye, bütünleşik pazarlama ve iş - ekonomi ile ilgili tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, 100+ kategoride içerik yayınlanan, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve 3F Fenomeni odaklı yeni nesil bir mecradır.