Marka Mekanlar


HAKKINDA

Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır.

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye‘nin fenomen kategorilerinden biri olan “Marka Mekanlar”ın temel misyonu; Türkiye’deki ve dünyadaki konsept mekanları (kafe, restoran, otel, pansiyon, pastahane, lokanta, eğlence mekanı, butik mekan, etkinlik mekanı vs.) a’dan z’ye tanımak, tanıtmak ve incelemektir. Bu kategoride yayınlanan içerikler (makale, infografik, slayt, video vb.)3F Fenomeni doğrultusunda özel olarak hazırlanmaktadır.

Marka Mekanlar

MARKA MEKAN TÜRLERİ

Dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin “Marka Mekanlar” kategorisinde yer almak için işletmenizin Branding Türkiye tarafından belirtilen mekan türlerinden birini kapsıyor olması gerekmektedir.


Pastane

PASTANE

Fast Food

FAST FOOD

Kafe

KAFE

Çay Bahçesi

ÇAY BAHÇESİ


Otel - Pansiyon

OTEL – PANSİYON

Tatil Köyü

TATİL KÖYÜ

Kamp Alanı

KAMP ALANI

Kayak Merkezi

KAYAK MERKEZİ


Dönerci - Kebapçı

DÖNERCİ – KEBAPÇI

Dondurmacı

DONDURMACI

Çorbacı

ÇORBACI

Balık Restoranı

BALIK RESTORANI


Marka Mekanlar Tatlıcı

TATLICI

Vegan Restoran

VEGAN RESTORAN

Eğlence Kulübü

ÇORBACI

Kültürel Mekanlar - Müzeler

MÜZELER


SIKÇA SORULAN SORULAR

MARKA MEKANLAR NEDİR?

Marka Mekanlar, bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye‘nin fenomen kategorilerinden biridir. Bu kategoride Türkiye ve dünyadaki; pastane, fast food, kafe, çay bahçesi, otel, pansiyon, tatil köyü, kamp alanı, kayak merkezi, dönerci, kebapçı, dondurmacı, çorbacı, balık restoranı, tatlıcı, vegan restoran, müze, sarnıç gibi kültürel mekanlar ve eğlence kulübü olmak üzere çeşitli mekan türleri odağında markalaşmış işletmeler yer almaktadır.

İÇERİĞİ NEDİR?

Öncelikle bir işletme ve/veay mekan Branding Türkiye tarafından belli kriterler göz önüne alınarak marka mekan olarak onaylanıyor. Ardından o işletme ile ilgili A’dan Z’ye bir tanıma – tanıtma ve değerlendirme – inceleme süreci başlıyor. Yazılı, görsel ve video odaklı içeriklerle zenginleştirilen bu değerlendirmenin ardından hazırlanan özgün içerik Branding Türkiye’de yayınlanarak milyonlarca okuyucunun beğenisine sunuluyor.

MARKA MEKAN OLMA SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Bu kategorideki mekanlar Branding Türkiye’nin uzman ekibi tarafından seçilebildiği gibi kamuoyu ve halk tarafından da belirlenebiliyor. Ancak işletmenizin “Marka Mekan” olarak bu kategoride yer alması gerektiğini düşünüyorsanız bu konuyla ilgili bize bir talepte bulunabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

MARKA MEKAN OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

Branding Türkiye tarafından “Marka Mekan” olarak tescil edilmek için çok sayıda şubeye sahip olmak gerekmiyor. Tek şubelik bir işletme hatta butik bir mekan dahi “Marka Mekanlar” kategorisinde yer alabilmektedir. Kısacası nicelikle değil nitelikle ilgileniyoruz. Dolayısıyla bu kategoride yer almak için özgün bir konsepte sahip, farklı lezzetler sunan, sürdürülebilirliği ön plana alan, dijitalde varlık gösteren, marka – pazarlama odağında çalışmalar gerçekleştiren bir işletme olmanız yeterli!


MARKA MEKANLAR

Güncelleniyor…


BAŞVURU FORMU

Dijital Dünyanın Marka Mecrası mottosuna sahip Branding Türkiye, bütünleşik pazarlama ve iş - ekonomi ile ilgili tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, 100+ kategoride içerik yayınlanan, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve 3F Fenomeni odaklı yeni nesil bir mecradır.