HAKKINDA

Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır.

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye‘nin fenomen kategorilerinden biri olan “Marka Mekanlar”ın temel misyonu; Türkiye’deki ve dünyadaki konsept mekanları (kafe, restoran, otel, pansiyon, pastahane, lokanta, eğlence mekanı, butik mekan, etkinlik mekanı vs.) a’dan z’ye tanımak, tanıtmak ve incelemektir. Bu kategoride yayınlanan içerikler (makale, infografik, slayt, video vb.)3F Fenomeni doğrultusunda özel olarak hazırlanmaktadır.

Marka Mekanlar

MARKA MEKAN TÜRLERİ

Dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin “Marka Mekanlar” kategorisinde yer almak için işletmenizin Branding Türkiye tarafından belirtilen mekan türlerinden birini kapsıyor olması gerekmektedir.

marka-mekanlar-pastane

Pastane

marka-mekanlar-fast-food

Fast Food

marka-mekanlar-kafe

Kafe

marka-mekanlar-cay-bahcesi

Çay Bahçesi

marka-mekanlar-otel

Otel / Pansiyon

marka-mekanlar-tatil-koyu

Tatil Köyü

marka-mekanlar-kamp-alani

Kamp Alanı

marka-mekanlar-kayak-merkezi

Kayak Merkezi

marka-mekanlar-kebap-salonu

Dönerci / Kebapçı

marka-mekanlar-dondurmaci

Dondurmacı

marka-mekanlar-corbaci

Çorbacı

marka-mekanlar-balik-restorani

Balık Restoranı

marka-mekanlar-sekerleme

Tatlıcı

marka-mekanlar-vegan-restoran

Vegan Restoran

marka-mekanlar-eglence-klubu

Eğlence Klübü

marka-mekanlar-kulturel-mekanlar

Kültürel Mekanlar

SIK SORULAN SORULAR

Marka Mekanlar Nedir?

Marka Mekanlar, bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye‘nin fenomen kategorilerinden biridir. Bu kategoride Türkiye ve dünyadaki; pastane, fast food, kafe, çay bahçesi, otel, pansiyon, tatil köyü, kamp alanı, kayak merkezi, dönerci, kebapçı, dondurmacı, çorbacı, balık restoranı, tatlıcı, vegan restoran, müze, sarnıç gibi kültürel mekanlar ve eğlence kulübü olmak üzere çeşitli mekan türleri odağında markalaşmış işletmeler yer almaktadır.

Neler Yapıyorsunuz?

Öncelikle bir işletme ve/veay mekan Branding Türkiye tarafından belli kriterler göz önüne alınarak marka mekan olarak onaylanıyor. Ardından o işletme ile ilgili A’dan Z’ye bir tanıma – tanıtma ve değerlendirme – inceleme süreci başlıyor. Yazılı, görsel ve video odaklı içeriklerle zenginleştirilen bu değerlendirmenin ardından hazırlanan özgün içerik Branding Türkiye’de yayınlanarak milyonlarca okuyucunun beğenisine sunuluyor.

Marka Mekan Değerlendirmesi Talebinde Bulunabilir Miyiz?

Evet. Bu kategorideki mekanlar Branding Türkiye’nin uzman ekibi tarafından seçilebildiği gibi kamuoyu ve halk tarafından da belirlenebiliyor. Ancak işletmenizin “Marka Mekan” olarak bu kategoride yer alması gerektiğini düşünüyorsanız bu konuyla ilgili bize bir talepte bulunabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

Marka Mekan Olma Şartları Nelerdir?

Branding Türkiye tarafından “Marka Mekan” olarak tescil edilmek için çok sayıda şubeye sahip olmak gerekmiyor. Tek şubelik bir işletme hatta butik bir mekan dahi “Marka Mekanlar” kategorisinde yer alabilmektedir. Kısacası nicelikle değil nitelikle ilgileniyoruz. Dolayısıyla bu kategoride yer almak için özgün bir konsepte sahip, farklı lezzetler sunan, sürdürülebilirliği ön plana alan, dijitalde varlık gösteren, marka – pazarlama odağında çalışmalar gerçekleştiren bir işletme olmanız yeterli!

MARKA MEKANLAR

Yakında !

BAŞVURU FORMU

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye‘nin “Marka Mekanlar” kategorisinde yer almak istiyorsanız lütfen “Marka Mekanlar Talep Formu”nu eksiksiz olarak doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğimize emin olabilirsiniz.

powered by Typeform