Son aylarda gıda fiyatlarındaki inanılmaz artış hemen her kesimi rahatsız etmeye başladı. Yüksek gıda fiyatlarına ise PTTAVM çözümü getiriliyor. 

Vatandaşların son zamanlarda en sık şikayet ettikleri hususların başında yüksek gıda fiyatları geliyor. Hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve gıda fiyatlarındaki yükselişten söz etmişti. Cumhurbaşkanı ayrıca konuyla ilgili harekete geçileceğini de ifade etmişti. Bu bağlamda son bilgilere göre gıda fiyatlarının nasıl düşürüleceğine dair bir çözüm bulundu. Buna göre artık vatandaşlar, uygun fiyatlı gıda satın almak için “pttavm.com”u kullanabilecekler. Diğer bir deyişle yüksek gıda fiyatlarına PTTAVM çözümü geldi! 

Yüksek Gıda Fiyatlarına PTTAVM Hamlesi

Milliyet’te yer alan habere göre; göre, son dönemlerde ayçiçek yağı başta olmak üzere temel gıda ürünlerinin fiyatlarında yaşanan artışlara, kooperatifler ve PTT’nin indirimli satış ortaklığı devreye sokulacak. Bu bağlamda son zamanlarda iyiden iyiye artan gıda fiyatlarının birazcık dahi olsa düşürülebilmesi için, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ve Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) ile Fiskobirlik ve Çaykur‘a ait ürünler de pttavm.com‘a eklenecek.

Bu sayede tüketiciler, diğer üreticilere nazaran daha uygun fiyatlı olan gıda kooperatiflerinin ürünlerine PTTAVM sayesinde internet üzerinden erişme imkanı yakalayacaklar.

Bu arada PTTAVM aracılığıyla alınacak olan uygun fiyatlı ürünlerde ücretsiz kargo avantajı da mevcut. Böylece üretici ve tedarikçilerin indirime destek vermesi sağlanmış olacak. Öte yandan Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ)‘nin süt ve süt ürünlerini, günlük olarak vatandaşlara ulaştırabilmek için bazı bölgelerde soğuk hava depoları kurulması planlanıyor.

Bazı Ürünlere Öncelik

Yüksek gıda fiyatlarına PTTAVM çözümünün getirileceğine dair haberlerin gündeme düşmesiyle, burada hangi ürünlerin öncelikli olarak uygun fiyatlı satılacağı da merak konusu oldu. Edinilen bilgiye göre pttavm.com’a eklenecek olan ilk ürünler, piyasada fiyatı en çok artmış olan ürünler olacak. Örneğin ayçiçek yağı, zeytinyağı, un, tuz, salça, şeker, bakliyat ve bal gibi ürünler, bu kapsamda yani uygun fiyatlı olarak epttavm.com üzerinden satın alınabilecek.

Son olarak gıda fiyatlarındaki artışın COVID-19 salgını nedeniyle olduğunu belirten ve gıdadaki fiyat artışının Türkiye’ye has olmadığını söyleyen sektör paydaşı dernekler, gıda fiyatlarının sadece marketlerde yükselmediğini de ekledi. Bakalım PTTAVM çözümü gıdadaki bu yüksek fiyat artışına nasıl etki edecek.

Kaynak

  • Milliyet
  • WebTekno 

💡 Hangi Marka Telefon Kullanıyorsunuz?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.