Yerli Market Haftası (YMH); İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) ve PİN Grup organizasyonuyla bu yıl 5. kez kapılarını açacak. 10 – 11 Aralık 2019 tarihlerinde WOW Convention Center‘da gerçekleşecek olan etkinlik tüm paydaşları bir araya getirmesi nedeniyle önem arz ediyor.

Ülke ekonomisinin ve perakende sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl 5. kez düzenlenecek olan Yerli Market Haftası, “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla gerçekleştirilecek. Ana sponsorluğunu Evyap, Henkel, Lila Group ve Oneo‘nun üstleneceği etkinlik, birbirinden değerli konuşmalara ve panellere de ev sahipliği yapacak…

Yerli Market Haftası’nın özel formatlarından biri de B2B görüşmeleri… Bu konsept ile programa stantlı katılan firmalar, görüşmek istedikleri yerli market zincirleri ile randevu alarak 15’er dakikalık görüşmeler gerçekleştirebilecekler. Talebin yoğun olduğu bu iletişim fırsatları, fuar alanında gerçekleşen plansız buluşmalarla birlikte binlerle ifade edilen iş görüşmelerine dönüşecek.

Yerli Market Haftası İçin Geri Sayım

Bu yıl 5. kez düzenlenecek olan Yerli Market Haftası (YMH) için geri sayım başladı. 10 – 11 Aralık 2019 tarihinde düzenlenecek etkinlikte birçok uzman konuşmacı seminer ve panellerde yer alarak katılımcılarla buluşacak.

Faruk Güzeldere - Perder Başkanı

Yöresel Ürünlerin Perakendeye Katkısı Paneli

Bu sene 5. kez düzenlenen YMH’nin ilk günü yani 10 Aralık 2019’da saat 15:00 ile 15:30 arasında Yöresel Ürünlerin Perakendeye Katkısı konulu bir panel düzenlenecek. Branding Türkiye‘nin medya sponsoru olduğu panelde Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal TOPRAK moderatör olarak yer alacak. Panelistler ise Mehmet SANDAL (Elopar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı), Mahmut KÜÇÜKDOĞAN (Mahmut Grup Yönetim Kurulu Başkanı) ve Derya KILIÇ (Adres Patent Satış Ve Pazarlama Müdürü) gibi isimlerden oluşuyor.

Yöresel Ürünlerin Perakendeye Katkısı

Etkinliğe dair detaylı bilgi için; www.istanbulperder.org.tr

PERDER I Hakkında

Tüketici haklarına, sosyal hukuk devleti anlayışına, milli ve manevi değerlere sahip çıkarak; ülke çıkarlarını, perakendecilik sektöründe çalışanların ve onların bağlı bulundukları kurumların haklarını korumayı ve geliştirmeyi kendisine amaç edinen İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER), 37 kurucu üye ile 2006 yılında kuruldu.

İstanbul PERDER’in oluşum sürecinde ilk olarak 22 Haziran 2005 tarihinde Dedeman Otel’de, Ergün Güler önderliğinde İstanbul’un önde gelen yerel zincir market sahipleriyle bir araya gelinerek ilk toplantı yapıldı. Yapılan bu toplantıda perakende sektörünün dağınık bir yapıda olduğu, bir çatı altında toplanarak birlik ve beraberliğin sağlanması, bir iş disiplini altında çalışma yapılması gerektiği tartışıldı. Üst üste yapılan bu toplantıların ardından İstanbul PERDER’in kurulma kararı alındı. Bu doğrultuda 1 Şubat 2006 tarihinde Swiss Otel’de Perakende Bilgi Platformu tarafından 100 perakende zinciri yöneticisinin katılımıyla gerçekleştirilen bir toplantı düzenlendi. Yapılan bu toplantıyla İstanbul PERDER’in kurulma kararı alınarak, 21 Mart 2006 tarihinde İstanbul PERDER ilk genel kurulunu yaptı. Dernek başkanlığına oybirliğiyle Erdal Tüfekçi seçildi. İstanbul PERDER, 12 Eylül 2006 tarihinde kurulan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun kurucu üyesidir.

İstanbul PERDER’in hedefi; haksız rekabetin gün geçtikçe arttığı ülkemizde yerli perakendeciler arasında birlik ve beraberliği sağlayarak, kurumsallaşmalarına destek olmaktır. İstanbul PERDER bünyesinde; 42 üye, 1.547 mağaza, 29.009 personel ve 899.640 m2’lik satış alanı bulunmaktadır.


💡 Tüketimin Amacı Nedir?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.