Genç Türk mühendislerden oluşan Compocket adlı yerli ileri teknoloji girişimi; elektrik laboratuvarlarında kullanılan ölçüm cihazı osiloskopları minimize ederek ceplerimize sığdırmayı başardı.

Yerli ileri teknoloji girişimi olarak betimlenen Compocket şirketinin ekibi, temel işlevi elektrik gerilimindeki zamana bağlı değişimi göstermek olan osiloskop cihazına herkesin rahatça ve çok daha düşük maliyetlerle ulaşmasını sağlayacak bir projeye imza attı.

Yerli İleri Teknoloji Girişimi Compocket’tan Dünyada İlk!

Buna göre Compocket; mikrodalga fırın büyüklüğündeki hantal cihazı avuç içine sığacak hale getirdi. Sonuç itibariyle ortaya Minis adlı bu ürün çıktı.

Minis Osiloskobu

Bu arada Compocket tarafından geliştirilen Minis, geleneksel osiloskobu, yeni teknoloji ile harmanlayarak cihaza farklı bir yorum katmıştır.

Osiloskop Nerelerde Kullanılır?

Cep telefonundan beyaz eşyaya, okullardaki elektronik derslerinden silah sistemlerine, üretim, tasarım ve eğitimde kullanılan osiloskoplar elektronikçiler için olmazsa olmazdır.

Günümüzde tamamı ithal edilen bu cihazlar, pahalı fiyatlarının yanında her yanımızı saran “akıllı” ve “mobil” donanımlara nazaran oldukça ilkel kalıyor. Ağır oldukları için laboratuvarın dışına çıkamıyor ve karmaşık düğmeleriyle kolayca kullanılamıyor. Minis, bu cihazların bütün olumsuz yönlerini ortadan kaldırarak; cep telefonu, tablet ya da bilgisayara bağlanıp daha pratik ve akıllı bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Bilhassa elektronik mühendisleri, teknik servisler, öğrenciler ve makerlar için bulunmaz bir nimet olan Minis, getirdiği yenilikçi çözümle osiloskoplardaki karmaşık yapıyı ve bundan kaynaklanan kullanım zorluğunu da ortadan kaldırmayı hedefliyor. Minis, osiloskop cihazındaki onlarca düğme yerine akıllı telefon üzerinde birkaç tık hareketiyle çalışabilecek bir arayüz kullanıyor. Madeni para büyüklüğündeki boyutuyla ise geliştiricileri laboratuvarlara hapsolmaktan kurtarıyor.

Dünyanın En Küçük Osiloskobu

Türkiye’den çıkan globalde başarılı bir ileri teknoloji şirketi olmayı hedefleyen Compocket, geçen sene Berlin’de düzenlenen Betapitch Startup yarışmasında dokuz ülke arasında ülkemizi temsil edip global birinciliği kazanmış ve Avrupa’da kendinden söz ettirmiştir.

Bu sene ikinci ofisini Danimarka’da açan girişim, Türkiye, Almanya, Danimarka, San Francisco ve Los Angeles‘taki test kullanıcılarından geçer not alarak, seri üretime hazır hale gelmiş durumdadır. Minis’in ilk kullanıcılarından olmak için ön siparişe özel sınırlı sayıdaki indirimli Minis’leri sipariş verebilirsiniz.


💡 Eğitimde Eşitsizlik (Rapor)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.