Yeni Nesil Kampanya Yönetimi: Kampanya Mobi

Kampanya; bir markanın / işletmenin rekabet yarışından kopmamak için kurgulaması gereken önemli bir süreçtir. Geleneksel açıdan bakacak olursak özellikle KOBİ’ler afiş, el ilanı, broşür gibi materyaller kullanarak kampanya süreçlerini yönetiyorlar. Eğer 90’larda olsaydık el ilanı dağıtmak işe yarayabilirdi. Fakat 90’larda değiliz. Artık yeni nesil kampanya süreçlerine ve stratejik kampanya yönetimine ihtiyaç var. Bu ihtiyacı karşılayan kapsamlı tek uygulama ise; Kampanya Mobi

Yerli girişimleri incelemeyi, Türk girişimcilerle iletişim halinde olmayı seviyorum. Hele dijital odaklı girişimleri ve girişimcileri daha çok seviyorum. Gelenekseli dijitale entegre etmeyi başaran girişimleri ise tek kelimeyle alkışlıyorum. Bir süre önce yine alkışlanası bir girişim keşfettim. İsmi Kampanya Mobi

Adından da anlaşılacağı üzere Kampanya Mobi, kampanya yönetimi odaklı bir mobil uygulama. Kampanya Mobi’nin ilerleme stratejisine dair detayları bildiğim için bu projenin yolunun açık olacağını söyleyebilirim. Birazdan bu detaylardan bazılarını burada aktaracağım. Öncelikle “Kampanya Mobi Nedir?” sorusuna yanıt vermek istiyorum.

Kampanya Mobi Nedir?

En yalın haliyle açıklamak gerekirse Kampanya Mobi, bir kampanya yönetim ve takip uygulamasıdır. Uygulamayı iki yönüyle de incelemek gerekiyor.

Öncelikle firma / marka yönünden bakalım…

Bir KOBİ / esnaf zor rekabet şartlarında ayakta durmak için kampanya üretmek zorundadır. Peki sadece kampanya üretmek yetiyor mu? Elbette hayır. Ürettiği kampanyanın bir kitleye ulaşması gerekiyor. Bunun için temelde iki yöntem var;

 • Geleneksel yöntemler
 • Yeni nesil yöntemler

Geleneksel yöntemleri tahmin ettiğinizi umuyorum. Yine de kısaca bahsedeyim: Bir esnaf en yakındaki bir matbaaya gider ve ne iş yaptığını kısaca anlatıp “bana şu konuda bir broşür, el ilanı yap” der ve işinin başına döner.

Sipariş ettiği ilan tasarlanır, basılır sonrasında kendisine ulaşır. Peki şimdi? Evet mesele yeni başlıyor. Şimdi bu ilanın dağıtılması gerekir. Diyelim ki 10 bin el ilanı basıldı bunu dağıtmak için en az 2 kişi çalıştırması gerekiyor. İyi de nerede dağıtılacak bu ilanlar? Bilinmiyor. İşletmenin yakınındaki site, apartman, sokak, mahalle ve caddede dağıtılıyor. Hadi iyimser olalım ve tüm ilanların dağıtıldığını düşünelim. Peki dağıtılan ilanlar insanlara ulaştı mı? Ulaştıysa doğru kitleye mi ulaştı? Yani bir insan bir daha asla uğramayacağı bir caddeden geçtiğinde ilan eline tutuşturulduysa ilanı alan kişi o ilanla ilgilenir mi?

Kısaca nereden tutsak elimizde kalıyor. Kağıt israfına mı ağlayalım, matbaaya harcanan zamana mı yoksa tüm bu süreç için harcanan zaman ve bütçeye mi üzülelim bilemiyorum.

Yeni nesil yönteme gelecek olursak, yine birçok seçenek var; Google reklamları, sosyal medya reklamları, fenomenler, online gazete ilanları, bannerlar ve mobil uygulamalar.

Geleneksel yöntemlere göre çok çok iyi olan bu yöntemler arasında elbette ki en etkili yöntem kampanya odaklı geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. İşte, Kampanya Mobi burada devreye giriyor.

Kampanya Mobi, Türkiye genelinde, faaliyet gösteren esnaf ve zincir işletmelerin kampanya süreçlerini yönetmek için kullanabilecekleri bir mobil uygulamadır. Uygulamanın amacı, uygulamayı indiren insanların çevrelerindeki kampanyalardan haberdar olmasını sağlamak.

Bu kampanyalar, Kampanya Mobi’nin sistemine dahil olan esnaflar tarafından oluşturuluyor.

Örneğin; A caddesinde yer alan B isimli bir cafenin bir kampanyası var. B isimli cafe kampanyayı Kampanya Mobi üzerinden tasarlayıp duyurduğu takdirde kampanya, A caddesinde olan ya da A caddesine belli bir mesafede olan herkesin telefonuna bildirim olarak gidiyor. Böylece hem A caddesindeki insanlar hem de B isimli cafe gerçekleştirilen kampanyadan verim alıyor.

İşte, Kampanya Mobi böyle fayda odaklı bir uygulama. Lokal bazda kampanya yönetimi vaat etmesi Kampanya Mobi’nin bence öne çıkan ve onu farklılaştıran en önemli yönü…

Ücretsiz indirilen Kampanya Mobi’de kullanıcılar herhangi bir ekstra ödeme yapmak ya da uygulama içi satın alma yapmak zorunda kalmıyorlar.

İşletmelerin Kampanya Mobi’yi kullanması içinse oldukça cüzi rakamlar ödemesi yetiyor. Geleneksel yöntemlere ya da yeni nesil diğer yöntemlere göre daha uygun fiyatla binlerce hatta on binlerce kişiye ulaşmak mümkün.

Uygulamanın Özellikleri

 • Kampanyaların lokal bazda hedef kitleye ulaşmasını sağlar.
 • Geleneksel kampanya süreçlerini (ilan, broşür) dijitale entegre etme fırsatı verir.
 • Kampanya Mobi, esnaf ile müşterileri arasında güven tesis eder.
 • Birkaç tıkla kampanya üretmeyi ve üretilen kampanyayı hedef kitleyi ulaştırmayı sağlar.
 • Kampanya Mobi’yi indiren kullanıcılar gün içerisinde birçok fırsattan yararlanma imkanı bulur.

Sık Sorulan Sorular 

Kampanya Mobi ile ilgili sık sorulan sorulara sizler için burada yer vermek istiyorum

 • Kampanya Mobil Nedir?

Kampanya Mobi; Sesli görüşme yapılan mobil cihazlara yüklenebilen, müşteri Kobilerimizin uyguladığı özel kampanyalarını bunu kullanan insanlarımıza ulaştıran bir uygulamadır.

 • Kampanya Mobi uygulaması bedeli var mıdır?

Kampanya Mobi uygulamasını mobil cihazınıza indirmeniz ve kullanmanız tamamen ücretsizdir.

 • Kampanya Mobi uygulamasına kayıt esnasında girdiğim bilgiler güvende midir?

Allef Bilişim A.Ş. T.C. yasalarına tabi sorumluluk sahibi bir kurumsal firmadır. Kampanya Mobi’ye kayıt esnasında verdiğiniz bilgiler yasalarca ve şirketimizin prensiplerince güvendedir.

 • Kampanya Mobi uygulaması Mobil cihazımın kullanımını yavaşlatır mı?

Bu uygulama yazılım olarak bir mühendislik harikasıdır. Uzak doğu bilişim sektörünün geldiği noktada yapılan bir yazılımdır. Hem kullandığı alan hem de iletişim trafiği varlığı ihmal edilecek kadar küçüktür.

 • Yayınlanma hizmeti satılan bir hizmetin iptali ve yayın bedelinin iadesi mümkün müdür ?

Yayın hizmeti ifa edilinceye kadar Kobilerimiz açısından yayın iptali ve alınan tüm bedelin yasalara uygun şekilde iadesi yasal zorunluluktan öte şirket prensibidir.

Deneyimlediğim uygulamaları Branding Türkiye I Mobil  kategorisinde paylaşmayı sürdüreceğim. Deneyimlememi istediğiniz uygulamaları bana bildirmek için İletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz.

Kampanya Mobi hakkında daha fazla bilgi almak için uygulamanın resmi web sitesini ziyaret edebilir ya da aşağıdaki “İndir” butonuna tıklayarak uygulamayı mobil cihazınıza yükleyebilirsiniz.

ÖRNEK KAMPANYALAR

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir