Branding Türkiye’nin fenomen kategorilerinden Branding Türkiye Öneriyor’un alt kategorisi olan Uygulama Öneri kategorisinde bu hafta Kampanya Mobi uygulamasını inceleyeceğiz. İşte yeni nesil kampanya yönetimi için geliştirilen Kampanya Mobi ile ilgili tüm detaylar!

Kampanya; bir markanın / işletmenin rekabet yarışından kopmamak için kurgulaması gereken önemli bir süreçtir.

Geleneksel açıdan bakacak olursak özellikle KOBİ’ler afiş, el ilanı, broşür gibi materyaller kullanarak kampanya süreçlerini yönetiyorlar. Eğer 90’larda olsaydık el ilanı dağıtmak işe yarayabilirdi. Fakat 90’larda değiliz. Artık yeni nesil kampanya süreçlerine ve stratejik kampanya yönetimine ihtiyaç var. Bu ihtiyacı karşılayan kapsamlı tek uygulama ise; Kampanya Mobi

Branding Türkiye Öneriyor

Yerli girişimleri incelemeyi, Türk girişimcilerle iletişim halinde olmayı seviyorum. Hele dijital odaklı girişimleri ve girişimcileri daha çok seviyorum. Gelenekseli dijitale entegre etmeyi başaran girişimleri ise tek kelimeyle alkışlıyorum. Bir süre önce yine alkışlanası bir girişim keşfettim. İsmi “Kampanya Mobi”

Adından da anlaşılacağı üzere Kampanya Mobi, yeni nesil kampanya yönetimi odaklı bir mobil uygulama. Kampanya Mobi’nin ilerleme stratejisine dair detayları bildiğim için bu projenin yolunun açık olacağını söyleyebilirim. Birazdan bu detaylardan bazılarını burada sizlerle paylaşacağım. Ama öncelikle “Kampanya Mobi Nedir?” sorusuna yanıt vermek istiyorum.

Kampanya Mobi Nedir?

En yalın haliyle açıklamak gerekirse Kampanya Mobi, bir yeni nesil kampanya yönetimi ve kampanya takip uygulamasıdır. Uygulamayı iki yönüyle de incelemek gerekiyor.

Öncelikle firma / marka yönünden bakalım…

Bir KOBİ / esnaf zor rekabet şartlarında ayakta durmak için kampanya üretmek zorundadır.

Peki sadece kampanya üretmek yetiyor mu?

Elbette hayır.

Kurgulanan kampanyanın aynı zamanda bir kitleye ulaşması gerekiyor. Bunun için temelde iki seçenek var;

  • Geleneksel yöntemler
  • Yeni nesil yöntemler

Geleneksel yöntemleri tahmin ettiğinizi umuyorum. Yine de kısaca bahsedeyim: Bir esnaf en yakındaki bir matbaaya gider ve ne iş yaptığını kısaca anlatıp “bana şu konuda bir broşür, el ilanı yap” der ve işinin başına döner. Sipariş ettiği ilan tasarlanır, basılır sonrasında kendisine ulaşır.

Peki şimdi?

Evet mesele yeni başlıyor. Şimdi bu ilanın dağıtılması gerekir. Diyelim ki 10 bin el ilanı basıldı bunu dağıtmak için o esnafın en az 2 kişi çalıştırması gerekiyor. Hadi bu da tamam diyelim.

İyi de nerede dağıtılacak bu ilanlar?

Bilinmiyor.

Genelde ilanlar, o işletmenin yakınındaki site, apartman, sokak, mahalle ve caddede dağıtılır. Hadi iyimser olalım ve tüm ilanların dağıtıldığını düşünelim. Peki dağıtılan ilanlar insanlara ulaştı mı? Ulaştıysa doğru kitleye mi ulaştı? Yani bir insan bir daha asla uğramayacağı bir caddeden geçtiğinde ilan eline tutuşturulduysa ilanı alan kişi o firmayla ilgilenir mi?

Kısacası bu yöntem nereden tutsak elimizde kalıyor. Kağıt israfına mı ağlayalım, matbaaya harcanan zamana mı yoksa tüm bu süreç için harcanan zaman ve bütçeye mi üzülelim bilemiyorum.

Yeni Nesil Kampanya Yönetimi

Yeni nesil yönteme gelecek olursak, yine birçok seçenek var; Google reklamları, sosyal medya reklamları, fenomenler, online gazete ilanları, bannerlar ve mobil uygulamalar.

Kampanya Mobi Uygulaması

Geleneksel yöntemlere göre çok çok iyi olan bu yöntemler arasında elbette ki en etkili yöntem kampanya odaklı geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. Ve işte Kampanya Mobi tam da burada devreye giriyor.

Kampanya Mobi’nin Çalışma Mantığı

Kampanya Mobi, Türkiye genelinde, faaliyet gösteren esnaf ve zincir işletmelerin, kampanya süreçlerini yönetmek için kullanabilecekleri bir mobil uygulama. Uygulamanın amacı uygulamayı indiren insanların çevrelerindeki kampanyalardan haberdar olmasını sağlamak. Bu kampanyalar ise Kampanya Mobi’nin sistemine dahil olan esnaflar tarafından oluşturuluyor.

Örneğin; A caddesinde yer alan B isimli bir cafenin bir kampanyası var. B isimli cafe kampanyayı Kampanya Mobi üzerinden tasarlayıp duyurduğu takdirde kampanya, A caddesinde olan ya da A caddesine belli bir mesafede olan herkesin telefonuna bildirim olarak gidiyor. Böylece hem A caddesindeki insanlar hem de B isimli cafe, gerçekleştirilen kampanyadan verim alıyor.

İşte, Kampanya Mobi böyle fayda odaklı bir uygulama. Öte yandan lokal bazda kampanya yönetimi vaat etmesi Kampanya Mobi’nin bence öne çıkan ve onu farklılaştıran en önemli yönü…

Ücretsiz indirilen Kampanya Mobi’de kullanıcılar herhangi bir ekstra ödeme yapmak ya da uygulama içi satın alma yapmak zorunda kalmıyorlar. İşletmelerin Kampanya Mobi’yi kullanması içinse oldukça cüzi rakamlar ödemesi yetiyor.

Kısacası bu uygulamayla geleneksel yöntemlere ya da yeni nesil diğer yöntemlere göre daha uygun fiyatla binlerce hatta on binlerce kişiye ulaşmak mümkün.

Uygulamanın Özellikleri

  • Kampanyaların lokal bazda hedef kitleye ulaşmasını sağlar.
  • Geleneksel kampanya süreçlerini (ilan, broşür) dijitale entegre etme fırsatı verir.
  • Kampanya Mobi, esnaf ile müşterileri arasında güven tesis eder.
  • Birkaç tıkla kampanya üretmeyi ve üretilen kampanyayı hedef kitleyi ulaştırmayı sağlar.
  • Kampanya Mobi’yi indiren kullanıcılar gün içerisinde birçok fırsattan yararlanma imkanı bulur.

Sık Sorulan Sorular 

Yeni nesil kampanya yönetim uygulaması Kampanya Mobi ile ilgili sık sorulan sorulara sizler için burada yer vermek istiyorum

Kampanya Mobil Nedir?

Yeni nesil kampanya yönetim uygulaması Kampanya Mobi ile ilgili sık sorulan sorulara sizler için derledim. İşte Kampanya Mobi yetkilileri tarafından bana ulaştırılan o sorular ve o sorulara verilen yanıtlar!

Kampanya Mobi’yi İndirmek Ücretli Mi?

Kampanya Mobi uygulamasını mobil cihazınıza indirmeniz ve kullanmanız tamamen ücretsizdir.

Kampanya Mobi Uygulamasına Kayıt Esnasında Girdiğim Bilgiler Güvende Midir?

Allef Bilişim A.Ş. T.C. yasalarına tabi sorumluluk sahibi bir kurumsal firmadır. Kampanya Mobi’ye kayıt esnasında verdiğiniz bilgiler yasalarca ve şirketimizin prensiplerince güvendedir.

Kampanya Mobi Uygulaması Mobil Cihazımı Yavaşlatır Mı?

Bu uygulama yazılım olarak bir mühendislik harikasıdır. Uzak doğu bilişim sektörünün geldiği noktada yapılan bir yazılımdır. Hem kullandığı alan hem de iletişim trafiği varlığı ihmal edilecek kadar küçüktür.

Yayınlanma Hizmeti Satılan Bir Hizmetin İptali Ve Yayın Bedelinin İadesi Mümkün Müdür?

Yayın hizmeti ifa edilinceye kadar Kobilerimiz açısından yayın iptali ve alınan tüm bedelin yasalara uygun şekilde iadesi yasal zorunluluktan öte şirket prensibidir.

Deneyimlediğim uygulamaları Branding Türkiye Öneriyor – Uygulama Öneri ve Branding Türkiye – Mobil  kategorilerinde paylaşmayı sürdüreceğim. Deneyimlememi istediğiniz uygulamaları bana bildirmek için İletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz.

Kampanya Mobi hakkında daha fazla bilgi almak için uygulamanın resmi web sitesini ziyaret edebilir ya da uygulamayı mobil cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.