Yemek tarifi odağında yeni nesil bir mecra olarak yayın hayatına başlayan Mutfakiye, bir blogdan daha fazlasını vaat ediyor.

Yemek ve mutfak ile ilgili her konuda değer üretmeyi hedefleyen ve bunu yaparken dijitalin dinamizmine ayak uyduran farkındalık odaklı yeni nesil mecra Mutfakiye.com geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başladı.

Sahip olduğu yapay zeka algoritmasıyla tarifte kullanılacak malzemeyi kişi sayısına göre otomatik olarak hesaplayan (artıran / azaltan) bir alt yapıya sahip olan Mutfakiye’yi okuyarak, ister tek kişiye göre isterseniz yüzlerce kişiye uygun formatta yemekler hazırlayabilirsiniz.

Üstelik bunu yaparken malzemeleri manuel hesaplamak zorunda değilsiniz. Çünkü Mutfakiye’nin sahip olduğu yazılım alt yapısı bunu sizin yerinize zaten yapıyor. Diğer bir ifadeyle 2 veya 4 kişilik standart bir sofraya göre hazırlanan Mutfakiye tariflerinde yer alan malzemeler, sizin belirlediğiniz kişi sayısına göre kendiliğinden orantılanıyor. Bu da Mutfakiye takipçilerinin sadece yemek yapmaya odaklanmasını sağlıyor. Zira tüm bu hesabı Mutfakiye otomatik olarak yapıyor.

Mutfakiye Yayında

“Önce Deneyimle Sonra Anlat” mottosuyla yayınlarına başlayan Mutfakiye.com’da; yemek tarifleri, diyet önerileri, detoks tavsiyeleri ve mutfak sırları var. Ancak Mutfakiye’nin içerikleri bu kategorilerle sınırlı değil. Zira yemek tarifi ağırlıklı bir blog olarak yayına başlayan Mutfakiye’de tüm bunların yanında uzman şeflerle gerçekleştirilecek röportajlar ve marka haline gelmiş mekanlara dair detaylı analizler de yer alacak. Ayrıca gıda ve mutfak sektörünü ilgilendiren haber ve duyurular da yine Mutfakiye’nin kategorileri arasında bulunuyor.

Yemek Tarifi Odağında Yeni Nesil Mecra

Türk mutfağı başta olmak üzere dünya mutfağının en güzel tatları mutfakiye.com’un uzman şefleri tarafından uygulandıktan sonra okuyucuyla paylaşılıyor. Böylece Mutfakiye’nin kurum kültürü halini alan “Önce Deneyimle Sonra Anlat” mottosuna da sadık kalınmış oluyor.

Mutfakiye Logo

Başta yemek tarifleri olmak üzere 100’den fazla kategoride özgün içerikler üretmeyi misyon edinen Mutfakiye.com, yemek tarifi ve mutfak ile ilgili tüm konularda güvenilen, başvurulan ve tavsiye edilen bir kaynak mecra olmayı amaçlıyor. Bu arada Mutfakiye’de yalnızca yazılı yemek tarifleri olmayacak. Yakın zamanda sesli, görsel ve video içeriklerle yemek tariflerinin paylaşılacağını da belirtelim.

Son noktayı koymadan evvel, gıda sektörüne yönelik içerik odaklı dijital bir girişim olan Mutfakiye’ye, hedeflerine ulaşması noktasında başarılar diliyoruz. Ayrıca Mutfakiye’nin tüm dijital süreçlerini yöneten Ajans Paradise‘ı da tebrik ediyoruz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.