HAKKINDA

Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır.

Branding Türkiye Yazarlığı; bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren 100+ fazla konu, kavram, uzmanlık ve/veya süreç  ile ilgili yazı / makale / haber odaklı içerik üretimini kapsamaktadır. Hangi kategorilerde içerik üreteceğinizi öğrenmek için Kategoriler sayfasını ziyaret edin.

Yazarlık Başvurusu Hakkında

YAZARLIK TÜRLERİ

SÜRELİ YAZAR

Dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip bütünleşik pazarlamaya dair tüm detayların yer aldığı Branding Türkiye’de “SÜRELİ YAZAR” olarak yer almak için Branding Türkiye’de ayda minimum 1 içerik (makale, yazı dizisi, haber, görüş vs.) yayınlatmış olmak gerekmektedir. Süreli Yazar statüsündeki yazarlar üst üste 3 ay içerik göndermediği takdirde bu kategoriden kaldırılacaktır. Süreli Yazar olarak Branding Türkiye’de yer alan yazarlar, 10 içerikten sonra Branding Türkiye Etkinlik sahnesinde konuşmacı olma hakkına sahiptir.

Süreli Yazar

JR. YAZAR

Türkiye’nin en popüler bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’de “Jr. Yazar” olarak yer almak için önlisans, lisans veya yüksek lisans düzeyinde üniversite öğrencisi olmak gerekmektedir. Bu statüdeki kişiler “Jr. Yazar” olarak yazarlık başvurusu yapabilmektedir. Jr. Yazar olan kişiler Branding Türkiye’nin editörleri tarafından belirlenen konu başlıkları çerçevesinde içerik üretmektedirler.

Jr Yazar Başvurusu

KONUK YAZAR

Akademik ve/veya sektörel olarak belli bir kariyere sahip, uzmanlık alan(lar)ına yönelik yetkinliği kanıtlanmış, hem bilgi hem de tecrübe anlamında belli bir alt yapıya sahip ve çalıştığı sektörde ya da uzman olduğu alanda referans kabul edilen kişiler “Konuk Yazar” statüsünde yer almaktadır. Üst düzey yöneticiler, departman yöneticileri, kamu yöneticileri, Doç./Prof. statüsünde akademisyenler ve uzmanlar bu kategoride yer almaktadır. Konuk Yazar olarak Branding Türkiye’de yer alan kişiler ana uzmanlıkları çerçevesinde dönemsel olarak içerik üretebilmektedirler.

Konuk Yazar Başvurusu

EDİTÖR

Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm konu ve kategorilerde içeriklerin yer aldığı Türkiye’nin en popüler bütünleşik pazarlama mecrasıdır. 100+ kategoride düzenli içerik üretilen yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye’de “Editör” statüsünde yer alan kişiler haftalık minimum 1 içeriğin editöryal sürecini yönetme sorumluluğu alırlar.

Editörlük Başvurusu

DİPNOT!

Türkiye’nin en popüler bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’de “Süreli Yazar” veya “Jr. Yazar” olmak için başvuru yapan kişiler, ayda minimum 1 içerik (makale, yazı, yazı dizisi, haber vs.) hazırlama sorumluluğunu kabul etmişlerdir.

Branding Türkiye’de 10 içeriği yayınlananlarYazarlar listesine fotoğrafı, çalıştığı kuruma ait bilgi ve uzmanlığı / pozisyonu ile eklenmektedir. Yazı gönderme periyotuna uymayanlar ve bunu 3 ay süreyle ihlal edenler “Katılımcı Yazar” olarak konumlandırılmaktadır. Katılımcı Yazar kısmında yer alan yazarların yalnızca adı ve soyadı yer almaktadır.

Yazarlık Hakkında Uyarı
Branding Türkiye’ye yazarlık başvurusu yapmak için Yazar Ol’a tıklayın!

SÜREÇ

Başvuru Detayları

Şartları İncele

Yazarlık Başvurusu

Başvuru Yap

kariyer-merkezi-ideal-aday

Mutlu Son

ŞARTLAR & DETAYLAR

Branding Türkiye; iş dünyası profesyonelleri, akademisyenler, girişimciler, ceo’lar, departman yöneticileri, uzmanlar, kamu görevlileri, eğitmenler, danışmanlar, öğretim görevlileri, kamu yöneticileri, üniversite öğrencileri, yatırımcılar başta olmak üzere özel bir kitle tarafından takip edilen niş bir mecradır. Dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip Branding Türkiye’de yayınlanan her içerik okuyucular tarafından referans kabul edilmektedir. Bu yüzden yazar olmak için bir takım şartlar bulunmaktadır.

 • Yazarlık Başvurusu için öncelikle “Yazarlık Başvuru Formu”nu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra, 14 gün içerisinde Branding Türkiye’den konuyla ilgili bir e-posta alacaksınız. Lütfen bu süreçte e-postalarınızı sık sık kontrol edin! Bu e-postadaki yönlendirmeleri uyguladığınızda yazarlık süreciniz başlamış olacak.
 • Branding Türkiye’de yayınlanmak üzere gönderdiğiniz içeriklerin daha önce herhangi bir matbu veya dijital mecrada (dergi, gazete, blog, internet sitesi, dijital dergi, sosyal medya, mikroblog, internet gazetesi, kurumsal site vs.) yayınlanmamış olması gerekmektedir.
 • Branding Türkiye’de yayınlanan içeriklerinizi/makalelerinizi daha sonra herhangi bir matbu veya dijital mecrada ilk 30 gün süresince yayınlayamazsınız.
 • Ayda en az 1 içerik (makale/yazı) göndermeniz gerekmektedir.
 • Branding Türkiye editörleri, içeriklere anlamı bozmayacak şekilde editöryal düzenleme ve müdahalede (ekleme, çıkarma, düzeltme vs.) bulunur.
 • Reklam amacı taşıyan içeriklere (tanıtım bülteni vs.) yer verilmemektedir. Bu tür içerikler yayınlatmak için Reklam ve Sponsorluk modellerini inceleyin!
 • Belli bir kişiyi, grubu, topluluğu, markayı, şirketi, ülkeyi vs. hedef alan, yıkıcı eleştiri, hakaret ve sataşma taşıyan içerikler yayınlanmamaktadır.
 • Yayınlanan makaleler / içerikler yazarın sorumluluğundadır. Dolayısıyla yazıdan kaynaklı herhangi bir yasal süreç söz konusu olduğunda bu durum yazarı bağlamaktadır. Detaylar için Yazarlık Sözleşmesi‘ni okuyun!
 • Branding Türkiye’de yayınlanan içerikler yazarın bireysel talebiyle yayından kaldırılmamaktadır. Yazınız yayınlandıktan sonra bu şekilde bir talep içerisinde olmayınız. İçerikler yasal bir sorun ve/veya sorumluluk olmadığı müddetçe yayından kaldırılmaz!
 • Branding Türkiye’de 15 makalesi yayınlanan yazarlar Branding Türkiye Etkinlik sahnesinde konuşmacı olma hakkına sahip olur. Bu konuda detaylı bilgi için iletişim formunu doldurun.
 • Gönderilen içerik 14 gün içerisinde yayınlanır. Bu süreçte yayınlanmayan yazılar editöryal açıdan sorunlu, daha önce yayınlanmamış olma kuralını ihlal eden, ağır imla hataları, düzeltilemez anlatım bozuklukları vs. gibi içeriklerdir. Yazının yayınlanmayacağına dair herhangi bir geri dönüş / ileti / bildirim / e-posta gönderimi yapılmamaktadır.
 • Belli bir kişiyi, grubu, topluluğu, markayı, şirketi, ülkeyi vs. hedef alan, yıkıcı eleştiri, hakaret ve sataşma taşıyan içerikler yayınlanmamaktadır.

SIK SORULAN SORULAR

Branding Türkiye Nedir?

Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır. Branding Türkiye’de akademik ve sektörel makalelerin yanı sıra sektörün duayen isimleriyle gerçekleştirilen röportajlar, profesyoneller için kitap tavsiyeleri ve iş dünyasına yönelik haber, duyuru ve gelişmeler de yer alıyor. 3F Fenomeni doğrultusunda yayın yapan ve dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip olan Branding Türkiye; iş dünyası profesyonelleri, akademisyenler, yöneticiler, ceo’lar, kamu personelleri, girişimciler, üniversite öğrencileri başta olmak üzere akademik ve sektörel anlamda kariyer yapan herkes tarafından takip edilmektedir.

Hangi Kategoride İçerik Yazabilirim?

Branding Türkiye’de bütünleşik pazarlamanın kapsadığı tüm kavram, uzmanlık ve/veya süreç ile ilgili kategorilerde içerik / makale yayınlanmaktadır. İçerik yazabileceğiniz kategorileri öğrenmek için “Kategoriler” sayfasını ziyaret edin.

Ne Sıklıkla Yazacağım?

Branding Türkiye’ye yazarlık başvurusu kabul edilen “Yazar” ve “Jr. Yazar” statüsündeki kişiler ayda minimum 1 içerik yollamak zorundadır. 10 içeriği yayınlanan kişiler “Yazarlar” sayfasına eklenmektedir. Ayda minimum 1 içerik kuralını 3 kez üst üste ihlal eden diğer bir ifadeyle 3 ay boyunca içerik yazmayanlar Yazarlar sayfasında yer alan “Katılımcı Yazar” kısmında yer alırlar. Katılımcı Yazarlar’daki kişilerin yeniden Yazarlar kısmında yer almaları için tekrar 10 içerik hazırlamaları gerekir.

Yazarlık Sözleşmesi Nedir?

Branding Türkiye Yazarlık Sözleşmesi’ni detaylı bir şekilde okumak için buraya tıklayın.

Ücret Alacak Mıyım?

Hayır. Branding Türkiye’de yazar olmak gönüllülük esasına dayanmaktadır.

Yazı Dizisi Gibi Özel İçerikler Hazırlayabilir Miyim?

Evet. Bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren konu, uzmanlık veya alanlarda yazı dizisi hazırlayabilirsiniz. Buna ek olarak yüksek lisans veya doktora tezinizi bölümler halinde yayınlatabilirsiniz. Ancak öncesinde Branding Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

BAŞVURU FORMU

powered by Typeform