NEDİR?

Branding Türkiye Yazarlığı; bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren 100+ fazla konu, kavram, uzmanlık ve/veya süreç (Örn; reklam, pazarlama, iletişim, dijital markalaşma, medya, dijital pr, kurumsal iletişim, dijital pazarlama, seo, sosyal medya, internet reklamcılığı, growth marketing / hacking, halkla ilişkiler, ik, satınalma, marka yönetimi, perakende, online itibar yönetimi, girişimcilik, eticaret, eposta pazarlama, içerik pazarlama, teknoloji, mobil, pazarlama analizleri, infografik, viral pazarlama vs.) ile ilgili yazı / makale / haber odaklı içerik üretimini kapsamaktadır.

NASIL?

“Branding Türkiye’de Yazar Olmak” için öncelikle aşağıda yer alan SSS (Sıkça Sorulan Sorular) ve Şartlar kısmını incelemenizi öneririz. Eğer “Branding Türkiye Yazarlığı” ile ilgili gerekli şartları sağladığınızı düşünüyorsanız “Yazarlık Başvuru Formu”nu doldurabilirsiniz. İyi bir değerlendirme yapabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurun!

ŞARTLAR & DETAYLAR

Branding Türkiye; iş dünyası profesyonelleri, akademisyenler, girişimciler, ceo’lar, yöneticiler, uzmanlar, kamu görevlileri, üniversite öğrencileri başta olmak üzere üniversite ve sektör anlamında kariyer yapan herkes tarafından takip edilen niş bir mecradır. Yazarlık başvurusu yaparken böylesi kalabalık ve niş kitleye hitap edeceğinizin bilincinde olmanızı öneririz.

Branding Türkiye’de yazar olma şartları ve detayları şunlardır;

 • “Yazarlık Başvuru Formu”nu eksiksiz doldurduktan sonra 14 gün içerisinde Branding Türkiye’den konuyla ilgili bir e-posta alacaksınız. Bu e-postadaki yönlendirmeleri uyguladığınızda yazarlık süreciniz başlamış olacak.
 • Branding Türkiye’de yayınlanmak üzere gönderdiğiniz içeriklerin daha önce herhangi bir matbu veya dijital mecrada (dergi, gazete, blog, internet sitesi, dijital dergi, sosyal medya, mikroblog, internet gazetesi, kurumsal site vs.) yayınlanmamış olması gerekmektedir.
 • Branding Türkiye’de yayınlanan içeriklerinizi/makalelerinizi daha sonra herhangi bir matbu veya dijital mecrada ilk 60 gün süresince yayınlayamazsınız. 60 günden sonra yayınlamak istediğinizde Branding Türkiye açık bir şekilde kaynak gösterilerek Branding Türkiye’deki yazıya link verilmelidir.
 • Ayda en az 1 içerik (makale/yazı) göndermeniz gerekmektedir.
 • Branding Türkiye editörleri, yazılara anlamı bozmayacak şekilde editöryal düzenleme ve müdahalede bulunur.
 • Reklam amaçlı içeriklere yer verilmemektedir.
 • Belli bir kişiyi, grubu, topluluğu, markayı, şirketi, ülkeyi vs. hedef alan hakaret ve sataşma içerikli makaleler yayınlanmamaktadır.
 • Yayınlanan makaleler / içerikler yazarın sorumluluğundadır. Dolayısıyla yazıdan kaynaklı herhangi bir yasal süreç söz konusu olduğunda bu durum yazarı bağlamaktadır.
 • Branding Türkiye’de yayınlanan içerikler yazarın bireysel talebiyle yayından kaldırılmamaktadır. Yazınız yayınlandıktan sonra bu şekilde bir talep içerisinde olmayınız. İçerikler yasal bir sorun ve/veya sorumluluk olmadığı müddetçe yayından kaldırılmaz!
 • Branding Türkiye’de 10 makalesi yayınlanan yazarlar Branding Türkiye Etkinlik sahnesinde konuşmacı olma hakkına sahip olur. Bu konuda detaylı bilgi için Genel Yayın Yönetmeni ile iletişime geçiniz.
 • Gönderilen içerik 14 gün içerisinde yayınlanır. Bu süreçte yayınlanmayan yazılar editöryal açıdan sorunlu, daha önce yayınlanmamış olma kuralını ihlal eden, imla hataları, anlatım bozuklukları vs. gibi sorunları olan içeriklerdir. Yazının yayınlanmayacağına dair yazara herhangi bir geri dönüş / ileti / bildirim / e-posta ile bilgilendirme yapılmamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Branding Türkiye Nedir?

Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır. Branding Türkiye’de akademik ve sektörel makalelerin yanı sıra sektörün duayen isimleriyle gerçekleştirilen röportajlar, profesyoneller için kitap tavsiyeleri ve iş dünyasına yönelik haber, duyuru ve gelişmeler de yer alıyor.

Hangi Kategorilerde İçerik Hazırlayabilirim?

Branding Türkiye’de bütünleşik pazarlamanın kapsadığı tüm kavram, uzmanlık ve/veya süreç ile ilgili kategorilerde içerik / makale yayınlanmaktadır. İçerik yazabileceğiniz kategorilerden bazıları; dijital markalaşma, reklam, pazarlama, iletişim ,medya, kurumsal iletişim, PR, sosyal medya, dijital pazarlama, arama motoru optimizasyonu (seo), arama motoru pazarlaması (sem), sosyal medya iletişimi, içerik pazarlama, e-posta pazarlama, sosyal medya pazarlama, marka yönetimi, perakende, girişimcilik, ik, satın alma, teknoloji, mobil, real time marketing, online itibar yönetimi, kriz yönetimi, viral pazarlama vs.

Ne Sıklıkla Yazabilirim?

Yazarlarımızdan ayda minimum 1 içerik (yazı, makale) istiyoruz. Maksimum bir sınırımız yok. İsterseniz her gün de yazabilirsiniz.  🙂

Ücret Alacak Mıyım?

Branding Türkiye’de yaza olmak gönüllülük esasına dayanmaktadır.

Özel İçerikler Hazırlayabilir Miyim?

Elbette! Branding Türkiye’de çeşitli konularda yazı dizileri, araştırmalar, anket analizleri, infografikler olmak üzere özel içerikler de yayınlanmaktadır. Bu konuyla ilgili detayları öğrenmek için Branding Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam ile iletişime geçebilirsiniz.

Yazarlık Başvuru Formu

Aşağıda yer alan “Branding Türkiye Yazar Başvuru Formu”nu doldurarak yazarlık başvurusu yapabilirsiniz. Daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurun.

powered by Typeform