Yaratıcılık Odaklı Pazarlama ve Satış Mesleği

Dünya ekosistemi ve teknolojisi, büyük bir ivmeyle; Yaratıcılık Odaklı Pazarlama ve Satış Mesleği açısından gelişme göstermektedir.

Ekonomiye giriş yapan her bir yeni girişim, dijital süreçleri yakından takip ederek, niş sektörler oluşturuyorlar. 2000’li yıllardan itibaren, pazarlama ve satış sektörü ve meslek dallarında farkındalık içeren değişimler iç içe geçmeye başladı.

Yaratıcılık Odaklı Pazarlama

Standart eğitimler yerini; modern fikirlere ve modern düşüncelere bırakmaktadır. Sektörler, nitelikli ürünler üreterek toplam talebe sunulmakta ve yeni gelir modelleri gelişmektedir.

Global aktörler warmarketing stratejileri geliştirmekte, dünya toplumlarındaki müşteri ve tüketici gruplarını etkilemek için Neuro Marketing (Nöro Pazarlama) destek alınmaktadır.

Uluslararası şirketler, AR-GE yatırımlarına hız vererek müşteri satın alma davranışını inceleyerek, müşteri yolculuğu haritalarını geliştirmektedirler.

Ekonomik krizler yaşayan ülke toplumları, eğitim modellemelerine önem vererek müşteri davranışlarını kendi bünyelerinde geliştirmeye başladılar ve ihtiyaç odaklılık çalışmaları yarattılar.

Kuşaklar ve toplumumuza dahil olan yeni bireyler analiz edildiğinde, çok faklı yapıda bireyler ile karşı karşıya kalmaktayız. Demografik özellikler yanı sıra teknoloji ile biçimlenmiş yeni kuşakların davranış modelleri tespit edilmeli ve ürün gurupları yeniden aktive edilmelidir.

Bu arada yapılandırılacak re-marketing stratejileri sayesinde tüketim yöneylemleri ne kadar çeşitlendiği görülecektir.

Dünyada; toplum, demografi ve kültürel yapılar sürekli değişim geçiriyor ve farlı istek ve ihtiyaçlar oluşuyor. Müşteri / tüketici guruplarının, değişime uğrayan ihtiyaçlarını ve davranış modellerini çözdüğümüzde ürün konumlandırma ve tutundurma faaliyetlerini doğru pazarlama metotları ile yapılandıracağız

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

1 Yorum Yap

  1. Avatar
    • Hasan -

    • 25 Kasım 2019 at 00:42 am

    Tüm bunları doğru bir planla yapay zekalı otomasyon sistemleriyle birleştirdiğimizde büyük zaman kazanıp daha çok müşteri etkileşim pazarlamasına kayabileceğiz. Bu da sadakati artıracak sadakatin artışı da yönlendirme pazarlamasıyla girişimlerin hızlı büyümelerini sağlayacak. Mikro konu odaklı girişimler için büyük başarı bu sayede gelip konularını Amazon gibi daha fazla dala yayabilecekler büyüdüklerinde.

    Güzel yazı hocam. Teşekkürler.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir