WordPress 6.4 Güncellemesi yayınlandı. Peki bu güncelleme ile neler değişti? İşte WordPress’in anlatımıyla 6.4 güncellemesi hakkında tüm detaylar!

WordPress 6.4 güncellemesi yayınlandı. Peki bu güncelleme neleri getiriyor. İşte WordPress tarafından yapılan bilgilendirme!

WordPress 6.0 Güncellemesi

Yeni güncelleme ile ilgili WordPress tarafından yapılan açıklamalar şöyle;

“WordPress’in her sürümü yaratıcı özgürlüğünüzü güçlendirir ve WordPress 6.4 de farklı değil. Site düzenleme, tasarım ve yazma deneyiminize yönelik yeni özellikler ve yükseltmeler, fikirlerinizin sorunsuz bir şekilde şekillenmesini sağlar. WordPress 6.4’ün esnekliği ve gücü ile site oluşturma yolculuğunuzu yükseltin.”

Yirmi Yirmi-Dört’e Merhaba deyin

WordPress, yeni güncellemeye ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Yirmi Yirmi-Dört ile site düzenlemedeki en son gelişmeleri deneyimleyin. Üç farklı kullanım durumu düşünülerek tasarlanan yeni varsayılan temanın çok yönlülüğü, onu neredeyse her tür web sitesi için ideal bir seçim haline getiriyor. Şablon ve model koleksiyonuna dalın ve sadece birkaç değişiklikle yaratıcı olasılıklar dünyasının kilidini açın.”

WordPress 6.4 Güncellemesi Özellikleri

WordPress’in son güncellemesi olan 6.4 ile gelen yeni özellikler şu başlıklar altında özetlenebilir;

  • Görsellere görsel kutusu efekti ekleme
  • Modelleri kategorize edin ve filtreleyin
  • Komut paleti ile daha fazlasını yapın
  • Grup bloklarını yeniden adlandırın
  • Liste görünümünde görsel önizlemeleri
  • Modelleri siteler arasında paylaşın

Şimdi bu özelliklere dair WordPress tarafından yapılan açıklamalara bakalım. İşte WordPress 6.4 ile gelen yeni özelliklere dair açıklamalar!

Yeni Yazma Geliştirmelerinin Keyfini Çıkarın

Yeni geliştirmeler içerik oluşturma yolculuğunuzun sorunsuz geçmesini sağlıyor. Liste görünümünde yeni klavye kısayolları, geliştirilmiş liste birleştirme ve bağlantı ayarları üzerinde gelişmiş kontrol. Dolaşım, liste ve alıntı blokları için yenilenmiş ve uyumlu bir araç çubuğu deneyimi, ihtiyacınız olan araç seçenekleriyle verimli bir şekilde çalışmanıza olanak tanır.

Daha Fazla Tasarım Aracıyla Yaratıcı Vizyonunuzu Oluşturun

Grup bloklarında yeni arka plan görselleriyle yaratıcılığınızı konuşturun ve yer tutucu en boy oranlarıyla tutarlı görsel boyutları elde edin. Gezinti bloğunuza düğmeler mi eklemek istiyorsunuz? Artık bunu özel CSS olmadan rahatça yapabilirsiniz. Senkronize modellerle çalışıyorsanız, sorunsuz bir model oluşturma deneyimi için hizalama ayarları olduğu gibi kalır.

Karşınızda Blok Kancaları

Blok kancaları, eklentilerin blokları başka bir bloğa göre içeriğe otomatik olarak eklemesini sağlayan yeni ve güçlü bir özelliktir. Bunu, bloklarla çalışmanızı daha sezgisel hale getiren öneriler olarak düşünün. Yeni bir “Eklentiler” paneli, bunları ihtiyaçlarınıza göre eşleştirmek için size tam kontrol sağlar; Blok kancalarını istediğiniz gibi ekleyin, kaldırın ve yeniden düzenleyin.

Kaynak: WordPress


Wodpress 6.0 Güncellemesi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.