Branding Türkiye Öneriyor’un “Girişim Önerileri” kategorisinde bu hafta “Sadece tek bir link ile her yerde olun” mottosuyla dikkat çeken Visitmy.bio, var. Bu girişim, dijital dünyadaki varlığınızı daha stratejik ve etkin biçimde yaymanızı sağlıyor.

Hep söylediğim bir şey var. Ben bunu gerek makalelerimde gerek kitaplarımda gerek katıldığım panel ve konferanslarda muhakkak belirtiyorum. Özellikle girişimcilik odaklı bir temaya sahip etkinlikte konuşuyorsam kesinlikle bu meseleyi dillendirmeden sahneden inmiyorum.

Nedir o konu? diyecek olursanız lafı fazla uzatmadan direkt meseleye gireyim. Bana göre Türkiye’de dijitalleşmenin, girişimciliğin, yeni medyanın, internet teknolojisinin, e-ticaretin, mobil oyunun, dijital pazarlamanın, sosyal medyanın vs. gelişmesi ve sürdürülebilirliği; yerli ataklarla mümkün olur. Diğer bir ifadeyle bence her global dijital mecra ve girişime karşılık yerli bir muadil meydana getirmeliyiz. Aksi halde özgün sosyal ağlar, özgün dijital araçlar, özgün mecralar ortaya çıkaramayız.

VisitMy.Bio’yu bu açıdan önemsiyorum. Zira globaldeki muadilleriyle eşdeğer ve hatta bana kalırsa çok daha efektif ve sürdürülebilir bir girişim olan VisitMy Bio ile sadece tek bir link ile her yerde olmak mümkün!

Etkin Link Yönetimi

Bilindiği üzere bir markanın dijitaldeki aksiyonlarının nasıl olması gerektiğine dair şirketlere danışmanlık yapan biriyim. Sosyal medya başta olmak üzere bir markanın dijitaldeki iletişim, markalaşma, pazarlama, satış ve pr ile ilgili tüm aksiyonlarını planlıyor ve bu doğrultuda strateji hazırlıyorum.

Buna karşın her sosyal ağın yapısı, dinamikleri, kültürü, sunduğu fırsatlar, hedefi, misyonu, dili, kitlesi farklı olduğu için açıkçası bir markanın tüm sosyal ağlarda aynı biçimde iletişim yürütmesi bazen zor olabiliyor.

En basitinden Facebook veya Linkedin’de markaya ait kurumsal bir sayfa (fanpage) oluşturup bu sayfada markaya dair tüm detayları girmek mümkünken; Twitter’da, TikTok’ta, Instagram’da veya Pinterest’te bu mümkün olamayabiliyor. Çünkü bazı sosyal ağlarda markalar, kendini ifade etmek için çok kısıtlı bir bio alanına sahip oluyorlar.

Kısıtlı bio alanı nedeniyle (genelde 100 ile 250 karakter) markalar, ilgili sosyal ağda kendini en doğru biçimde ifade etmek için tek çare olarak ilgili kısma kurumsal web sitelerinin linkini yazıyorlar. Ancak bilindiği üzere bio’ya sadece tek link eklenebiliyor.

Bu durumda marka yine bir problemle karşı karşıya kalıyor. Yani oraya eklenecek link ne olmalı? sorunu ortaya çıkıyor. Bu noktada genelde birkaç seçenek oluyor.

Bunlar;

 • Kurumsal web sitesinin linki
 • İletişim sayfasının linki
 • Blog linki
 • Satış sayfasının linki
 • Hizmetlerimiz linki
 • Farklı sosyal ağlardaki sayfaların linki
 • Diğer…

şeklinde sıralanabilir.

Branding Türkiye Tüm Linkler

İşte, VisitMy.Bio tam da bu kısıtlı alanı etkili kullanmak için var. Şöyle ki; VisitMy.Bio’da kurumsal bir sayfa oluşturup markanıza ait tüm linkleri ekleyebiliyorsunuz. Aslında bu şekilde mini bir harici web sitesine sahip oluyorsunuz diyebilirim. Bu da kullanıcılarınızı tek bir linkle istediğiniz yere yönlendirmenizi sağlıyor.

VisitMy.Bio Nedir?

Buraya kadar bu girişimin gerekliliğini anlattık. Peki tam olarak nedir VisitMy.Bio? Bu sorunun yanıtını direkt markanın kendisinden okuyalım. İşte VisitMy.Bio;

Visitmy.bio’nun amacı tek bir link ile çok daha fazla kişiye, çok daha geniş bir içerik sunmanıza yardımcı olmak. Düşünün Instagram hesabınızda ‘bio’ alanına kendi oluşturduğunuz bir link’i yerleştiriyorsunuz. Tıklayan takipçileriniz ise sayfayı açtığında hem diğer sosyal medya hesaplarınıza, Youtube kanalınıza, web adresinize, blog’unuza hatta alışveriş önerilerinize kolayca ulaşıyor.”

Nasıl Kullanılır?

Evet, artık bu girişime dair bilgi sahibi olduk. Girişimin temel misyonunu ve gerekliliğini de anladık. Peki VisitMy.Bio nasıl kullanılır? Sadece birkaç dakikada adeta mini bir web sitesi oluşturabileceğiniz bu girişimi aşağıdaki adımları takip ederek deneyimleyebilirsiniz;

 • İlk yapmanız gereken visitmy.bio adresini tıklamak.
 • Şimdi “Yeni Hesap Oluştur”u seçin.
 • Kullanıcı adı ve parolanızı seçtikten sonra sıra sayfanızı kişileştirmeye geldi.
 • Tema bölümünden, linkinize tıklayan takipçilerinizin ya da hedef kitlenizin görmelerini istediğiniz rengi ve görüntüyü seçebilirsiniz
 • Fotoğraf ve iletişim bilgilerinizi ekleyin.
 • Daha sonra “Sosyal Medya” bölümüne girin. Hesaplarınızı sadece hesap isimlerinizi yazarak sayfanıza ekleyebilirsiniz. Dilerseniz bu alana direkt iletişim için WhatsApp numarası da ekleyebilirsiniz. Müziksiz olmaz diyenler için de Spotify linki eklemek de çok kolay.
 • Sırada “Link” bölümü var. Amacınız Visitmy.bio’yu kartvizit olarak kullanmaksa blog ya da web sitenizin adresini yazmanız yeterli. E-ticaret için çok sayıda kişiye ulaşmayı hedefliyorsanız doğrudan ürün linklerini buraya kopyalayabilirsiniz. Her bir linke isim vermeyi de unutmayın.
 • Şimdi oluşan linki kopyalayıp paylaşabilirsiniz. Linki tüm sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabileceğiniz gibi, profesyonel bir görüşme için sizin hakkınızda bilgi isteyen biri ile de linkinizi paylaşabilirsiniz.

VisitMy.Bio Özellikleri       

Tek bir alandan tüm linklerinizi yönetebileceğiniz VisitMy.Bio’nun işinize yarayacak ve dijitaldeki varlığınızı yaymanızı kolaylaştıracak birçok özelliği var. İşte o özelliklerden bazısı!

Tema Seçimi

Farklı renklerdeki temalardan size uygun olanı seçebileceğiniz gibi isterseniz arka planı kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Bu noktada VisitMy.Bio size geniş bir görsel arşiv sunuyor. Ama eğer kişisel ya da kurumsal yapınıza uyumlu kendinize özel bir arka plan görseliniz varsa bunu cihazınızdan seçip arka plan olarak kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya

Eğer birden fazla sosyal ağda aktifseniz tüm sosyal medya adreslerinizi tek bir yerde toplayabilirsiniz.

Link Ekleme

Video, blog, ürün veya öne çıkarmak istediğiniz herhangi bir linki ekleyebilirsiniz. Böylece tek bir yerden tüm linklerinizi sunabilirsiniz. Bu arada eklediğiniz linkleri görselleştirmek için linkle alakalı bir görseli de linke ekleyebilirsiniz.

Tek Hesap İle Farklı/Yeni Profiller Oluşturma

Eğer birden fazla markaya sahipseniz veya birden fazla markayı yöneten bir uzman yada ajanssanız her marka için yeni bir hesap oluşturmak zorunda değilsiniz. Tek bir ana hesaptan oluşturacağınız alt profiller ile link yönetimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

İstatistikler

Eklediğiniz linkler ve sosyal medya sayfalarının kaç kişi tarafından görüntülendiğini ya da bunların kaç tıklama aldığını merak ediyorsanız tüm detaylar İstatistikler sekmesinde mevcut.

Paylaşım

VisitMy.Bio hesabınızı oluşturup gerekli düzenlemeleri yaptıktan ve linklerinizi / sosyal medya sayfalarınızı ekledikten sonra size özel oluşturulan linki kopyalayıp sosyal medya hesaplarınızın link kısmına yapıştırabilirsiniz.

Hemen profilinizi oluşturmak ve tek platformdan linklerinizi yönetme ayrıcalığını deneyimlemek için buraya tıklayın. Hem bu sayede yerli bir girişimi kullanarak varlıklarını sürdürmelerini de sağlamış olursunuz.

💡 Bizi Takip Edin

Kurumsal VisitMy.Bio hesaplarımızı incelemek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz;

Branding Türkiye için TIKLAYIN

Branding Türkiye Öneriyor için TIKLAYIN

Mürsel Ferhat Sağlam için TIKLAYIN

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.