Vietnam’ın Fenomen Köprüsü: The Gold Bridge (Altın Köprü)

Vietnam’ın Ba Na tepeleri üzerinde deniz seviyesinden 1,400 metre yüksekte yer alan Altın Köprü, yeni görüntüsüyle yüzlerce kişiyi kendine hayran bıraktı.

“The Gold Bridge” adını aldığı altın renkleri, ormanlık bir tepede yer alan lokasyonu ve görkemli manzarası ile yıllardır bölgenin sevilen yerleri arasında yer alıyordu. Vietnam’a gelenlerin uğrak noktası olan köprü, yıllardır dünyanın dört bir yanından ziyaretçiyi de ağırlıyordu.

2017 yılında köprüye eşsiz manzarası ve huzur veren havası dışında yeni bir soluk getirmek isteyen yetkililer, The Gold Bridge için alışılmışın dışında bir çalışmaya imza attılar.

Yapımı bir yıl süren ve geçtiğimiz haziran ayında halka açılan köprünün altına yaklaşık 150 metre uzunluğundaki iki dev taş el yerleştirildi. Devasal olmasına rağmen ellerin zarifçe kıvrılması köprünün etkileyici olduğu kadar gerçekçi görünmesini de sağladı.

Golden Bridge’nin son hali yüzlerce ziyaretçi tarafından sevildiği gibi sosyal medyada da günlerce konuşularak sosyal medya fenomeni haline geldi. Hatta Vietnam’da turist patlamasına neden oldu. Uzunca bir köprüyü iki dev taş elin tutmasını sıra dışı bulan diğer insanlar ise şimdiden Vietnam’ı tatil planlarına ekledi.

“The Gold Bridge” (Altın Köprü) Fotoğrafları

 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir