Vietnam’ın Ba Na tepeleri üzerinde yer alan ve deniz seviyesinden 1,400 metre yüksekte olan fenomen köprüsü, yeni görüntüsüyle büyük beğeni kazandı.

Bu aralar tüm dünyada Vietnam’daki bir köprü konuşuluyor desek yeridir. Evet, Vietnam’ın Ba Na tepeleri üzerindeki The Gold Bridge, tıpkı adı gibi altın bir renge sahip. Ormanlık bir tepede yer alan; lokasyonu ve görkemli manzarasıyla yıllardır bölgeye ziyaretçi çeken bu köprü yenilendikten sonra yeniden ziyarete açıldı. Bu da Vietnam’ın fenomen köprüsünü yeniden popüler hale getirdi.

Vietnam’ın Fenomen Köprüsü

Vietnam’ı ziyaret eden turistlerin uğrak noktalarından biri olan The Gold Bridge, deyim yerindeyse dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlıyor. Gerçekten de manzarası nedeniyle yıllar içinde fenomen haline gelmiş olan The Gold Bridge’e 2017 yılında yeni bir soluk getirmek isteyen Vietnamlı yetkililer, The Gold Bridge için alışılmışın dışında bir çalışmaya imza attılar.

Yapımı, daha doğrusu yenilenmesi yaklaşık olarak bir yıl kadar süren ve geçtiğimiz sene Haziran ayında halka açılan Vietnam’daki fenomen köprünün altına yaklaşık 150 metre uzunluğundaki iki dev taş el yerleştirildi. Devasa olan bu iki el heykelinin zarifçe yerleştirilmesi öyle görünüyor ki köprünün etkileyiciliğini artırmakla kalmamış, The Gold Bridge’e gerçekçi ve fantastik bir hava katmış.

Özetlemek gerekirse yapılan düzenlemeyle birlikte Vietnam’daki The Gold Bridge’in son hali büyük beğeni topladı. Bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler tarafından da beğeniyle karşılanan köprü adeta bir fenomen haline geldi. Öyle ki; köprünün yeni halini görenler bu manzarayı sosyal medyada paylaşarak “The Gold Bridge”ı sosyal medyada popüler hale getirdi.

The Gold Bridge (Altın Köprü)

Köprünün yeni hali Vietnam’da kelimenin tam anlamıyla bir turist patlamasına neden oldu diyebiliriz. Uzun ince bir köprü olan “The Gold Bridge”e iki dev taş el tarafından taşınıyor havası verilmesi ziyaretçiler tarafından sıradışı olarak yorumlanırken, köprüyü bizzat görmek isteyenler tatil planlarına Vietnam’ı da ekledi.

İşte tüm dünyada fenomen haline gelmiş olan Vietnam’daki The Gold Bridge ile ilgili birkaç dikkat çekici fotoğraf;

Vietnam'daki Fenomen Köprü

The Gold Bridge - Vietnam

Vietnam - The Gold Bridge


💡 Cumhurbaşkanlığı’ndan Momo Uyarısı

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.