Uzmanları Kullanma Sanatı

Mete Han Gür tarafından kaleme alınan Uzmanları Kullanma Sanatı kitabının arka kapak metni;

Uzmanlık konularının çeşitlenmesiyle hayatımıza giren uzmanlar, giderek artmakta. Bununla birlikte uzmanların yanıldıkları konusunda araştırmalar ortaya konmakta. Bu araştırmacılardan biri şöyle der: “Uzmanların neden bazen yanılmadıkları daha büyük bir merak konusu.” Yanılsalar da yanılmasalar da uzmanlara ihtiyacımız var. Hem de çok…

Peki ama uzman yanılgıları konusunda ne yapabiliriz? Bu soru bizi “uzmanları kullanma becerisi”ni geliştirmeye zorlamakta.

Uzmanları kullanma becerisi, onlarla birlikte çalışma becerisidir. Bir ekip çalışmasıdır bu. Ekibin üyeleri uzmanlardır, lideri de siz. Uzmanlardan gelen bilgileri koordine etmek, değerlendirmek ve kararlar vermek sizin işinizdir. Bu ekip çalışması neleri kapsar? Ne tür beceriler gerektirir? Nasıl uygulanır? Bu kitapta bu soruların yanıtlarını bulacaksınız.Gelişmiş toplumlarda iş gücünün neredeyse yarısı, profesyonellerden yani uzmanlardan oluşur. Profesyonel olmayan iş gücü de bir ölçüde kendi konularında uzmanlıklar geliştirmiştir. Bu nedenle danışanlar da büyük olasılıkla hayatlarını kazandıkları alanlarda birer uzmandır.

Bu kitap, uzmanlara danışanlar kadar uzmanların da yararlanabileceği pek çok mesaj içeriyor. Uzmanların; neden yanıldıklarının farkına varmaları, karar verme becerilerini geliştirmek gibi kişisel gelişim alanlarına yönelmeleri, danışanlarıyla olan ilişkilerinde etik değerlere önem vermeleri bu mesajlardan bazılarıdır. Uzmanları incelerken bir danışan olarak masanın bir tarafında olduğumuz kadar bir uzman olarak da masanın diğer tarafındayız. Bu kitap, masanın her iki tarafındakiler için de yararlı bir rehberdir.

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Nobel Bilimsel Eserler

Çevirmen:

Yayın Tarihi: 31.10.2022 

ISBN: 9786254334808

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 314

Boyut: 13.5 x 21,5 cm

Tür: Akademik

HEMEN SATIN AL

Yazar Hakkında I Mete Han Gür

Mete Han Gür, yüksek eğitimini elektronik mühendisi olarak tamamladı. Almanya’da staj yaptı, Hollanda’da ihtisas. Lisansüstü çalışmalarına yurt dışında çeşitli üniversitelerden iş idaresi dersleri alarak devam etti. Londra’da danışmanlık şirketlerinde çalışarak kariyerine başladı. Çok uluslu şirketlerin pazarlama ve stratejik planlama bölümlerinde yönetici olarak kariyerini sürdürdü. .Birçok uluslar arası konferansa konuşmacı olarak katıldı. Üç ülkede yayınlanmış profesyonel makaleleri, akademik ve profesyonel ödülleri vardır.

Yayınevi Hakkında I Nobel Yayın Grubu

1984 yılına dayanan geçmişi ile eğitim, bilim ve kültür alanında, 5000’i aşan yayını, ulusal dağıtım ağı ve internet satış organizasyonları ile sektörün gelişmesinde ve biçimlenmesinde önemli paya sahip bir markadır. Yayın yelpazemizin ve dağıtım ağımızın genişliği ile orantılı olarak bugün neredeyse her akademisyenimizin ve öğrencimizin kütüphanesinde Nobel Yayın Grubu’nun yayımladığı ya da Nobel Yayın Grubu kanalı ile dağıtımı yapılan birkaç kitap bulunmaktadır. Ayrıca Nobel Yayın Grubu olarak 1984 yılından beri ULUSAL ve 2011 yılından beri ULUSLARARASI düzeyde düzenli olarak faaliyet yürütmekteyiz.

Yayınlarımızın önemli bir bölümünü akademik kitaplar oluşturmaktadır. Özellikle Eğitim ve Psikoloji, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Bilimleri, Matematik, Mühendislik, İletişim, Uluslararası İlişkiler, Sağlık Bilimleri, Meslek Yüksek Okulları ile Beden Eğitimi ve Spor alanlarında ülkemizin konusunda uzmanlaşmış bilim adamı ve araştırmacılarının değerli çalışmalarını okuyucuya ulaştırıyoruz.

Nobel Yayın Grubu bünyesinde; Nobel Akademik Yayıncılık, Nobel Yaşam, Nobel Çocuk Yayınları, Nobel Sınav, Nobel Bilimsel Eserler, for Dummies Türkiye, Aktif Düşünce Yayınları, Atlas Kitap, Matbu Kitap, İktisat Yayınları, Altınbaş Üniversitesi Yayınları, Ebabil Yayınları, EY Yayınları, İLEM Kitaplığı isimli farklı konularda yayın yapan yayınevleri ve ulusal kitap dağıtım organizasyonumuz Atlas Akademik Basım Ltd. Şti. bulunmaktadır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.