Uzay Oteli 2025 Yılında Açılıyor

Yapay yer çekimine sahip ilk uzay oteli 2025 yılında açılıyor. Bu konseptle birlikte uzayda konaklama ve tatil yapma deneyimi bilimkurgu ya da hayal olmaktan çıkacak.

Dünyanın ilk uzay oteli 2025 yılında açılacak. Yaklaşık olarak 400 kişinin konaklayabileceği bu otelde; mutfak, restoran ve sinema gibi alanlar mevcut. Kısacası ortalama bir otelde tatil yaparken ihtiyaç olabilecek tüm faktörler uzay oteli için de düşünülmüş.

Hayaller Gerçek Oluyor: Uzay Oteli 2025 Yılında Açılacak

Uzaydaki ilk ticari otel olma unvanına sahip olacak bu işletme 2025 yılında açılacak. Uzay otelinin tasarımı Gateway Foundation‘a ait. Yapay yer çekimi ile hizmet verecek olan bu otel Alman bilim adamı Von Braun’ın adını taşıyor. Her şey yolunda giderse uzay otelinin 2025’te yörüngede olması planlanıyor. Otelin konaklama kapasitesi ise yaklaşık 400 kişi.

Uzay Oteli 2025Yapay Yer Çekimi 

Misafirlerine çok farklı ve unutulmaz bir deneyim yaşatacak olan uzay oteli, bir dış, bir de iç halkanın birbirinin etrafında dönmesiyle yapay bir yer çekimine sahip olacak. Bu sayede otelin misafirleri uzayda tatil deneyimini daha derinlemesine yaşayabilecek.

Bu arada otelin yapımı için Uluslararası Uzay İstasyonu’nun yapımında kullanılan teknoloji kullanıldı. Böylece otelin misafirleri ve otel çalışanları uzay otelinde; güvenli ve rahat bir şekilde, uzun süre konaklayabilecekler.

24 Kapsülü Olacak

Tim Alatorre’nin tarafından projesi tasarlanan ve 2025 itibariyle hizmete girecek olan halka biçimindeki uzay otelinde, 24 kapsül olacak. Bazı kapsüllerde kalıcı olarak konaklanabilecek. Bazıları ise uzay ajanslarına kiralanacak. Geri kalan kapsüllerde uzaya gelen turistler konaklaması planlanıyor. Hatta Gateway Foundation, uzay otelini, her hafta ortalama 100 turistin ziyaret etmesini bekliyor. Uzay oteli, turizm sektörünün gelişimi ve gelecekteki tatil anlayışı açısından önemli bir dinamik olarak yorumlanabilir.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir