Bir zamanlar tüm dünyada çocukların tutkunu olduğu Pokemon çizgi filmi, birkaç sene önce “Pokemon Go” adıyla yeniden hayatımıza girdi. Artırılmış gerçekliğin kullanıldığı Pokemon Go’nun ardından şirket bu defa da uyurken oynanabilen mobil bir oyun olarak “Pokemon Sleep”i duyurdu.

Bir mobil oyun düşünün ki yeni karakterlerin kilidini açmak, oyunda ilerleme kaydetmek vb. için uyumanız gerekiyor. Düşünüldüğünde anlamsız hatta imkansız gelse de günümüzde bir şeye imkansız demeden önce 2 defa düşünmemiz gerekiyor. Zira artık uyurken de oyun oynamak mümkün.

Pokemon Sleep Nedir

Uyurken Oynanabilen Mobil Oyun: Pokemon Sleep

Pokemon Company tarafından üretilen Pokemon Go‘nun yeni sürümünde bu defa “uykuda oyun” dönemi başlıyor. Şirket tarafından bu hafta kamuoyuna tanıtılan Pokemon Sleep, alışılmışın dışında bir oyun deneyimi vaat ediyor. Buna göre Pokemon’un yeni sürümünde ilerlemek için kullanıcıların uyuması gerekecek.

Peki ama nasıl?

Pokemon Go’nun yeni sürümüyle birlikte Nintendo iş birliğinde bir de uyku cihazı geliştirildi. Bu cihaz uyku süresince oyuna bağlı kalacak. Cihaz bu bilgileri gece boyunca siz uyurken yastığın altında duracak ve uyku bilgilerinizi Bluetooth ile telefona aktaracak. Böylece Pokemon Sleep oyunundaki karakterler siz uyudukça açılacak. Kısacası bu oyunda ilerlemek için gözlerinizin açık olması gerekmiyor. Tam aksine uyumadığınız müddetçe ilerlemeniz mümkün olmayacak.

Uyurken Oynanabilen Oyun

Pokemon CEO’su Tsunekazu Ishihara yaptığı açıklamada “Uykuyu eğlenceli bir hale getirmek yeni hedefimiz. Bu uyanmayı dört gözle bekleyeceğiniz bir oyun” diyerek oyuna dair beklentiyi yükselten ifadeler kullandı. 2020’de yayınlanacak oyuna dair şimdiden bir kitle oluştur desek yanlış olmaz. Bakalım Pokemon Sleep ile başlayacak olan bu yeni oyun deneyimi kullanıcılar tarafından beğenilecek mi?


Pokemon Go I Hakkında

Pokémon GO Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokémon Company tarafından yayımlanan, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu. Pokemon Go oyunu, beraberinde Nintendo tarafından geliştirilen , ve yakınlarda Pokémon tespit edildiğinde Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılara uyarı veren Pokémon Go Plus isimli giyilebilir teknoloji ürünü ile beraber çıkacak. Pokémon Go ile birlikte kullanıcılar, akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokémon yakalayabilir, birbirleri ile savaştırabilir ve birbirleri arasında ticaretini yapabilecekler. Oyun ücretsiz bir şekilde ve uygulama içi satın alma opsiyonu ile yayınlanacak. (Wikipedia)


💡 Oyun Bağımlılığı Ruhsal Sağlık Problemi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.