Uyurken Oynanabilen Mobil Oyun: Pokemon Sleep

Bir zamanlar tüm dünyada çocukların tutkunu olduğu Pokemon çizgi filmi, birkaç sene önce Pokemon Go adıyla yeniden hayatımıza girdi. Artırılmış gerçekliğin kullanıldığı Pokemon Go’nun ardından şirket bu defa da “Pokemon Sleep”i duyurdu.

Bir mobil oyun düşünün ki yeni karakterlerin kilidini açmak, oyunda ilerleme kaydetmek vb. için uyumanız gerekiyor. Düşünüldüğünde anlamsız hatta imkansız gelse de günümüzde bir şeye imkansız demeden önce 2 defa düşünmemiz gerekiyor. Zira uyurken oyun oynamak mümkün…

Pokemon Sleep Geliyor

Pokemon Company tarafından üretilen Pokemon Go‘nun yeni sürümünde bu defa “uykuda oyun” dönemi başlıyor. Şirket tarafından bu hafta kamuoyuna tanıtılan Pokemon Sleep, alışılmışın dışında bir oyun deneyimi vaat ediyor. Buna göre Pokemon’un yeni sürümünde ilerlemek için kullanıcıların uyuması gerekecek.

Peki bu nasıl olacak?

Pokemon Go’nun yeni sürümüyle birlikte Nintendo iş birliğinde bir de uyku cihazı geliştirildi. Bu cihaz uyku süresince oyuna bağlı kalacak. Cihaz bu bilgileri gece boyunca siz uyurken yastığın altında duracak ve uyku bilgilerinizi Bluetooth ile telefona aktaracak. Böylece Pokemon Sleep oyunundaki karakterler siz uyudukça açılacak. Kısacası bu oyunda ilerlemek için gözlerinizin açık olması gerekmiyor. Tam aksine uyumadığınız müddetçe ilerlemeniz mümkün olmayacak.

Pokemon CEO’su Tsunekazu Ishihara yaptığı açıklamada “Uykuyu eğlenceli bir hale getirmek yeni hedefimiz. Bu uyanmayı dört gözle bekleyeceğiniz bir oyun” diyerek oyuna dair beklentiyi yükselten ifadeler kullandı.

2020’de yayınlanacak oyuna dair şimdiden bir kitle oluştur desek yanlış olmaz. Bakalım bu yeni oyun deneyimi kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir