Branding Türkiye’nin Youtube odağında yayın yapan alt markası Branding Türkiye Tv’de bu hafta “Twitter Hakkında Bilinmeyenler” var.

Branding Türkiye’nin “İstatistiklerle Markalar” adlı yazı dizisi büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Bu arada İstatistikler kategorisinde yer alan bu içerikler aynı zamanda her hafta Branding Türkiye Tv için özel olarak hazırlanarak 1 dakikalık video haline getiriliyor. Branding Türkiye’nin, Video İçerik Sponsoru olan İskenderun Online tarafından hazırlanan bu videolar İstatistiklerle Markalar yazı dizisinde bulunan içeriklerin 1 dakikalık özeti niteliğinde. Her hafta Türkiye ve dünyadan önemli markaların güncel istatistiklerinin yer aldığı bu yazı dizisinin dördüncü konusu ise Twitter olmuştu.

Twitter Hakkında Bilinmeyenler

Sosyal ağ pazarının önemli oyuncularından biri olan hatta uzun bir süre Facebook ile kafa kafaya gitmesiyle bilinen Twitter hala dünyanın en popüler sosyal mecralarından biri.

Kullanıcıların 140 karakterden oluşan içerik paylaşabildiği bir mikroblog olarak 2006’da kurulmuş olan Twitter daha sonra rekabet gücünü arttırmak için “Direkt Mesaj”lardaki karakter sınırlamasını kaldırmıştı. Akabinde140 karakter sınırını da iki katına çıkaran Twitter, daha iyi bir Twitter deneyimi için platforma An’lar, Flood gibi özellikler getirdi. En son arayüz güncellemesi yaparak radikal bir değişikliğe giden mikroblog odaklı sosyal ağ hakkında güncel istatistikleri bir süre önce sizler için derlemiştik. Ayrıca Sosyal Ağlar yazı dizisi kapsamında Twitter Tarihi: Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? başlıklı makalede Twitter’a dair tüm detayları yazmıştık. Burada tekrara düşmemek adına aynı konuların üzerinden geçmek istemedik. O yüzden direkt ilgili makalenin linkini vermekle yetiniyoruz. Hatta yeri gelmişken Twitter ile ilgili istatistiklerin yer aldığı Twitter İstatistikleri (Güncel) adlı makaleyi de buraya bırakalım.

Şimdi de bu makale özelinde hazırlamış olduğumuz Twitter İstatistikleri videosunu yayınlıyoruz. “Twitter Hakkında Bilinmeyenler”in yer aldığı videoyu YouTube’da izleyebilirsiniz. Eğer bu ve benzeri yayınlarımızı desteklemek isterseniz Branding Türkiye Tv’ye buradan abone olabilirsiniz.


Branding Türkiye Tv I Hakkında

Dijital dünyanın marka mecrası Branding Türkiye‘nin yayıncılık odaklı alt markası Branding Türkiye TV, YouTube özelinde; konsept programlar, röportajlar, gündem değerlendirmeleri, ürün incelemeleri, raporlar, pazarlama analizleri, girişim değerlendirmeleri ve canlı yayınlar (etkinlik, açılış, meetup, zirve, panel vs.) gerçekleştirmek misyonuyla faaliyete başlamıştır. 3F Fenomeni doğrultusunda hazırlanan videoların özünde; sürdürülebilirlik, özgünlük ve bilgi olmak üzere 3 temel olgu bulunmakta. Tematik kanal misyonuyla yayın yapan Branding Türkiye TV‘de bütünleşik pazarlama kapsamındaki 100+ kavrama (dijital markalaşma, marka yönetimi, dijital pazarlama, reklam, pazarlama, iletişim, kurumsal iletişim, pr, medya, ik, sosyal medya, itibar yönetimi, içerik pazarlama, vb.) dair alanında uzman konuklar ağırlanmaktadır.

Twitter I Hakkında

Twitter, kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış “tweet” (Türkçe cıvıldama) adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ. Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams tarafından Mart 2006’da oluşturulup Temmuz 2006’da kullanıma açıldı. 2013’te en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu ve “internetin SMS’i” olarak tanımlandı. (Wikipedia)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.