Twitter Dünyada En Çok Konuşulan Kadınlar Listesini Yayınladı

Sosyal ağ olmaktan ziyade bir haber platformu gibi faaliyet gösteren Twitter, aynı zamanda sosyal sorumlulukların yayıldığı bir farkındalık mecrası. Twitter, bu defa 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle Twitter’da en çok konuşulan kadınlar listesini yayınladı.

Birçok sosyal medya akımının başladığı veya yayıldığı bir mecra olan Twitter, konu sosyal sorumluluk olduğunda algoritmasını kullanıcılar lehine kullanıyor ve insanların yararına olan kampanyanın yayılması için destek sağlıyor.  Örneğin #metoo hareketi bunlardan sadece bir tanesi. Hatırlayacağınız üzere kadınlar #metoo etiketiyle yaşadıkları cinsel taciz olaylarını paylaşmışlardı.

Twitter bu yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için yine bir kampanya başlatarak bu defa kullanıcıları #BanaİlhamVeriyor (#SheInspiresMe) demeye davet etti. Bu vesileyle ilham veren kadınlara farkındalık sağlamayı amaçlayan Twitter, platformda en çok konuşulan kadınların listesini de yayınladı. Twitter’ın bu kampanyası aynı zamanda rol model olan kadınların öne çıkmasını sağlaması açısından büyük önem taşıyor.

Twitter’ın yayınladığı listeye göre en çok konuşulan isim Lady Gaga oldu. Onu 2. sırada kadınlar için rap/hip-hop sahnesini yeniden inşa eden ünlü rapçi Nicki Minaj takip ediyor.

Twitter’da Hakkında En Çok Konuşulan Kadınlar Listesi (2019)

  1. Lady Gaga
  2. Nicki Minaj
  3. Beyonce
  4. Nancy Pelosi
  5. Rihanna
  6. Taylor Swift
  7. Demi Lovato
  8. Kamala Harris
  9. Alexandria Ocasio-Cortez
  10. Theresa May
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir