Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) 2022 yılında üretmeye başlayacağı yerli otomobil, 27 Aralık 2019’da Cumhurbaşkanı’nın katılımıyla Bilişim Vadisi’nde tanıtıldı. Bu yazıda yerli araba hakkında detaylı ama özet niteliğinde bir infografik paylaşacağız. İşte Türkiye’nin Otomobili ile ilgili tüm detayların yer aldığı o infografik!

2019 yılının bitmesine birkaç gün kala Bilişim Vadisi’nde tarihi bir an yaşandı ve yarım asırlık bir hayalin gerçek olmasını izledik. Devrim arabalarıyla başlayan Türkiye’nin yerli otomobil macerası, 27 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçek oldu. O gün tüm dünyanın deyim yerindeyse gözü kulağı Türkiye’deydi.

Dış basının ilgiyle takip ettiği yerli otomobil tanıtımına dair detayları sizlerle paylaşmıştık. Peki Avrupa başta olmak üzere dış basın yerli otomobili nasıl gördü? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız size “Dış Basın Yerli Araba Hakkında Ne Dedi?” başlıklı yazıyı öneriyoruz. Türkiye’nin otomobili ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için süreci a’dan z’ye yazdığımız “Yerli Otomobil Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey” adlı içeriği okuyabilirsiniz.

Türkiye’nin Otomobili İle İlgili Her Şey

27 Aralık’ta sadece Türkiye için değil dünya otomotiv sektörü için tarihi bir andı. Zira Devrim arabalarından sonra gerçekleşmesi bir hayal olarak görülen yerli otomobil gerçek olmuştu.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından 2020 itibariyle seri üretime geçilecek olan Türkiye’nin Otomobili devletin üst düzey katılımıyla Bilişim Vadisi’nde kamuoyuna tanıtıldı. İlk siparişi Cumhurbaşkanı’nın verdiği yerli araba ile ilgili merak edilen tüm detaylar Anadolu Ajansı tarafından infografik haline getirildi.

Türkiye’nin Otomobili (İnfografik)

Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde düzenlenen “Yeniliğe Yolculuk Buluşması” programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, TOBB başkan ve yardımcıları, TOGG hissedarları, otomotiv endüstrisi, otomotiv tedarik sanayisi, iş dünyasının temsilcileri, medya temsilcileri ile TOGG çalışanları ve yakınlarının yer aldığı 2 bin kişilik bir davetli topluluğu katılmıştı.

Peki 2019’un son günlerini yaşadığımız haftada görücüye çıkan Türkiye’nin Otomobili hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

Eminiz yerli araba ile ilgili birçok habere, yoruma, analize denk gelmişsinizdir. Fakat hiçbiri aşağıda paylaştığımız infografik kadar özet bilgi içermiyordur. İşte Anadolu Ajansı‘nın hazırlamış olduğu Türkiye’nin Otomobili infografiği…Yerli Araba Hakkında Tüm Detaylar (İnfografik)


💡 En Çok Konuşulan Diller (İnfografik)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.