Ekonomi ve iş dünyası özelinde yayın yapan Türkiye’de İş Dünyası yedinci sayısıyla yayında. 7. sayısı Mayıs 2022’de okuyucuyla buluşan derginin bu ayki dosya konusu ise “Türkiye Ekonomisinin Yapı Taşı İnşaat” oldu.

Ekonomi yayıncılığına yepyeni bir bakış açısı getiren ve başarılı bir çıkış elde eden Türkiye’de İş Dünyası’nın yeni sayısı çıktı. Yedinci sayısında “Türkiye Ekonomisinin Yapı Taşı İnşaat” ana temasını işleyen derginin yeni sayı lansmanına ise yine birçok önemli isim katıldı.

Genel Yayın Yönetmenliğini Celal Toprak’ın, Yazı İşleri Müdürlüğünü Hüsne Pamuk’un yaptığı derginin yayın kurulunda da birçok önemli isim var. Alanında uzman isimlerin yazar olarak yer aldığı derginin 7. sayısının lansmanı geçtiğimiz günlerde TÜSİAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’de İş Dünyası Yedinci Sayısıyla Yayında

7’ıncı sayısının lansmanını TÜSİAD’ın ev sahipliğinde gerçekleştiren ve her yeni sayıyı özel ve konsept bir etkinlikle tanıtan dergi ekibi, bu işi adeta gelenekselleştirdi. Bu arada derginin yedinci sayısının kapağında TÜSİAD başkanlığına yeni seçilen Orhan Turan’a yer verilmesi sebebiyle derginin lansmanı TÜSİAD’ın ev sahipliğinde yapıldı.

Göreve yeni seçilen Orhan Turan’ın bizzat katılım gösterdiği toplantıya, Türkiye’nin önemli iş insanları da dahil oldu. Derginin Genel Yayın Yönetmeni olan Celal Toprak’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, katılımcılar fuaye alanında sohbet etme imkanı da buldu. Bu arada Orhan Turan, lansman kapsamında yaptığı konuşmada hem yürütülen çalışmalardan hem de Türkiye’nin ekonomik durumuyla ilgili olan süreçten bahsetti. (Kaynak: Türkiye’de İş Dünyası Dergisi)

Türkiye’de İş Dünyası’nın yedinci sayısında Branding Türkiye‘nin Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam‘ın da bir makalesi yayınlandı. Bu ayki makalesi Şirketlerin Dijital Markalaşma Odağında Sorumlulukları başlığını taşıyan ve derginin “Dijital Köşe” olarak adlandırılan bölümünde köşe yazan Sağlam, bu sayıda son 2 aydır yazdığı dizinin üçüncü ve son bölümünü kaleme aldı. Bu arada Mürsel Ferhat Sağlam bundan sonraki sayılarda uzmanlık alanlarına yönelik konularda yazmayı sürdüreceğini belirtti.

İşte, Türk iş dünyasını dijital markalaşma kavramıyla tanıştırmayı sürdüren Mürsel Ferhat Sağlam‘ın Mayıs sayısındaki makalesinden bir kesit;

“90’lı yıllarda tohumu atılan ve ilkel örneklerine rastlanan, 2000’li yılların başlarından itibaren olgunlaşmaya başlayan 2010’lu yıllarda sistemleşen 2020’li yıllarda ise bambaşka boyut kazanan “dijital”e dair serüven hız kesmeden sürerken, işletmeler ise halen geleneksel kavramlarla ve stratejilerle markalaşmaya çalışıyor.”

Türkiye’de İş Dünyası Dergisi’ne dair detaylı bilgi edinmek ve dergiye abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.