Tatil yapmak hayatımızın olmazsa olmazı. Fakat bütçemiz tatil için her zaman yeterli olmayabilir. Ancak yine de Birçok farklı konaklama seçeneği ile tatilinizi daha uygun fiyata getirip konaklayabilirsiniz. Bu yöntemlerden birkaçını sizin için listeledik.

Türkiye’de En Ekonomik Konaklama Alternatifleri

Hayatın olmazsa olmazı olan tatille ilgili birden çok alternatifiniz olsa da bazen tercih yapmak zorlaşır. Bu süreçte karar vermenize yardımcı olacak birkaç seçenek derledik. İşte Türkiye’de en ekonomik konaklama alternatifleri!

Hostel’de Kalın

Hostel, düşük bütçeli seyahat edenlerin, öğrencilerin, gezginlerin tercih ettiği, birden fazla kişiyle yatakhane mantığı ile odayı paylaştığınız otellere deniyor. Bu yatakhaneler de ranzalar ya da normal yataklar olabilir. Uygun fiyatlı ve birden fazla kişiyle kalmak sizi yanıltmasın. Öyle kaliteli hosteller var ki, birçok gezgin, yeni insanlarla tanışmak, yeni maceralar yaşamak için bu tarz konaklama yöntemini tercih ediyor.

Kamp Alanı / Karavan Tercih Edin

Herkes hayatının bir döneminde karavan ile seyahat etmek istemiştir. Rotanızın olduğu fakat buna uymak zorunda olmadığınız, istediğiniz yerde durup gezebileceğiniz, özgürce seyahat edebileceğiniz, akşam da istediğiniz bir kamp alanında konaklayabilirsiniz.  Ayrıca kamp alanı, bütçe dostu olmasının yanı sıra doğanın bir parçası olmanıza da olanak sağlar. Şehrin gürültüsünden uzak, sosyal yönünüzü arttırabileceğiniz, paylaşmayı öğrendiğiniz bu tatil eminiz ki size çok iyi gelecektir. Üstelik birçok kamp alanında internet, duş, bulaşıkhane, market gibi yerler ile tüm ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik tüm bu ayrıcalıklı tatil otelde kalmaktan çok daha uyguna gelecek.

Hafta İçi Konaklayın

Konaklama için cuma, cumartesi yerine hafta içini tercih edin. Bu sayede 2 gün konaklama ücretine 4 gün konaklayabilirsiniz. Özellikle popüler şehirlerde bu seçenek bütçenize oldukça katkı sağlayacaktır.

Erken Rezervasyon Fırsatlarını Takip Edin

Erken rezervasyon ile tatilinizi %40’a varan indirimlerle satın alabilirsiniz. Erken rezervasyon tarihleri yaz ve kış aylarında farklılık gösterebilir. Yaz tatili için erken rezervasyon yaptırmak isterseniz, rezervasyonun ilk açıldığı anlar olan kasım, aralık ayları olacaktır. Kış tatili için ise yaz mevsimi içerisinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Pansiyon Tercih Edin

Pansiyonlar, konaklama ihtiyacınızın yanında temel ihtiyaçlarınıza yönelik hizmet verirler. Yol kenarında veya şehir içerisinde hemen her yerde pansiyon bulabilirsiniz. Tam pansiyon ve yarım pansiyon seçenekleri ile pansiyon, bütçe dostu bir seçenek. 

Apart Oteli Deneyin

Hemen hemen her bölgede apart otel seçeneği ile karşılaşabilirsiniz. Gecelik ücret ödeyip ailecek konaklayabileceğiniz bu yöntem sizin için daha ekonomik olacaktır. Bütçe dostu olması sadece bununla da sınırlı değil üstelik. Mutfak bölümü olduğu için yemeklerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bu sayede restoranlara daha fazla ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Apart oteller ev gibi olduğu için kendinizi yazlığınızdaymış gibi hissedebilirsiniz. Otellere göre daha az kalabalık olduğu için tatilinizin keyfini özgürce çıkarabilirsiniz. Ayrıca otellerde hemen her akşam çeşitli etkinlikler yapılır ve ödeme yaptığınız için kaçırmak istemezsiniz. Ama kaçırdığınız şey tatiliniz olur. Apart otelde bu şekilde düşünmeden bulunduğunuz bölgenin tadını çıkarabilirsiniz.

Şehir Merkezine Yakın Otellere Bakın

Şehir merkezine yaklaştıkça konaklamanızın maliyeti de artacaktır. Özellikle popüler bölgelerde ve merkezlerde ulaşım açısından daha kolay gelebilir. Fakat şehir dışında olan bölgelerden merkeze ulaşım bol ve kolay ise merkezden daha uzak bölgeleri tercih edebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz nokta, yol ücretleri ile beraber konaklama ücretinin artması. Bu konuda gerekli hesaplamaları yaptıktan sonra, merkezden uzakta konaklayabilirsiniz.

Fiyatları Karşılaştırın

Size en uygun seçeneği bulmak için birden fazla seçeneği karşılaştırın. Bu konuda daha fazla ipucu için obilet.com’u ziyaret edebilirsiniz.


Hani Kurumsaldık Podvine’da!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.