Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi (TRAI) organizasyonuyla bu yıl 6.’sı düzenlenen Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’nin programı açıklandı. Teknoloji dünyası paydaşlarının bilgi, deneyim ve network paylaşımında bulunacağı zirve “Her Şey Bir Soru İle Başlar” ana temasıyla 26 – 27 – 28 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Türkiye’de yapay zeka ekosisteminin gelişimine öncülük eden Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI) tarafından düzenlenen Türkiye Yapay Zeka Zirvesi bu yıl 26 – 27 – 28 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Global yapay zeka ekosisteminin paydaşı olan şirketler, teknoloji firmaları, yapay zeka odağındaki uzmanlar, startuplar, yatırımcılar ve karar vericiler yine bu zirve sebebiyle İstanbul’da buluşacak. “Her Şey Bir Soru ile Başlar” ana temasına sahip zirvenin paydaşı Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi olurken zirvenin sponsorları arasında ise ETİYA, Ford Otosan, Hewlett Packard Enterprise, Nvidia, META, Turkcell, Intel, SambaNova, Google Cloud, Deloitte, TRAI Academy, T-Gate, Miuul, TÜSİAD SD, Lokal İstanbul ve Branding Türkiye bulunuyor.

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’nin Programı

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI) tarafından 26 Ekim’de Levent Wyndham Grand Otel’de fiziksel olarak düzenlenecek olan zirvenin ikinci ve üçüncü günü çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Diğer bir ifadeyle 27 ve 28 Ekim tarihlerinde dileyen herkes ücretsiz olarak zirveyi online takip edebilecek.

Zirvede Neler Konuşulacak?

Yapay zeka, teknoloji ve girişimcilik alanlarındaki global düzeyde 80’den fazla uzman Yapay Zeka Zirvesi’nde bilgi ve deneyim aktarımında bulunacak.100+ paydaş, 50+ oturum ve panel ile 3 gün boyunca devam edecek olan zirvenin programı ise şöyle;

 • Yapay Zekâ
 • Generative AI – Üretken Yapay Zekâ Uygulama ve Kullanım Alanları
 • Robotik
 • Otomasyon
 • Dijital Dönüşüm
 • Bağlantılı ve Otonom Araçlar
 • Siber Güvenlik
 • Global Yapay Zekâ Ekosistemleri
 • Başarılı Startuplar
 • Yapay Zekâ Eğitimleri
 • Yapay Zekanın Sektörel Uygulamaları

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi I Hakkında

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI) Türkiye’de yapay zeka farkındalığını artırmak ve ekosistemi geliştirmek için 2017’de kuruldu. Türkiye’deki yapay zeka girişimlerinin envanterini tutan TRAI, Türkiye Yapay Zeka Ekosistemi’nde yer alan girişimlerin akademi ve özel sektör ile buluşmalarını, ortak proje yapmalarını, yatırımcı bulmalarını ve yurt dışına açılmalarını sağlıyor. Küresel boyuttaki yatırımcılar ve yapay zeka ekosisteminin özel sektör liderlerini yüksek potansiyele sahip startuplarla doğru eşleşmelere alan açan TRAI, her yıl Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’ni gerçekleştirerek Türkiye’de ve dünyada yapay zeka ekosisteminin liderleriyle en inovatif ve en yeni gelişmeleri geniş kitlelere ulaştırıyor.


Türkiye Yapay Zeka Zirvesi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.