Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi’nin (TRAI) düzenlediği 6. Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi’ne geri sayım başladı! “Her Şey Bir Soruyla Başlar” teması ile 26 – 27 – 28 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleşecek olan zirve, Türkiye’nin tüm yapay zeka ekosistemini bir araya getirmeye hazırlanıyor. Türkiye’nin ve bölgenin en kapsamlı yapay zeka etkinliği olan zirvede; üretimden perakendeye, sağlıktan finansa, otomotivden savunma sanayisine; iş yapış şekillerinden müşteri deneyimine, hata önlemeden güvenliğe Generative AI (Üretken Yapay Zeka)’nin sektörel uygulamaları, popülerliğin ötesinde tüm yönleriyle ele alınıyor.

Türkiye Yapay Zeka Ekosistemi’nin gelişmesine öncülük eden ekosistem inisiyatifi olan Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI) 26-27-28 Ekim 2023 tarihlerinde Küresel Yapay Zeka Ekosistemi’ne öncülük eden şirket liderleri, yapay zeka uzmanları, startupları, yatırımcıları ve karar vericileri 6. yılında da bir araya getiriyor.

Zirve, küresel başarılara imza atan projelerin başlangıç noktasının, küresel başarı vizyonu taşıyan bir soru olmasından yola çıkarak “Her Şey Bir Soru ile Başlar” teması ile gerçekleştiriliyor.


Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin paydaşları arasında yer aldığı ETİYA, Ford Otosan, Hewlett Packard Enterprise, Nvidia, META, Turkcell, Intel, SambaNova, Google Cloud, Deloitte, TRAI Academy, T-Gate, Miuul, TÜSİAD SD, Lokal İstanbul ve Branding Türkiye’nin sponsoru olduğu Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi 26 Ekim’de Levent Wyndham Grand Otel’de düzenlenecek. Etkinliğin ikinci ve üçüncü günü ise zirve, çevrimiçi olarak herkesin katılımına açılacak.

Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi’ne Geri Sayım!

26 Ekim’de Levent Wyndham Grand Otel’de düzenlenecek olan zirvenin ilk gününde
bankacılık ve finans, üretim, sağlık, enerji, telekom, savunma sanayi, e-ticaret ve perakende, sağlık, otomotiv sektörlerinde, tüm yönleriyle Üretken Yapay Zekâ (Generative AI) uygulama ve kullanım alanları, robotik, otomasyon, dijital dönüşüm, bağlantılı ve otonom araçlar, siber güvenlik, global yapay zekâ ekosistemleri, ekosistemlerin ihtiyaçları ve çözümleri, yapay zekâ eğitimleri, başarılı yapay zekâ startupları inceleniyor.

Farklı sektörlerden karar verici seviyede olan zirve katılımcıları, farklı sektör lideri yerli ve global şirketlerin yenilikçi projeleri ve başarı öykülerini birinci elden dinleme fırsatı yakalıyor. Zirvede yapay zeka ekosisteminin en önemli 150’den fazla konuşmacısıyla 50’nin üzerinde oturumda, dijital dönüşümün, şirketlerin yapay zekâ yatırımlarının sürdürülebilir ekonomik büyümeye etkisi de derinlemesine inceleniyor.

Yapay Zekâ İnovasyon Sahnesi

Zirvenin ilk gününde Yapay Zeka İnovasyon Sahnesi (AI Inovation Stage) yapay zekâ startup ekosistemiyle ilgili detaylı bilgi sahibi olunmasına fırsat sunuyor. Startupların projelerini, vizyonlarını ve sektöre yön verecek yeniliklerini sergileyeceği sahne, bölgenin en etkili yatırımcılarının nitelikli yapay zeka startuplarına erişimi için de ev sahipliği yapıyor. Yapay Zeka İnovasyon Sahnesi, dijital dönüşümünü hızlandırmayı amaçlayan öncü şirket liderlerinin de küresel başarılara imza alma potansiyeline sahip startuplarla ekonomik değeri en yüksek işbirlikleri yapabilmeleri için önemli bir fırsat olma özelliği taşıyor.

Zirvenin İkinci Ve Üçüncü Günleri Ücretsiz Ve Çevrimiçi

Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi ikinci ve üçüncü gününde herkese açık olarak ücretsiz ve çevrimiçi olarak takip edilebilecek. Akademisyenlerin, küresel ekosistemden konuşmacıların katılımıyla yapay zekâ alanındaki gelişmeler, yurt içinden ve yurt dışından farklı sektörlerden inovatif projeler ile önemli deneyim aktarımları online etkinliklerle sağlanıyor.

Zirvenin üçüncü günündeyse TRAI Akademi ve farklı kurumların akademileriyle yapay zeka eğitim programlarına odaklanılarak katılımcılara bilgi ve becerilerini genişletme olanağı sunuluyor.


Kimler Katılmalı?

Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi’ne; Yapay zeka alanında çalışan, yapay zekanın sektörel uygulamaları, başarı ve başarısızlık hikayeleri hakkında soruları olan, yaptığı işlere yapay zeka ile nasıl bir değer katabileceğini merak eden profesyoneller ile yapay zeka konusunun hem teknolojik hem de sosyal izdüşümleri ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen, tecrübe paylaşımlarından faydalanmak isteyen herkes katılmalıdır.


Türkiye Yapay Zeka Zirvesi I Hakkında

2018 yılından bu yana her yıl düzenlenen Türkiye Yapay Zeka Zirvesi, Türkiye Yapay Zeka Ekosistemi’ndeki tüm paydaşları bir araya getiren, ekonomik değeri en yüksek işbirliklerini sağlayan, Türkiye’nin ve bölgenin en kapsamlı ve en büyük Yapay Zeka etkinliği olarak kayıtlara geçiyor. Zirve, altıncı yılında da Küresel Yapay Zeka Ekosistemi’nin en önemli 150’den fazla konuşmacısını ve karar vericilerini sağladığı yüksek katma değerle buluşturuyor. Zirve, aynı zamanda yapay zeka ekosistemindeki küresel büyüme potansiyeline sahip startuplarının bölgenin en iyi yatırımcılarıyla bir araya gelerek küresel başarılara imza atmalarının önünü açıyor.

En yeni yapay zeka teknolojilerine, sektörel ve kamu alanındaki uygulamalarla küresel ekosistemlere odaklanacak zirvenin bu yılki mottosu “Her Şey Bir Soruyla Başlar”. Üst seviye katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği zirvede üretken yapay zekanın sunduğu fırsatlar, riskler ve çözümün şifreleri, Türkiye’nin ve dünyanın dijital dönüşümüne öncülük eden şirketlerin devasa yapay zeka yatırımları,küresel ekosistemin dönüşümüne liderlik ederek sürdürülebilir ekonomik büyümenin mimarlarının yol haritaları, bir soruyla başlayan ve küresel seviyede başarılara evrilen inovatif projelerin gelişim basamakları katılımcılarla paylaşılıyor.

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi I Hakkında

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI) Türkiye’de yapay zeka farkındalığını artırmak ve ekosistemi geliştirmek için 2017’de kuruldu. Türkiye’deki yapay zeka girişimlerinin envanterini tutan TRAI, Türkiye Yapay Zeka Ekosistemi’nde yer alan girişimlerin akademi ve özel sektör ile buluşmalarını, ortak proje yapmalarını, yatırımcı bulmalarını ve yurt dışına açılmalarını sağlıyor. Küresel boyuttaki yatırımcılar ve yapay zeka ekosisteminin özel sektör liderlerini yüksek potansiyele sahip startuplarla doğru eşleşmelere alan açan TRAI, her yıl Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’ni gerçekleştirerek Türkiye’de ve dünyada yapay zeka ekosisteminin liderleriyle en inovatif ve en yeni gelişmeleri geniş kitlelere ulaştırıyor.


ChatGPT Nedir?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.