Türkiye Spor Zirvesi, “Amatör Ruh Profesyonel Oyun” vizyonu ile ilk kez 26 Mart 2018’de düzenleniyor. İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek organizasyon, 32 konuşmacı, 50 kişilik sporcu ve gençlik komisyonu ile Türkiye’nin spor endüstrisindeki geleceğini vizyoner bir bakış açısıyla şekillendirecek.

Türkiye Spor Zirvesi Başkanı Hakan Nergis zirve hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Spor Zirvesi, Cumhuriyet tarihinin ve yeni Türkiye’nin farklı düşünen, fark yaratan, ülkesine değer katan, iz bırakan, yön gösteren ve çığır açan bir oluşumunun yansımasıdır” 

“Spor Fabrikası Türkiye” sloganı ile geleceğin spor alanındaki yenilikçi fikirlerine ev sahipliği yapacak olan bu etkinlik; bakanlık, yerel yönetimler, federasyonlar, spor kulüpleri, sivil toplum örgütleri ve gönüllü birlikler aracılığıyla spor kültürü eko-sistemi kurmayı amaçlıyor. Bununla birlikte zirvede, Türkiye’de tabana yayılacak spor kültürünü yarınlara ulaştırmak hedeflenecek.

Türkiye’nin global spor endüstrisinde marka haline gelebilmesi için ancak fütürist ve bilimsel bakış açısıyla hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Nergis, “Geleceği tasarlayan, bilgi üretimine katkı sağlayan, evrensel değerleri dikkate alan, başarıyı deneyimlemiş sporcuları ve yöneticileri ve ülke basınının uzman isimlerini katılımcılarla buluşturmaya hazırlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Resmi medya sponsoru Branding Türkiye olan zirvede birbirinden ilgi çekici ve önemli konular yer alıyor.

Etkinlikte Neler Konuşulacak?

 • “Bilimsel Gelişmelerin Sporla Entegrasyonu ” (Açılış Oturumu)
 • “Yerel Yönetimlerde Spor” (Panel)
 • “Spor Kulüplerinde Kurumsallaşmanın Ekonomik Boyutu” (Panel)
 • “Spor Kültürünün Yaygınlaştırılması ve Sporda Sürdürülebilirlik Ekosistemi” (Panel)
 • “Üniversitelerin Atak Gücü- Spor Bilimleri” (Panel)
 • “Sporun Dünyaya Açılan Gözü: Basın ve Medya” (Panel),
 • “Türk Basketbolunun Dünyadaki Yeri” (Keynote)
 • “Dijital Çağın Sportif Paradigması: E-Spor” (Keynote)
 • “Gelecekteki Spor Endüstrisi Vizyonunda İnovatif Altyapılı Teknolojik Spor Kulüpleri” (Keynote)
  olacaktır.

Türkiye Spor Zirvesi I Hakkında

Ülkenin spor endüstrisindeki geleceğinin vizyoner bakış açısıyla şekilleneceğinin bilinciyle yetişecek sporcuların günümüz spor vitrini küresel rekabeti içindeki rolü hiç şüphesiz ki çok önemli bir yere sahiptir. Türkiye’nin genç ve dinamik nüfus gücünü sürdürülebilir ve yaygınlaştırılmış bütünleyici patlayıcı bir güce dönüştürüp bakanlık, yerel yönetimler, federasyonlar, spor kulüpleri, sivil toplum örgütleri ve gönüllü birlikler aracılığıyla yeni nesil fikirler üreterek spor kültürü ekosistemi kurmalıdır.

Türkiye Spor Zirvesi, Cumhuriyet tarihinin ve yeni Türkiye’nin farklı düşünen, fark yaratan, ülkesine değer katan, iz bırakan, yön gösteren ve çığır açıcı bir oluşumunun yansımasıdır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.