Türkiye İnovasyon Haftası, 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Birbirinden önemli konukların ağırlanacağı etkinlik, Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de inovasyon kavramının yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayan, inovasyon ekosisteminin en büyük buluşması olan “Türkiye İnovasyon Haftası” 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından gerçekleştirilecek olan etkinlik, birbirinden önemli konukları ağırlayacak.

Zirve, dünyada ve Türkiye’de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini İstanbul’da bir araya getiriyor. Buna ek olarak inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ve deneyim alanları ile dünya çapında bir etkinlik olan Türkiye İnovasyon Haftası’nda,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Türkiye’nin İlk İnovasyon Geliştirme Programı İnovalig Ödül Töreni de gerçekleştirilecek.

Türkiye İnovasyon Haftası

85 bin ihracatçının temsilcisi konumunda bulunan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’in inovasyon kültürünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla 2012 yılından bu yana düzenlediği “Türkiye İnovasyon Haftası” 3 – 4 Mayıs tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor.

Bugüne kadar 400 bin ziyaretçiyi ağırlayan etkinlik bu yıl da konferans, sergi, atölye çalışmaları ve deneyim alanlarıyla dünyada ve Türkiye’de inovasyon konusunda çok sayıda konuşmacıyı, sektör devlerini, akademisyenleri ve öğrencileri buluşturacak.

Zirve önemli konukları ağırlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha KOÇ, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir‘in katılacağı etkinlikte Shazam Kurucu Ortağı Chris Barton, Estonya Eski Devlet Başkanı Toomas HendrikIlves gibi global düzeyde ve alanında uzman isimler de konuşmacı olarak yer alacak.

İnovalig Ödül Töreni

Türkiye İnovasyon Haftası etkinliğinden birbirinden önemli konularla ilgili çeşitli paneller gerçekleştirilecek. Bunlar arasında; “Teknolojik İlerlemede Çarpan Etkisi: Savunma Sanayi”, “Hayata Dokunan İnovasyon” , “Türkiye’de İnovasyon Ve Gelecek”, “Dijital Dönüşümden Üretim Dönüşümüne: Sanayide Yeni Ufuklar” başlıklı paneller var.

Ayrıca “İhracatın Yeni Rotası: Fiyat Rekabetinden Bilgi Rekabetine”, “Finansta İnovasyon: Fintech Ve Blokzincir Teknolojileri” başlıklı paneller de etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek. Ayrıca etkinlik kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla “İnovalig Ödül Töreni” gerçekleştirilecek. Ve bu törende 2018 yılı inovasyon şampiyonları açıklanacak.

World E-Commerce Forum

Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında, Türkiye’nin sahip olduğu ticaret kapasitesini e-ihracat ile dünyaya açmaya katkı sağlayan “World E-Commerce Forum” da düzenlenecek.

World E-Commerce Forum - Afiş

www.turkiyeinovasyonhaftasi.com’dan online kayıtın zorunlu olduğu inovasyon ekosisteminin bu en büyük buluşması, ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Ücretsiz Kayıt 

Branding Türkiye‘nin medya sponsoru olduğu Türkiye’nin en prestijli zirvelerinden biri olan Türkiye İnovasyon Haftası‘na ücretsiz kayıt için web sitesini ziyaret ederek ilgili butona tıklamanız yeterli.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.